Praha – Zakladatel a předseda NS-LEV21 Jiří Paroubek se nevzdává a dál vystupuje proti výzkumům veřejného mínění, které byly dělány pro speciál Otázek Václava Moravce z krajů. Výzkumy zpochybňuje kvůli svým dojmům z předvolebních mítinků, kam chodí dle jeho slov mnoho lidí a účast se ještě zvyšuje.
„Vycházím z toho, že na předvolební mítinky chodí v drtivé většině přesvědčení voliči. Jenom takto empiricky mohu lehce dovodit, že ona 3 %, která v předvolebním „průzkumu“ pro ČT udělili národním socialistům STEM (dlouhodobě spolupracující s ČSSD) a SC&C (dlouhodobě spolupracující s ODS) jsou jaksi skandálně nízká a neodpovídají realitě,“ útočí Paroubek.
Paroubek se domnívá, že manipulace s výsledky výzkumů veřejného mínění jsou zneužívány k tomu, aby občany přesvědčili, že nemá smysl volit jiné strany než ty, které jsou zastoupeny v Parlamentu.
„Levostředová, byť parlamentní strana je velmi soustavně ignorována zj. veřejnoprávními médii (ta se naopak mohla přetrhnout vstřícností, když svou stranu vytvářeli Kalousek se Schwarzenbergem). Ale hlavně budování strany je dlouhodobý projekt. Já nebuduji stranu na jedno použití, jako jsou Věci veřejné,“ dodává.
Související
Zeman na protivládní demonstraci v Praze. Zmínil ho i Paroubek
Jiří Paroubek byl zvolen předsedou nové ČSSD
Jiří Paroubek , Věci veřejné , výzkum
Aktuálně se děje
před 19 minutami
Jak skončí válka na Ukrajině? Z pěti možných scénářů zbyly poslední dvě varianty
před 1 hodinou
Fotbalové MS v ohrožení. Kvůli počasí se mohou rušit zápasy, teploty porostou na 46 stupňů
před 2 hodinami
USA praží žhavé počasí. Kvůli vedru se ruší oslavy Dne nezávislosti
před 4 hodinami
Stovky letadel, největší ohňostroj v historii. Trump na dnešek slibuje mohutné oslavy Dne nezávislosti
před 5 hodinami
Do ulic Erfurtu vyšly tisíce extremistů, blokují vstup na sjezd AfD
před 6 hodinami
Putin po mohutném bombardování Kyjeva nařídil pokračování masivních úderů proti Ukrajině
před 7 hodinami
Proč byl nedávný útok na Kyjv tak zničující?
před 8 hodinami
Rusko shání vojáky kde se dá. Nově posílá na frontu mladé studenty
před 10 hodinami
Výhled počasí na další červencový týden. Teploty porostou
včera
Odstartoval filmový festival ve Varech. Hoffman si přišel pro Křišťálový glóbus
včera
Důchody dorazí kvůli svátkům později. Letos je to naposledy
včera
Hvězdy posunuly své týmy do osmifinále MS. Mexiko dál těší domácí fanoušky
včera
Tragická nehoda na Vysočině. Čelní střet kamionů nepřežil ani jeden z řidičů
včera
Policie prověřuje primáře z Děčína. Nahlásila ho nemocnice
včera
Je to tady zase. Lidé řeší, zda červencová volna ovlivní jejich nákupy
včera
Další překvapení na fotbalovém MS. Už v šestnáctifinále skončili Němci a Nizozemci
včera
Pavel poletí do Ankary, i když se to Babišovi nelíbí. Bude to stát miliony a bude sedět vzadu, reaguje Macinka
včera
Co bude dál s Hormuzským průlivem? Alternativní trasa selhala, světu nezbývá než čekat
včera
Kdo nahradí Zelenského? Hvězda Ukrajina potvrdila, že bude kandidovat na prezidenta
včera
Rusko může zaútočit na Polsko už letos, píše britský a polský tisk. Situace je vážná, přiznal Tusk
Ruská federace možná plánuje útočné akce namířené proti Polsku. S tímto zjištěním původně přišel polský zpravodajský server Onet, přičemž jeho informace následně potvrdil a podrobněji rozebral prestižní britský deník The Telegraph. Podle dostupných informací západních rozvědek nelze vyloučit, že se Varšava stane dějištěm nepřátelských aktivit ze strany Moskvy.
Zdroj: Libor Novák