Praha – Důvěra české společnosti v politické strany i politiky za poslední roky značně klesla. Poslanec ČSSD Antonín Seďa se zamýšlí, jak se některá politická uskupení snaží získat důvěru zpět, dle něj však jde o zcestný postup.
Ve Zlínském kraji se vynořilo několik formací, které se snaží získat důvěru občanů. „Zřejmě spoléhají, tak jako řada českých novinářů, na krátkou paměť spoluobčanů. Já osobně věřím v uvážlivost a smysl pro odpovědnost voličů ze Zlínského kraje,“ uvedl Seďa.
Seďa kritizuje „programy“ těchto uskupení, která sázejí jen na kritiku a nepřináší žádná konstruktivní řešení. U některých tak politický program zcela schází a Seďovi nesedli ani někteří z kandidátů, kteří zrovna nevzbuzují důvěru občanů. Kolikrát se jedná o odborníky, ale nikoli o straníky.
„Nabíledni je otázka, co doposud dělali tito odborníci, povětšinou ředitelé krajských institucí, lékaři a podnikatelé pro zlepšení politické kultury a pro zkvalitnění života v našem kraji. Namísto toho, aby vstupovali do politických stran a snažili se o zlepšení demokracie, zastávali a zastávají významné funkce ve veřejné či státní správě a mají svoji zodpovědnost za spravování majetku a za rozvoj Zlínského kraje,“ píše.
Někteří z kandidátů jsou také poslanci vládní koalice, která nese dle Sedi odpovědnost za ekonomickou a morální devastaci České republiky a také za snížení životní úrovně občanů. „Proč stále spoléhají na „ošálení“ voličů a nemají kousek studu v těle, aby přiznali své chyby,“ ptá se Seďa a dodává: „Proč představitelé TOP 09 a Starostů chtějí podporovat kulturu a neziskové organizace, a přitom ze státního rozpočtu škrtají peníze na divadla, knihovny a sociální služby.“
Související
Jak šel čas s Petrem Fialou. Ministrem, premiérem a mužem, který zachránil ODS
Volby ovládlo hnutí ANO. Zvažuje koalici s Motoristy, většinu ve Sněmovně ale nesestaví
volby , Petr Nečas , Antonín Seďa
Aktuálně se děje
před 11 minutami
Šofér prezidenta Pavla čelí obžalobě. Měl nehodu a nadýchal
před 1 hodinou
Trump vyzval k zahájení druhé fáze příměří v Pásmu Gazy
před 1 hodinou
Drama v pardubickém hotelu. Opilý cizinec vyhrožoval střelbou
před 3 hodinami
Počasí do konce týdne: V noci a k ránu hrozí silné mrazy
včera
USA provedly úder na pozemní cíl přímo ve Venezuele, potvrdil Trump
včera
Křehké příměří mezi Thajskem a Kambodžou dostává po pár hodinách vážné trhliny
včera
Putin chce, aby Ukrajina uspěla, prohlásil Trump. Zelenského kamenná tvář se rozpadla
včera
Ukrajinské drony zaútočily na Putinovu rezidenci, jednání o míru přehodnotíme, tvrdí Lavrov
včera
Konec nadvlády republikánů? Americkou politiku čekají příští rok významné změny, predikuje Pelosiová
včera
Nejvýznamnější vědecké objevy uplynulého roku: Prosakování zlata a bujarý život na místě, kam Slunce nedosáhne
včera
Pátrání po zmizelém letu Malaysia Airlines MH370 se po jedenácti letech obnovuje
včera
Zelenského vystřídá Netanjahu. Míří za Trumpem na Floridu
včera
Konec čekání na řidičák, zelená autonomním vozidlům. Jaké změny přinese rok 2026 v dopravě?
včera
Neobvyklý průzkum: Co si Evropané skutečně myslí o Trumpovi?
včera
Čínská armáda zahájila rozsáhlé vojenské cvičení s ostrou střelbou v těsné blízkosti Tchaj-wanu
včera
Mírová dohoda je blíž než kdykoli předtím, prohlásil Trump po jednání se Zelenským
včera
Předpověď počasí na závěr roku 2025. Meteorologové upozorňují na pocitovou teplotu
28. prosince 2025 21:50
V Česku se potvrdilo další ohnisko ptačí chřipky
28. prosince 2025 20:28
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
Aktualizováno 28. prosince 2025 19:32
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
Česko ještě dnes pokryje náledí, varují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v nejnovější výstraze. Nebezpečí se týká celého území republiky. Pozor si musí dát zejména řidiči.
Zdroj: Jan Hrabě