Předseda ČSSD by měl odstoupit! Myslí si Paroubek

Praha – Pro novou stranu Jiřího Paroubka NS-LEV21 dopadly krajské volby debaklem. Krajské volby však předseda této strany považuje za porážku všech demokratických politických stran a jejich politiků.

Paroubek rýpe do současného předsedy Bohuslava Sobotky. „Já jsem coby šéf ČSSD na post rezignoval při zisku 22 procent, což znamenalo oproti volbám v roce 2006 ztrátu 10 procent hlasů. Oproti volbám 2008 ztratila ČSSD dnes okolo 13 procent, když získala něco přes 23 procent a rezignovat se nikdo nechystá: i to je politika," uvádí.

Výsledek voleb do krajských zastupitelstev ukázal, že za nízké vítězství sociální demokracie nemohl před dvěma lety při volbách do Poslanecké sněmovny Jiří Paroubek, ale setrvalý trend poklesu množství příznivců ČSSD. Právě to vede podle Paroubka k hlubší porážce všech demokratických stran.

A zase se pouští do kritiky českých médií, které také nesou odpovědnost za stav politiky. Podle Paroubka jsou v médiích uváděny nepravdy o jeho straně, což si nechce nechat líbit a rozhodl se na ně reagovat.

Paroubek vyvrací, že by prohrál volby ČSSD do Poslanecké sněmovny v roce 2006 i 2010. V roce 2006 byl dle jeho slov výsledek sociální demokracie úspěchem, zvlášť když rok před tím, než se stal předsedou vlády, měla ČSSD jen 10% voličských preferencí. Zatímco v roce 2010 vyhrála sice strana volby, ale s velmi nízkým výsledkem.

Dále popírá i to, že by se v roce 2006 vymlouval na Kubiceho zprávu. „Fakt, že tzv. Kubiceho zpráva ovlivnila volby, prokázal vedle všeobecného mínění i policií objednaný průzkum veřejného mínění a studie Palackého univerzity v Olomouci," popisuje dopady zveřejnění Kubiceho zprávy.

Pouští se i do předvolebních průzkumů veřejného mínění, které ukazovaly jiné výsledky než následně výsledky voleb. Docházelo tak dle Paroubka k manipulaci s veřejným míněním. „U levicových voličů, kteří jsou většinou náchylnější k obavě z propadu hlasů, tak mohla tato manipulace vést k rozhodnutí národní socialisty nevolit, zatímco u některých regionálních protestních hnutí mohla naopak tato manipulace vést k mobilizaci jejich voličů," uvádí důvody, proč jeho strana u krajských voleb propadla.

„Výzvy některých komentátorů (A. Mitrofanov z Práva), že bych již neměl být zván do médií a vůbec, že bych měl být vymazán z povrchu zemského, beru jako vtip," uvádí, avšak kritizuje média, že straně NS-LEV21 nedávala prostor, a když už ano, tak většinou negativní.

„Vždy jsem opakoval, že národní socialisté vnímají krajské volby a doplňovací senátní volby v letošním roce jako generální zkouškou na volby do Poslanecké sněmovny. Prostě platí staré české přísloví: těžko na cvičišti, lehko v boji," dodává Paroubek.

Související

Miloš Zeman

Zeman na protivládní demonstraci v Praze. Zmínil ho i Paroubek

Tisíce lidí dorazily na sobotní protivládní demonstraci na Václavském náměstí v Praze a vyslechly si i exprezidenta Miloše Zemana. Jeho hlas zazněl, ačkoliv bývalý prezident je momentálně hospitalizován v pražské Fakultní nemocnici Motol. Zemana zmínil i jeden z řečníků, konkrétně bývalý premiér Jiří Paroubek. 
Jiří Paroubek

Jiří Paroubek byl zvolen předsedou nové ČSSD

Předsedou strany Česká suverenita sociální demokracie, která používá značku dřívějších sociálních demokratů ČSSD, se dnes stal někdejší premiér a předseda bývalé ČSSD, nyní známé jako SOCDEM, Jiří Paroubek. Zvolili ho delegáti mimořádného stranického sjezdu v Praze.

Více souvisejících

Jiří Paroubek Volby 2012 Bohuslav Sobotka

Aktuálně se děje

včera

včera

Armáda Indie

Napětí na hranici. Panují obavy z brutální války mezi Indií a Pákistánem

Indie a Pákistán se ocitly na hraně další eskalace po útoku na turisty v Kašmíru. Čtyři noci po sobě probíhala přestřelka na hranici, oběti zatím hlášeny nebyly. Napětí zvyšují hrozby jaderným konfliktem i varování před destabilizací regionu. Situaci komplikuje pokračující boj proti militantům na obou stranách.

včera

včera

včera

David Pastrňák

Potvrzeno. David Pastrňák oznámil, že se zúčastní letošního hokejového MS

Poté, co před pár dny hokejový Boston po konci v letošní sezóně NHL oznámil, že povoluje možnost reprezentovat na nadcházejícím hokejovém světovém šampionátu v Dánsku a ve Švédsku mimo jiné i českým legionářům Jakubu Laukovi a především největší české hvězdě a opoře národního týmu Davidu Pastrňákovi, bylo více než pravděpodobné, že se Pastrňák skutečně stane součástí národní týmu. V pondělí potvrdil svou účast generálnímu manažerovi reprezentace Jiřímu Šlégrovi.

včera

Medvědi, ilustrační fotografie.

Slováci nasadili vojáky proti medvědovi ve skanzenu

Slovensko poprvé úspěšně nasadilo armádu do akce proti medvědům. Oznámil to náměstek ministra životního prostředí Filip Kuffa (za SNS). Vojáci podle jeho slov pomohli s usmrcením jedince, který se pohyboval ve skanzenu. 

včera

včera

včera

včera

Dominik Hašek

Medveděv poslal hrozbu Haškovi. Brankář může získat ochranu, Lipavský označil exprezidenta za primitiva

Legendární hokejový brankář Dominik Hašek se stal terčem výhrůžek ze strany bývalého ruského prezidenta Dmitrije Medveděva. Ten mu vzkázal, aby si „dával pozor při přecházení silnice“. Šlo o jasný vzkaz s náznakem fyzické likvidace. Ministr vnitra Vít Rakušan v reakci na incident nabídl Haškovi státní ochranu. Jak redakci EuroZprávy.cz potvrdilo ministerstvo vnitra, poskytnutí krátkodobé ochrany je standardní procedura a v minulosti byla použita například i v případě politika Tomia Okamury.

včera

Nábor dobrovolníků do ruské armády

Číňané bojující za Rusko varují krajany: Je to chyba, nechoďte sem

Zkušenosti čínských občanů, kteří se nechali zlákat propagandou a vstoupili do ruské armády, začínají vyplouvat na povrch. Brutální realita války na Ukrajině, špatné zacházení, šikana, korupce a zrada ideálů vedou některé z nich k tomu, že varují ostatní před stejnou cestou. CNN přináší výpovědi dvou mužů, kteří válku poznali z první ruky – na opačných stranách fronty.

včera

včera

Španělsko, ilustrační foto

Zmatek, panika, šok. Nefungovala elektřina ani signál. Lidé popisují, jak je zasáhl rozsáhlý blackout

Pondělní poledne 28. dubna 2025 přineslo do Španělska a Portugalska chaos, jaký obě země nezažily desítky let. Krátce po dvanácté hodině náhle vypadl proud po celé iberské části Evropy. Zhasla světla, zastavila se doprava, přestaly fungovat mobilní sítě a tisíce lidí zůstaly uvězněné v metru, výtazích a vlacích. Mnozí si v prvních chvílích mysleli, že jde o lokální výpadek. Brzy však bylo jasné, že se jedná o masivní kolaps energetické infrastruktury.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Kanadští liberálové Marka Carneyho vyhráli volby, ale ve stínu Trumpových hrozeb

Kanadská Liberální strana pod vedením premiéra Marka Carneyho podle tamních médií směřuje k vítězství ve federálních volbách. Kampaň ale poznamenaly provokace a hrozby novými cly ze strany amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy