Praha – Komunista Dolejš a sociální demokrat Urban podpořili lichváře. S tímto tvrzením přišel Vít Bárta (VV). Oba se totiž zdrželi hlasování a pomohli tím vládě nezařadit Bártův návrh na jednání sněmovny.
Bárta, který nedávno rozjel kampaň proti lichvářům, chce omezit lichvu. „V úvodu svého vystoupení jsem žádal poslance napříč politickým spektrem, aby si uvědomili, o jak velký celospolečenský problém se jedná. Připomínal jsem, že v loňském roce tu soudy vyhlásily přes 930 tisíc exekucí a že se letos očekává prolomení magického milionu. Exekuce decimují střední třídu a dovolují bohatnout nemravným způsobem exekutorům a lichvářům, jejichž několika tisícové RPSN soudy netrestají. RPSN musí být zákonem zastropováno, neboť se vymklo z rukou," myslí si.
Hlasování o zařazení jeho návrhu na zasedání sněmovny ale dopadlo těsně v jeho neprospěch, 93 ku 94. Proti návrhu hlasovala pravice a pak nepřímo exministr průmyslu a obchodu Milan Urban /ČSSD/ a Jiří Dolejš /KSČM/.Oba se totiž zdrželi hlasování a tím zamezili v projednávání návrhu, který mohl omezit moc lichvářů.
Související
Konečná přežila volební debakl. Komunisté nic měnit nebudou
KSČM bude muset po konci ve Sněmovně šetřit, myslí si Dolejš
Jiří Dolejš , Vít Bárta , Milan Urban
Aktuálně se děje
před 31 minutami
Ukrajina vyvíjí vlastní balistické rakety. Na podzim budou schopny zasáhnout Moskvu
před 1 hodinou
Zelenskyj dorazil do USA na setkání s Trumpem
před 2 hodinami
Co čeho může Trumpa dotlačit? V USA se obávají příjezdu Netanjahua
před 2 hodinami
Trump varuje Írán: Pokud se krize okamžitě nevyřeší, obnovíme útoky
před 2 hodinami
Horké počasí je tady. Meteorologové varují, vlna veder začne ve středu
před 3 hodinami
Roztržka v OSN: Francie přirovnala Washington k autoritářským režimům, americká delegace ze zasedání RB odešla
před 4 hodinami
Kyjev po smrti Grahama ztratil v USA stěžejního spojence. Zelenskyj míří do Washingtonu s nelehkým úkolem
před 5 hodinami
Chladná atmosféra zatěžkávací zkoušky. Netanjahu míří do Bílého domu bez červeného koberce
před 6 hodinami
Ukrajinské drony zaútočily na Moskvu. Zastavily provoz na tamních letištích
před 7 hodinami
Požáry v západní Evropě nabývají katastrofálních rozměrů. Čelíme největší krizi od druhé světové, prohlásil Macron
před 8 hodinami
Výhled počasí na měsíc. Po tropech se budou teploty přibližovat k normálu
včera
Krajská organizace přišla o miliony. Byl to opravdu podvod, míní vyšetřovatelé
včera
Německou reprezentaci přebírá Klopp, v Itálii zkrachovala jednání s Guardiolou
včera
Poslední dny platnosti nejstarších občanek. Mezi lidmi jsou jich stále tisíce
včera
Trump tvrdí, že Íránu naslouchá. Jedné podmínky se však nehodlá vzdát
včera
Knížák bude mít pohřeb se státními poctami, rozhodla vláda
včera
Policie řeší černou šelmu na Táborsku. Svědkyně natočila video
včera
Meteorologové očekávají týden tropů. Riziko požárů se opět zvýší
včera
Vlivná členka MAGA se odjela na Ukrajinu přesvědčit, jak vypadá válka. Okamžitě pošlete Patrioty, píše Trumpovi
včera
Evropské automobilky v úpadku? Macron a Merz chtějí zabránit přílivu čínských značek
Francie a Německo usilují o uzavření rozsáhlé dohody, která by měla výrazně posílit průmyslovou obranyschopnost Evropské unie a zároveň vdechnout nový život chřadnoucímu automobilovému sektoru.
Zdroj: Libor Novák