Praha – Během úterý vydal Tomio Okamura na svém blogu na iDnes.cz článek, ve kterém se zabýval postavením Komunistické strany Čech a Moravy. Upozorňuje, že se touto stranou příliš straší a přitom se jedná o demokratickou stranu. V souvislosti s tímto článkem se stal terčem kritiky. Mnozí jej pak označili za komunistu a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka jej nakonec nazval i kandidátem KSČM na prezidenta.
V rozhovoru pro server Týden.cz se Okamura brání nařčením, neboť je přesvědčený, že pokud si někdo přečetl blog pečlivě, pak ví, že komunismus nijak neobhajoval. Okamura dokonce zdůrazňuje, že v článku píše, že není komunista. Odmítá navíc jakékoli škatulkování lidí podle stranického trika i odmítání programu stran jen kvůli přílepku – pravicová/levicová strana.
„Pro mě je důležité, abychom šli razantně dopředu. Naše země už nemá čas a právě to politikaření, kdy si strany zavrhují dobré návrhy jen proto, že je navrhla levice nebo pravice, jen proto, aby si udělali naschvál, to nás jen otravuje a zdržuje. Já budu vždy podporovat jakýkoliv veřejně prospěšný návrh, který navrhne jakákoliv politická strana, a budu bojovat proti jakémukoliv špatnému návrhu, který navrhne jakákoliv politická strana," dodává.
Související
Zůna má pokračovat jako ministr obrany. Zastal se ho i prezident
Poprask na internetu: Voliči SPD mluví o zradě, požadují odvolání Zůny. Okamura problém hasí
Tomio Okamura , KSČM , senát
Aktuálně se děje
před 20 minutami
Turecko zadrželo stovku sympatizantů Islámského státu. Chystali teroristické útoky během novoročních oslav
před 1 hodinou
Islámský stát v tichosti opět sílí. Vytváří statisíce nových uprchlíků
před 2 hodinami
Úřady oznámily, že našly přes milion nových dokumentů v kauze Epsteina
před 4 hodinami
Evropa může čelit válce s Ruskem do několika let. Podle expertů na to není vůbec připravena
před 5 hodinami
Počasí bude mrazivé i po svátcích, o víkendu se přidá sněžení
včera
Brusel vrací úder. Tlaku USA ustoupit nehodlá
včera
RECENZE: Záhada strašidelného zámku se bojí i vlastního stínu. Neurazí, ale upadne v zapomnění
včera
Napětí na Blízkém východě: Izrael stupňuje údery v Libanonu před klíčovým termínem
včera
Referendum o konci války, budoucnost Záporožské jaderné elektrárny. Co obsahuje 20bodový mírový plán?
včera
Jihomoravští záchranáři jsou na pokraji sil: Místo nehod řeší rýmu a teploty
včera
Ruské jednotky v noci vtrhly do ukrajinské vesnice. Odvlekly desítky lidí
včera
Transatlantická roztržka graduje: USA zakázaly vstup do země strůjcům evropské digitální regulace
včera
Spor USA s Venezuelou má nečekaného vítěze. Zatím z něj těží pouze Čína
včera
V Turecku se zřítilo letadlo s libyjským náčelníkem generálního štábu. Nehodu nepřežil
včera
Průlom v mírových jednáních? Ukrajina zvažuje vznik ekonomické zóny na východě
včera
Ukrajinské město dalo světu nejslavnější vánoční koledu. Rusové ho srovnali se zemí
včera
Návrat terorismu, válka ve Venezuelu nebo souboj o AI? Co lze čekávat od roku 2026
včera
Předpověď počasí na svátky: Budou letos bílé Vánoce?
23. prosince 2025 21:22
Zákaz tělesného trestání dětí, změny v rozvodech, konec střídavé péče. Co přináší novela občanského zákoníku?
23. prosince 2025 19:58
Fond je neodvolatelný, reaguje Babiš na problémy se střetem zájmů. Nic tím nevysvětlil
Jak dnes server EuroZprávy.cz upozornil, premiér Andrej Babiš čelí kritice kvůli způsobu, jakým se rozhodl vyřešit svůj letitý střet zájmů. Nově vzniklý svěřenský fond s názvem RSVP Trust, do kterého má Babiš své vložit holding Agrofert, jej má spravovat po dobu, kdy bude šéf hnutí ANO vykonávat funkci člena české vlády. Babiš v reakci na tyto informace uvedl, že fond je neodvolatelný.
Zdroj: Libor Novák