Praha – Předseda Strany zdravého rozumu Petr Hanning se zastal senátora Tomia Okamury, na kterého byla v posledních týdnech slyšet slova kritiky. Hanning jej dokonce přirovnal k Tomáši Baťovi.
Hanning popisuje na svém blogu iDnes.cz, že před svojí cestou do zahraničí četl chválu na nového senátora, když se vrací, je už Okamura na řadě internetových diskuzí kritizován. Hanning Okamuru přesvědčoval, aby na prezidenta nekandidoval, jinak se od něj v průběhu kampaně budou lidi odvracet.
„Tomio Okamura má jednu přednost, nazývá věci pravým jménem. Ať už Ústavní soud rozhodne jakkoliv, i jako senátor a možná někdy i budoucí předseda vlády, má obrovskou důležitost v našem politickém životě. Nežije kdesi v idealistických výšinách. Své obchodní úspěchy si vydobyl úplně od píky. Pamatuji se, že na počátku devadesátých let sám prováděl cizince po Staroměstském náměstí a vypracoval se v podnikání i politice až tam, kde je nyní. Bez dotací," upozorňuje Hanning.
A dodává: „Na Zlínsku poctivě objížděl obec za obcí a věřte, úspěch nezávislého kandidáta ve volbách do Senátu je velice těžce zasloužený. A je velice signifikantní, že dobyl Senát právě ve Zlínském obvodě. Potřebujeme v politice takové Tomáše Bati, za kterými je nějaká práce a ne vysedávání a intrikování na stranických schůzích. Tomio, ať už rozhodne Ústavní soud jakkoliv, Vaše doba ještě přijde. Nenechte se znechutit!"
Související
Náměstek z SPD spojil Mináře s podezřelým z pardubického útoku. Okamura se možná bude omlouvat
„Oškubali jste důchodce. Lhář, srab, chudák, nemáte koule...“ Opozice ve Sněmovně tvrdě šije do vládní koalice
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Maďarsko hlásí rekordní volební účast. Odvoleno mají Orbán i Magyar
před 2 hodinami
Fidesz, nebo Tisza? Maďaři dnes rozhodnou o budoucnosti své země, pod Orbánem se láme větev
před 3 hodinami
Počasí: Příští týden se citelně oteplí
včera
Ceny Anděl 2025 předány. Uspěli Michal Prokop, James Cole i Gufrau a Victor Kal
včera
Bílý dům oficiálně odhalil plány Trumpova největšího oblouku na světě
včera
Trump plánuje udělit milost každému, kdo se přiblížil k Oválné pracovně na 200 stop
včera
CNN: Američané odcházejí z USA do zemí jako je Česko. Hledají bezpečí, nižší náklady a pomalejší tempo
včera
Tesla slaví. První evropská země schválila autonomní řízení FSD
včera
Jednání o ukončení války v Íránu narazilo na nečekaný problém: Teherán neví, kam dal miny
včera
Hrozí rozpad NATO? Experti vysvětlují, co se v alianci děje
včera
V pákistánském Islámábádu začaly mírové rozhovory mezi Íránem a USA
včera
Experti: Bomba u srbského plynovodu byla snahou ruských tajných služeb ovlivnit volby v Maďarsku
včera
Hnutí MAGA pochybuje o Trumpově duševním zdraví. Ztroskotanci, hlupáci, vzteká se prezident
včera
Co potřebujete vědět o volbách v Maďarsku: Výsledky se mohou sčítat týden, průzkumy věstí pád Orbána
včera
Kamala Harris zvažuje kandidaturu na prezidenta v roce 2028
včera
Maďarsko na prahu historického přelomu. Do voleb zbývá jediný den
včera
Historický milník: Mise Artemis II úspěšně dokončena, astronauti se v pořádku vrátili na Zemi
včera
Počasí bude o víkendu stabilní. Oproti pátku se změní k lepšímu
10. dubna 2026 21:58
Návrat Chlopčíka a jedna novicka. StarDance odhalila složení poroty
10. dubna 2026 21:05
Praha prozradila, jak Dvorecký most změní hromadnou dopravu
Už příští týden začne v Praze fungovat nový most, který ovlivní zejména provoz městské hromadné dopravy. Změny se od přespříštího víkendu dotknou především tramvajových a autobusových linek.
Zdroj: Jan Hrabě