Praha - Do druhého kola prezidentské volby se probojovali Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg. Oba mají na své straně řadu známých i méně známých osobností. Podívejte se, kdo kterého z kandidátů veřejně podporuje. Oba kandidáti se pyšní podporovateli na svých webových stránkách, které jsou chytře propojené se sociální sítí. Je tedy možné ihned vidět, kdo za kým stojí.
Na podporu finalisty prezidentské volby Karla Schwarzenberga (TOP 09) se dnes ve více než šesti desítkách klubů uskuteční série bezplatných koncertů s názvem Nedělní noc s Karlem. Celorepublikovou akci budou hostit například Brno, Český Krumlov, Jablonec na Nisou, Karlovy Vary, Kroměříž, Liberec, Mikulov, Olomouc, Opava, Písek, Praha nebo Zlín.
V programech jednotlivých klubů vystoupí dohromady přes sto interpretů, například Ivan Hlas, Michal Prokop, Nightwork, Olympic, Čechomor, Tata Bojs, Hudba Praha, Garage, The Tap Tap, Václav Koubek a mnoho dalších.
Kníže je mezi osobnostmi veřejného života velmi oblíbený. Mezi jeho podporovatele se hrdě hlásí herci, zpěváci, režiséři, lékaři i podnikatelé.
"Pan Karel Schwarzenberg na Hrad patří, stejně jako Václav Havel, jehož pěvecký projev sice nebyl brilantní, ale hudbu a zpěv miloval celým svým srdcem," kladně hodnotí Marta Kubišová Schwarzenbergovu interpretaci hymny. "Jejím zpěvem nejen mé srdce, ale především můj hlas!"
Tomáš Klus pro něj bude také hlasovat. "Chci mít v čele reprezentantů své země Světoobčana, který, úzce spjat s křivdami, jež se na jeho lidském osudu udály, na svou zemi nezanevřel, ba naopak našel v sobě tolika síly, že vstoupil dopověstného "bahna české politky", chca zbavit jej bezednosti," tvrdí mladý Slavík.
"Český stát si zaslouží mít, po nějaké odmlce, v čele zase někoho ušlechtilého. A já bych byl rád na svého prezidenta zase pyšný. To vše pan Karel splňuje. Nejlepší volba," radí voličům Richard Krajčo.
Karla Schwarzenberga podporují: Ivan Trojan, fotograf Jan Šibík, Pavel Liška, Zdeněk Svěrák, Ivan Mládek, Jan Hřebejk, Vojtěch Dyk, Jitka Čvančarová, Pavel Bobek, Marie Rottrová, Jiří Mádl, Miloš Forman, Roman Holý, Petr Čtvrtníček, Dan Bárta, Václav Vydra, Jiří Menzel, Ondřej Vetchý, David Černý, Michal Dvořák, Emília Vašáryová, Janis Sidovský, Petr Sís, Pavel Vítek, Pavel Nový, Bolek Polívka, Ladislav Špaček, zpěvák David Koller, Matěj Ruppert, Tomáš Kraus, Jaroslav Hutka, Sára Saudková, Marta Kubišová, Tomáš Klus, Miroslav Táborský, Richard Krajčo, Tereza Maxová, Martha Issová, Kateřina Emmons, Marek Eben
"Volím Karla Schwarzenberga, protože je to charakterní člověk, který má rád tuhle zemi, má o ni opravdový zájem a věřím, že jako prezident České republiky bude dělat vše pro posílení jejího postavení ve světě. A s nadhledem sobě vlastním bude sjednocovat naše stranické politiky i veřejnost," sdělila důvody, proč volit Schwarzenberga zpěvačka Marie Rottrová.
Zeman vyhrál první kolo prezidentské volby o necelé jedno procento. V předvolební kampani stála po jeho boku jeho největší fanynka dcera Kačenka (19). Objevila se i ve spotu, kde se snažila poukázat především na lidskost svého otce.
"Myslím si, že lidé hlavně volili tátu, zapojila jsem se nějak a ukázala jsem jim, jaký je táta člověk, nejenom politik," řekla Kateřina Zemanová.
Volební spot natočil pro Zeman známý režisér Filip Renč, který se netají obdivem a také podporou tohoto kandidáta. "Je to průměrný Čech s nadprůměrnou inteligencí. Je charakterově čistý, už měl v politice několik významných funkcí. Prezidentská funkce je ten vrchol české politiky, tam (Zeman) určitě patří," řekl Renč.
Stojí za ním i Lucie Bílá nebo Daniel Hůlka. "Potřebujeme prezidenta, který si je jistý sám sebou, který má názory a umí si je obhájit," říká zpěvačka a tvrdí, že Zeman tyto kvality splňuje.
Daniel Hůlka s ní souhlasí: "Našel jsem osobnost, kterou jsem ochoten podpořit, jelikož si toho člověka vážím."
"Jeho působení v politice mi bylo vždy sympatické," vyjádřil se stručně Martin Dejdar.
Na straně Miloše Zemana stojí: Antonín Panenka, Filip Renč, Felix slováček, Jaroslav Zavadil, Vladimír Remek, František Ringo Čech, prof. Jan Kříž, Valtr Komárek, Marie Benešová, Jiřina Bohdalová, Lucie Bílá, Helena Vondráčková, Blanka Matragi, Láďa Kerndl, Marek Vašut, Martin Dejdar a Daniel Hůlka.
Související
Motoristé a SPD se nebrání společnému prezidentskému kandidátovi
Pavel připustil, že bude uvažovat o další prezidentské kandidatuře
prezident čr , Miloš Zeman , Karel Schwarzenberg
Aktuálně se děje
včera
Experti: Rusko bude schopno pokračovat v invazi po celý rok 2026. Hrozba pro Evropu narůstá
včera
Nemáte odvahu přiznat, že jste selhali. Žádná velmoc nemůže vyhrát válku proti realitě, vzkázal Macinka Lavrovovi
včera
Jak nám sportovci zase jednou dali důvod tomu, proč má olympiáda i v dnešním světě smysl
včera
Británie a Francie plánovaly vyzbrojit Ukrajinu jadernou bombou, prohlásil bez důkazů Putin
včera
Zelenskyj pozval Trumpa na návštěvu Ukrajiny
včera
Čtyři roky války na Ukrajině otřásly celým světem. Mezi Ukrajinci sílí vyčerpání a pocit, že zůstali sami
včera
VIDEO: Zelenskyj světu na výročí války poprvé ukázal svůj bunkr
včera
Belgie se po ostré hádce snaží narovnat vztahy s USA
včera
Řehka označil Rusko za největší hrozbu: Politika Kremlu směřuje k rozvratu světového řádu
včera
Fico se přidal na stranu Ruska, tvrdí SaS. Podala na něj trestní oznámení za vlastizradu
včera
Peskov k výročí invaze: Západ se snaží Rusko rozdrtit, válka sjednotila zemi
včera
Počasí se má uklidňovat. Povodňová hrozba vyvrcholí ještě dnes
včera
Trump plánuje nově zavedená cla ještě navýšit
včera
Ve válce padlo 55 tisíc ukrajinských vojáků, prohlásil Zelenskyj. Na ruské straně jsou ztráty vyšší, spočítala BBC
včera
Od trpělivé diplomacie až po svržení íránského režimu. Jaké možnosti má Trump na stole?
včera
CNN: Ruská bezohlednost Evropu nevede k masivní akci. Čeká, že se agresor jednou zastaví sám
včera
Začala platit nová Trumpova plošná cla. Evropa nevylučuje odvetu
včera
Počasí přinese do Česka o víkendu pravý nádech jara
23. února 2026 21:14
Británií otřásá další zatčení. Policie kvůli Epsteinovým spisům zadržela exministra Mandelsona
23. února 2026 20:04
Státy, které USA zneužívaly, budou čelit mnohem vyšším clům, prohlásil Trump. EU zastavuje ratifikaci dohody
Americký prezident Donald Trump i přes nedávné soudní komplikace dál stupňuje svou obchodní válku a ohlásil zavedení nových patnáctiprocentních globálních cel. Tento krok přichází bezprostředně poté, co Nejvyšší soud označil jeho předchozí nouzová cla za nezákonná. Federální úřad celní a hraniční ochrany potvrdil, že sběr těchto zneplatněných poplatků bude ukončen dnes po půlnoci východoamerického času.
Zdroj: Libor Novák