Chvála Václava Klause: Skvělý prognostik, měl pravdu!

Praha - Mgr. Dalibor Mlejnský, starosta Prahy 11 chce po odchodu Václava Klause z pozice prezidenta lidem otevřít oči. Vždyť Václav Klaus měl prakticky ve všem pravdu!

Po týdnech vášnivých debat a diskusí o tom, zda Václav Klaus byl dobrým prezidentem, zda zradil svou vlast, zda vyhlášení amnestie byl promyšlený zločin, lajdáctví, nebo snaha někoho popudit si myslím, že je správná chvíle projevit mu uznání. Opět se ukázalo, jak dobrý je prognostik, jak velmi je na místě jeho euroskepse a jak prozíravé bylo jeho bránění tomu, aby Česká republika přistoupila k evropské měně.

To co se stalo na Kypru, je otřesným vyústěním socialistické politiky Evropské unie. Třetí největší středozemní ostrov možná v březnu 2013 pochopil, co zažilo Československo v únoru 1948. Pro většinu Čechů i Slováků je to stále jeden z nejtemnějších okamžiků v novodobé historii obou států - znárodnění. Vyvlastnění. Krádež. Je možná trochu krkolomné srovnávat to, co se stalo u nás v roce 1948 a co se o šedesát pět let později stalo na  Kypru. Ve svém důsledku je ale princip podobný: aniž by se mne kdokoli na cokoli ptal, aniž bych to byl já, kdo hospodářskou krizi způsobil, zaplatím za ni bezmála 10% svých úspor. Vklady střadatelů do 100 tisíc eur (zhruba 2,6 milionu korun) by měly být ochráněny. Vklady nad tuto hranici by však naopak čekala vyšší daň, protože na podmínce, že Kypr musí z daně získat 5,8 miliardy eur, se nic nemění. Mám-li to štěstí a nemám-li tolik peněz, bude můj vklad zdaněn "jen" 6,7%. Pokud banky jednorázově vklady nezdaní, smůla. Eurozóna pomoc, kterou Kypr nutně potřebuje, neposkytne a jedna z nejoblíbenějších evropských turistických destinací bude muset vyhlásit platební neschopnost. Není divu, že je Kypr popuzen, žádná jiná země, která požila pomoci eurozóny, tak drastické podmínky nedostala. A není tedy ani divu, že obyvatelé Kypru se vydali, a nejspíš ještě vydají, do ulic.

Kyperský prezident hraje o čas a posouvá rozhodnutí parlamentu o alespoň 24 hodin, poslanci parlamentu, kteří mají toto rozhodnutí posvětit, se k tomu vůbec nemají. Banky zavřely až do čtvrtka, aby zabránily lidem vyzvednout si ze záložen své peníze a odnést je do většího bezpečí, což poněkud pikantně představuje snad i matrace, nebo reservoár u záchodu. A více než pikantní je pak fakt, že si Kypřané nechrání své peníze před zloději či podvodníky, ale před Evropskou unií. Před tou unií, která má chránit zájmy svých členských států. Zdá se ale, že není člen, jako člen.

Související

Andrej Babiš Glosa

Události Petra Nutila: Novoroční boj o euro, oddávající Babiš a Rajchl lanaří Vémolu

Naše planeta Země úspěšně oběhla další elipsu kolem Slunce, v pořadí už dvoutisící dvacátou čtvrtou, počítaje v nejpopulárnějším letopočtu současnosti. Pozemšťané toto oběhnutí oslavili jako vždy kolektivním opíjením, plašením zvířat a trháním si vlastních končetin skrze odpalování množství zábavní pyrotechniky. Hezky to dokazuje, že nemáme duševně daleko k racionalitě původních vynálezců ohňostrojů ve staré Číně, kteří je používali hlavně k zahánění zlých duchů. No nic. 

Více souvisejících

Václav Klaus Dalibor Mlejnský

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy