Praha - Pokud by vládu na druhý pokus sestavovala ČSSD, jedno je jisté. Nezískala by podporu celé opozice. Věci veřejné odmítly dát takové vládě podporu, protože by na ní byl napojen i Miroslav Kalousek /TOP09/.
Bohuslav Sobotka /ČSSD/ se před pár dny přihlásil o případný druhý pokus při sestavování vlády, a to v případě, že by vláda Jiřího Rusnoka nezískala důvěru.
Podle strany Víta Bárty by ale z vlády sociální demokracie "více či méně vykukoval Miroslav Kalousek." Jak by se to ale mohlo stát, když ČSSD Kalouska dlouhodobě kritizuje?
"Stačí jen připomenout vzájemnou náklonnost obou pánů či spíše politickou „nadřazenost", kdy v době posledního vládnutí ČSSD nebylo patrné, zda je víc předseda rozpočtového výboru Sněmovny Kalousek, nebo ministr financí Sobotka," míní Bárta.
V tom, co je nejlepším řešením současné politické krize se však VV i ČSSD shodnou. Jsou to předčasné volby. To si naopak nemyslí ODS či Miroslav Kalousek. Odstupující ministr financí si totiž myslí, že ať už budou jakékoli volby, tak to neznamená, že se prezident zachová jinak, než se zachoval nyní.
Související
Exministr Bárta definitivně osvobozen. Šéf žalobců nepodal dovolání
Exministra Bártu definitivně osvobodil soud v kauze vynesení odposlechů BIS
Vít Bárta , ČSSD , Miroslav Kalousek
Aktuálně se děje
před 46 minutami
Trump naznačil, co bude po Íránu. Slibuje pád dalšího režimu
před 2 hodinami
Víkendové počasí se může den ode dne lišit. Alespoň na pohled
včera
Vražda v Karlových Varech. Obětí je žena, policisty přivolala její matka
včera
Vystrčil pod palbou. Do Itálie letěl armádním speciálem, kritizoval ho i Babiš
včera
Sparta s Olomoucí narazí v Konferenční lize na nejtěžší možné soupeře
včera
Za vraždu dítěte na Lounsku hrozí výjimečný trest. Policie vznesla obvinění
včera
Rakušan znovu neuspěl ve volbě místopředsedy Poslanecké sněmovny
včera
Plzeň poprvé v Evropské lize prohrála a stalo se jí to osudným. Olomouc jde dál
včera
Trump prozradil, co USA dělají potichu a bez problémů. Jde o Blízký východ
včera
Špehovali pro Sověty. V USA před 75 lety začal proces s Rosenbergovými
včera
Březnové počasí umí být překvapivé. Meteorologové poukázali na možného viníka
včera
Trump vyhlásil nový přístup k Íránu: Jediná možnost ukončení války je bezpodmínečná kapitulace
včera
Konec přemrštěných cen benzinu a nafty? Ministerstvo financí zakročí proti prudkému zdražování benzinek
včera
Rusko těží z války proti Íránu. Poptávka po ropě roste, USA udělily Indii výjimku
včera
USA stojí válka v Íránu téměř miliardu dolarů denně. Jak dlouho může Teherán vzdorovat?
včera
Ceny ropy míří k největšímu nárůstu za poslední čtyři roky
včera
Maďarsko zadrželo zaměstnance ukrajinské banky a desítky milionů dolarů a eur
včera
Trump mobilizuje síly. Chce v Maďarsku udržet u moci Orbána
včera
Trump otočil. Už to není Putin, tentokrát je podle něj překážkou míru Zelenskyj
včera
Válka s Íránem může Netanjahuovi doma pomoci, Izraeli ale v zahraničí uškodí
Britský deník Telegraph v pondělí označil Benjamina Netanjahua za velkého válečného vůdce naší doby. Autor článku Charles Moore přirovnal izraelského premiéra k Winstonu Churchillovi, a to zejména kvůli jeho dlouhodobému zaměření na Írán, spojectví s Donaldem Trumpem a vojenským úspěchům proti teroristickým skupinám i Teheránu. Toto srovnání pravděpodobně potěšilo příznivce premiéra, který se sám stylizuje do role moderního ochránce světa před íránskou hrozbou, podobně jako Churchill kdysi čelil nacismu.
Zdroj: Libor Novák