Praha - "Zrádce" ODS, který na protest proti praktikám ve straně vrátil stranickou legitimaci, Jan Florián ujistil, že se připojí k poslancům hlasujícím pro rozpuštění sněmovny. Volby jsou podle něj jediným řešením.
Ve sněmovně se již všechno chystá na hlasování o rozpuštění. Původně se mělo hlasovat příští pátek, jenže z obav, že by si poslanci chtěli udělat prodloužený víkend, se hlasování přesunulo na úterý 20.8.
Mezi poslanci, kteří budou pro rozpuštění, bude i Jan Florián. Jeden ze dvou poslanců ODS, kvůli kterým padla šance na obnovení pravicové vlády.
"Ujišťuji Vás, že budu ve sněmovně hlasovat pro její rozpuštění a předčasné volby. Krize na politické scéně musí co nejdříve skončit, nejlepším řešením pro naši zemi jsou nové volby a dlouhodobá stabilita," uvedl Florián ve svém prohlášení.
A k tomu dodal: "Na mě se můžete spolehnout!" S tímto výrokem ale pravděpodobně nesouhlasí ODS. Ta ho, přestože v pátek sám opustil stranu, v pátek sama vyhodila. Došlo tak ke komické situaci, kdy byl vyhozen člověk, který již den není členem strany.
22. července 2026 17:26
Pavel poprvé vetoval Babišově vládě zákon. Sněmovně vrátil spornou novelu rozpočtových zákonů
Související
ODS uspořádala ideovou konferenci. Bouřlivě se řešila otázka přijetí eura
ODS chce vyhrát volby v Praze spolu s TOP 09. Primátorem má být Portlík
ODS , Volby 2013 , volby
Aktuálně se děje
včera
Česko se musí připravit na důchodce. Jedno opatření stačit nebude
včera
Česko obměňuje diplomacii. Bude ho zastupovat šest nových velvyslanců
včera
Závažný zločin v Jablonci. Případ řeší policie, spekuluje se o vraždě dítěte
včera
Nové informace k pádu vrtulníku Venom. K zemi padal desítky metrů
včera
Odejde z Lyonu? O oporu české reprezentace Šulce se zajímá klub z Premier League
včera
Trump pohrozil Íránu, pokud Hútíové opět zaútočí na komerční lodě
včera
Zemřel exředitel CIA Woolsey. Zdraví mu zničil záhadný syndrom, který postihl stovky diplomatů
včera
Rusku dochází dech? Skutečný ekonomický stav veřejnosti tají, v tichosti chystá další mobilizaci
včera
V Náměšti nad Oslavou se zřítil armádní vrtulník s pěti vojáky na palubě
včera
Cena ropy po útoku Hútíů na saúdskoarabské tankery prudce roste. Blíží se hranici sta dolarů za barel
včera
Lavrov se po roce setkal s Rubiem. Varoval USA před podporou Ukrajiny
včera
Evropa na suchu. Extrémní počasí mění kontinent k nepoznání
včera
Ukrajina svolává mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN
včera
Důchodci by od státu mohli dostat jednorázový příspěvek, připustil Babiš
včera
Počasí o víkendu: Sobota vyzývá k výletům, v neděli se obloha pokazí
22. července 2026 21:16
Rusko přitvrzuje. Kreml zpřísnil své územní požadavky, Putin je ochoten jednat až po ovládnutí Doněcké oblasti
22. července 2026 19:58
Lavrov se po téměř roce sejde s Rubiem. Chce, aby mu vysvětlil Trumpovy výroky o míru
22. července 2026 18:47
Guardian: Coca-Cola, Mondelēz, Danone či Ferrero bojují proti zdravému stravování vleklými žalobami
22. července 2026 17:26
Pavel poprvé vetoval Babišově vládě zákon. Sněmovně vrátil spornou novelu rozpočtových zákonů
22. července 2026 16:08
Hútíové oznámili blokádu Báb al-Mandab, klíčové objízdné trasy Hormuzského průlivu
Oznámená blokáda průlivu Báb al-Mandab ze strany jemenských Hútíů přichází v pro trh s ropou nejsložitější možnou chvíli. Tito íránští spojenci hrozí uzavřením klíčové objízdné trasy Hormuzského průlivu, v němž se provoz ropných tankerů v posledním období výrazně zpomalil. Přestože povstalci vyhlášenou blokádu zatím fakticky nevymáhají, už samotná hrozba přiměla některá plavidla k opuštění plánů na plavbu směrem na jih z Rudého moře.
Zdroj: Libor Novák