Praha - Senátor a lídr Úsvitu Tomio Okamura zuří. Podle svých slov je diskriminován Andrejem Babišem skrze jím vlastněná média.
Tomio Okamura si na sociální síti stěžuje, že nebyl zahrnut do Volebního speciálu MF Dnes. Místo toho se tam měly objevit dvě strany, které dosahují nižších preferencí, než jeho Úsvit. S tím se ale původně chtěl smířit.
Teď ale pro něj přišla další rána, ze které viní Andreje Babiše. "V dnešním vydání položila 20 otázek lídrům deseti stran, které prý mají šanci na vstup do Sněmovny. Myslíte, že je mezi nimi Hnutí Úsvit? Ušetřím vám hledání, není. Ale jsou tam tentokrát ČTYŘI strany, které podle posledních průzkumů mají nižší preference. Podotýkám, podle průzkumů zveřejněných i MF DNES," píše Okamura. Celou věc označil za bezprecedentní ignoraci.
"Já se ptám - ve kterém vesmíru vyšly průzkumy, posílající do Sněmovny Piráty a Svobodné (nic proti nim, ale čísla jsou jasná)??? Asi bych se ovšem neměl ptát redaktorů - ale spíš jejich chlebodárce pana Babiše, jistě jen "shodou okolností" lídra konkurenčního hnutí....." pustil se do šéfa hnutí ANO.
Ten skrz svůj holding Agrofert již několik týdnů ovládá i vydavatelství MAFRA, pod které patří právě MF Dnes, ale i servery idnes.cz, lidovky.cz atd.
Související
Náměstek z SPD spojil Mináře s podezřelým z pardubického útoku. Okamura se možná bude omlouvat
„Oškubali jste důchodce. Lhář, srab, chudák, nemáte koule...“ Opozice ve Sněmovně tvrdě šije do vládní koalice
Aktuálně se děje
včera
Ceny Anděl 2025 předány. Uspěli Michal Prokop, James Cole i Gufrau a Victor Kal
včera
Bílý dům oficiálně odhalil plány Trumpova největšího oblouku na světě
včera
Trump plánuje udělit milost každému, kdo se přiblížil k Oválné pracovně na 200 stop
včera
CNN: Američané odcházejí z USA do zemí jako je Česko. Hledají bezpečí, nižší náklady a pomalejší tempo
včera
Tesla slaví. První evropská země schválila autonomní řízení FSD
včera
Jednání o ukončení války v Íránu narazilo na nečekaný problém: Teherán neví, kam dal miny
včera
Hrozí rozpad NATO? Experti vysvětlují, co se v alianci děje
včera
V pákistánském Islámábádu začaly mírové rozhovory mezi Íránem a USA
včera
Experti: Bomba u srbského plynovodu byla snahou ruských tajných služeb ovlivnit volby v Maďarsku
včera
Hnutí MAGA pochybuje o Trumpově duševním zdraví. Ztroskotanci, hlupáci, vzteká se prezident
včera
Co potřebujete vědět o volbách v Maďarsku: Výsledky se mohou sčítat týden, průzkumy věstí pád Orbána
včera
Kamala Harris zvažuje kandidaturu na prezidenta v roce 2028
včera
Maďarsko na prahu historického přelomu. Do voleb zbývá jediný den
včera
Historický milník: Mise Artemis II úspěšně dokončena, astronauti se v pořádku vrátili na Zemi
včera
Počasí bude o víkendu stabilní. Oproti pátku se změní k lepšímu
10. dubna 2026 21:58
Návrat Chlopčíka a jedna novicka. StarDance odhalila složení poroty
10. dubna 2026 21:05
Praha prozradila, jak Dvorecký most změní hromadnou dopravu
10. dubna 2026 20:22
Důchody ovlivní i další svátky. V květnu budou dva výplatní termíny jiné
10. dubna 2026 19:37
Češi se podíleli na mezinárodní operaci proti útočníkům s vazbami na Rusko
10. dubna 2026 18:59
Trumpův vzkaz Íránu přinutil slavného herce k reakci. Bílý dům se ozval
Dlouhotrvající slovní válka mezi současným americkým prezidentem Donaldem Trumpem a slavným hercem Georgem Clooneym se opět rozhořela. Clooney zkritizoval politika za jeho výhrůžky Íránu v uplynulých dnech. Bílý dům následně prudce reagoval.
Zdroj: Lucie Podzimková