Praha – Americký novinář žijící v České republice Erik Best se v pondělí zamýšlel nad zdravotním stavem prezidenta Miloše Zemana. Zeman se sice projevil rozhovorem pro deník Právo, podle Besta však stále nevíme, jak na tom zdravotně je.
Prezident Zeman poskytl rozhovor deníku Právo, což však nevypovídá nic o jeho zdravotním stavu, maximálně vylučuje těžkou mozkovou mrtvici, o které spekuloval server Týden.
Psali jsme: Americký novinář Best píše o zdraví Zemana. Měl projevit známky životaU článku totiž nebyla přiložena nová fotografie, která by ukázala, jak na tom Zeman je. Best tak uvažuje nad tím, že se Zeman vyhýbá kamerám a fotoaparátům, aby nebyl vidět po pádu rozbitý obličej. Ačkoli toto ministr zdravotnictví v demisi Martin Holcát popírá.
A připomíná rozpor Zemanova současného jednání s jeho úvahami: „Zeman sám citoval Jiřího Dienstbiera staršího, když řekl, že nemá cenu nic utajovat, protože v Čechách se všechno vykecá." Píše na fsfinalword.cz.
Prezident Miloš Zeman si minulý týden poranil koleno. Později se ukázalo, že zranění je vážnější, než se zprvu zdálo a Zeman musel do nemocnice. Od středy proto nebyl viděn na veřejnosti, což zavdává prostor pro spekulace. Uvažuje se nad tím, jak vážný je jeho zdravotní stav, kdy někteří uvažují nad mozkovou mrtvicí, a jiní o celém poranění pochybují, protože Zeman odjel do nemocnice poté, co se potvrdilo, že jeho schůzka v Lánech s pěticí sociálních demokratů skutečně proběhla.
Související
Drahoš před soud? Komentátor poukázal na paradox žaloby na Zemana
Češi jsou cynický národ, nebezpečí je na východě, vysvětlil americký novinář
Erik Best (americký novinář) , Miloš Zeman
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Proč byl nedávný útok na Kyjv tak zničující?
před 2 hodinami
Rusko shání vojáky kde se dá. Nově posílá na frontu mladé studenty
před 3 hodinami
Výhled počasí na další červencový týden. Teploty porostou
včera
Odstartoval filmový festival ve Varech. Hoffman si přišel pro Křišťálový glóbus
včera
Důchody dorazí kvůli svátkům později. Letos je to naposledy
včera
Hvězdy posunuly své týmy do osmifinále MS. Mexiko dál těší domácí fanoušky
včera
Tragická nehoda na Vysočině. Čelní střet kamionů nepřežil ani jeden z řidičů
včera
Policie prověřuje primáře z Děčína. Nahlásila ho nemocnice
včera
Je to tady zase. Lidé řeší, zda červencová volna ovlivní jejich nákupy
včera
Další překvapení na fotbalovém MS. Už v šestnáctifinále skončili Němci a Nizozemci
včera
Pavel poletí do Ankary, i když se to Babišovi nelíbí. Bude to stát miliony a bude sedět vzadu, reaguje Macinka
včera
Co bude dál s Hormuzským průlivem? Alternativní trasa selhala, světu nezbývá než čekat
včera
Kdo nahradí Zelenského? Hvězda Ukrajina potvrdila, že bude kandidovat na prezidenta
včera
Rusko může zaútočit na Polsko už letos, píše britský a polský tisk. Situace je vážná, přiznal Tusk
včera
Evropě hrozí další vlna extrémního počasí. Při té červnové umíraly tisíce lidí
včera
Jako 12 atomových bomb za vteřinu. Rychlost klimatických změn je ohromná, oceány jsou nejteplejší v historii
včera
Počasí opět zvýšilo riziko požárů. Hrozí především na Moravě
včera
Spojenci nám v Íránu nepomohli, stávající americká podpora NATO je absurdní, prohlásil Trump
včera
Bělorusko doporučilo svým občanům, aby necestovali do Ruska
včera
Po útoku na Kyjev už nejméně 30 mrtvých. Ukrajina poslala v odvetě rakety na Bělgorod
Při masivním ruském útoku na ukrajinské hlavní město ze 2. července zasáhla raketa devítipatrový obytný dům v kyjevské čtvrti Darnyckyj. Úder kompletně zničil 64 bytů, které se během okamžiku proměnily v trosky a prach. Celkově si tento vzdušný nálet v metropoli vyžádal nejméně 30 lidských životů a 91 zraněných, což z něj činí jeden z nejtragičtějších útoků na Kyjev v letošním roce.
Zdroj: Libor Novák