Komentář - V ODS se začíná šířit poraženecká nálada. Minimálně do volebního kongresu je strana v podstatě paralyzována, nemá jasné vedení a nikdo vlastně moc neví, kam se strana bude ubírat. Ilustrují to slova místopředsedy strany Jiřího Pospíšila pro MF Dnes.
Občanští demokraté ve volbách získali pouze 7,7 procent a 16 mandátů, což je absolutně nejhorší výsledek od vzniku strany. Přitom před volbami od představitelů ODS zněla jen silácká slova o tom, že propad nebude tak strašný a že situace není tak černá, jak ji média ukazují.
Členové a vedení strany je teď evidentně paralyzováno tak chabým výsledkem a co je nejhorší, nikdo neví, kdo stranu povede a kam bude směřovat. Stranu totiž vede po odchodu Petra Nečase první místopředseda Martin Kuba. Ten se ale nedostal ani do sněmovny, takže zraky lidí se teď upírají spíš k superlídryni Miroslavě Němcové. Jenže ani ta nemusí být po volebním kongresu šéfkou strany.
Jeden z potenciálních předsedů, Jiří Pospíšil, teď v rozhovoru pro MF Dnes ilustroval, jak je ODS rozložená. Zatímco Gazdíkovo hnutí STAN spojené s TOP09 chystá velrybářskou akci za účelem přetáhnutí starostů ODS na své kandidátky, Pospíšil na dotaz, co s tím strana hodlá dělat, jen suše poznamenal: "Co si myslíte, že výrazného by měla dělat? Skončila se sedmi procenty, je to objektivní debakl celé pravice a teď musíme v lednu zvolit vedení. Teď je čas na zklidnění emocí."
Evidentně tak do volebního kongresu je ODS v pozici raněného zvířete, na kterém si dle libosti mohou pochutnávat okolní supi. Otázkou je, zda modrého ptáka do volebního kongresu nesežerou tito supi zaživa.
Související
ODS uspořádala ideovou konferenci. Bouřlivě se řešila otázka přijetí eura
ODS chce vyhrát volby v Praze spolu s TOP 09. Primátorem má být Portlík
Aktuálně se děje
včera
Extrémní vlna veder už v červnu? Vědci vysvětlují, co se děje s počasím
včera
Trump označil dronový útok Íránu na loď v Hormuzském průlivu za porušení příměří
včera
Babiš si není jistý, jestli Macinka přihlásil Pavla na summit NATO
včera
Extrémní počasí činí život v Evropě nesnesitelným. Experti mluví o nejhorší vlně veder v historii
včera
Počet obětí zemětřesení ve Venezuele dvojnásobně vzrostl
včera
Do nejvyššího mrakodrapu v čínském Pekingu narazilo letadlo
včera
Zavřené školy, stovky mrtvých, výpadky proudu. Počasí dál sužuje západ Evropy
včera
Počasí, jaké Česko nepamatuje. Meteorologové vydali návod, jak zvládnout nadcházející víkend
včera
EU navrhuje o rok prodloužit ochranu pro ukrajinské uprchlíky. Vyjma těch s brannou povinností
včera
Počasí trápí i hasiče. Požáry hrozí v dalších oblastech, platí nové varování
včera
Extrémní počasí dál sužuje Evropu. Francie zakazuje alkohol, Británie hlásí rekordní výjezdy sanitek
včera
Jižní Korea plánuje vycvičit půl milionu „dronových válečníků“
včera
Venezuelu možná nezasáhla dvě zemětřesení, ale jedno masivní. Experti popsali, proč je v tom obrovský rozdíl
včera
Evropa zažívá největší vlnu veder v historii. Bez globálního oteplování by nikdy nenastala, zjistili vědci
včera
Jak urychlit rozšiřování EU? V srdci Unie se rodí nový plán
včera
Írán zaútočil na nákladní loď v Hormuzském průlivu
včera
Po zemětřesení ve Venezuele jsou už stovky mrtvých a tisíce zraněných. Zpod trosek zní volání o pomoc
včera
Počasí: Předpověď na víkend ukazuje, kde mohou teploty překročit čtyřicítku už v sobotu
25. června 2026 21:03
Babiš zatrhnul Mrázové cestu na konferenci o Ukrajině. Naštvala ho
25. června 2026 19:55
Venezuela vyhlásila zónu katastrofy. Na místo zemětřesení míří záchranné týmy
Záchranné týmy naléhavě směřují k poničenému severnímu pobřeží Venezuely, kde téměř současná zemětřesení proměnila desítky budov v trosky. Panují obavy, že si katastrofa vyžádala tisíce lidských životů. Americký ministr zahraničí Marco Rubio oznámil, že ministerstvo obrany pomůže s nasazením vyhledávacích a záchranných složek v zasaženém regionu.
Zdroj: Libor Novák