Praha - Tomio Okamura /Úsvit/, kterého mnozí lidé překřtili na novodobého českého fašistu, vyrazil do protiútoku. Skrze svou právní zástupkyni a kandidátku Úsvitu v blížících se volbách do europarlamentu Kláru Samkovou hrozí manželce expremiéra Paroubka. Ta totiž patří k těm, kteří šéfa Úsvitu za fašistu označují.
"Je to pro mne ohromné překvapení. Upřímně nechápu spojení této mimořádně úspěšné ženy, které si velice vážím pro její profesní i etnické a ženské postoje, s povrchním žvanilem s fašistickými postoji. Doufám, že paní Samková své spojení s rasistickým napůl Japoncem zváží. Jinak její kredit v očích nejen odborné veřejnosti utrpí velkou ránu," uvedla Petra Paroubková na svém profilu na sociální síti, když se dozvěděla, že Samková bude kandidovat za Okamurův Úsvit.
Právě tato advokátka teď Paroubkovou varuje. "Dovoluji si Vás tímto upozornit, že, ačkoli máte bezpochyby právo na svůj názor a jeho svobodné vyjádření, takováto kritika z Vaší strany již přesahuje meze přípustnosti a ústavní ochrany. Můj klient si je vědom faktu, že jako osoba veřejného zájmu a politik musí snášet vyšší míru kritiky, včetně té negativní až vyhrocené, nicméně ani on není povinen snášet kritiku excesivní a bez věcného základu, jako je ta Vaše," zlobí se Samkovou coby advokátka Okamury.
Slova manželky bývalého premiéra považuje za projev konkurenčního boje před volbami do europarlamentu. V nich totiž bude kandidovat i Paroubkův LEV21.
"Pan Okamura nemíní přistoupit na takovou úroveň vyjadřování, kterou jste ve svém výše zmíněném textu nastolila, tím spíše ve vztahu k dámě, neboť se domnívá, že by se tak předvolební boj posunul do dimenzí vesnického masopustu, což, předpokládám, není ani Váš zájem," pokračuje Samková.
Žádá, aby byl negativní příspěvek o Okamurovi z Facebooku smazán a situace se již neopakovala. "I o Vašem manželovi, ba i o Vás kolovaly po veřejném prostoru velmi nepěkné zprávy, z nichž zcela určitě byly mnohé velmi vzdáleny pravdě. Nevím proto, proč se nyní dopouštíte podobného jednání," podivuje se Samková, který dostala od Okamury plnou moc k zaslání reakce.
Co se ale stane, pokud Paroubková žádosti nevyhoví, se v textu nepíše. Pravděpodobně se ale celá věc přesune k soudu.
Související
Okamura míří na na pracovní cestu do Číny. Může jednat o zadrženém občanovi
Nepleťte do debaty o bezpečnosti neustále Rusko, perlil Okamura v televizi
Aktuálně se děje
před 47 minutami
Kanaďanům dochází trpělivost. Pochybují o kapacitách hasičů, požáry začínají hasit sami
před 1 hodinou
Ukrajinské drony zaútočily v Tatarstánu. Nálet prý trval hodiny
před 2 hodinami
Dostupná ložiska mizí. Severní moře se stává rájem robotů a dronů
před 2 hodinami
Čína kvůli mohutnému tajfunu evakuovala milion lidí
před 3 hodinami
Zemřel legendární spisovatel Vladimír Páral
před 3 hodinami
Tragédie v Praze. Při zkoušce prasklo potrubí, jeden člověk zemřel
před 3 hodinami
Ekonomické škody ani nespokojenost Rusů k zastavení bojů nestačí. Putin stál věří, že zvítězí
před 4 hodinami
Počasí aktuálně: Meteorologové varují před vedry a požáry na dalších místech
před 4 hodinami
Počasí láme jeden rekord za druhým. Historicky nejvyšší teploty hlásí oceány i celá Evropa
před 5 hodinami
Patová situace: Írán s USA mluvit nechce, trvá a podmínkách, na které Trump nepřistoupí
před 6 hodinami
Ztratí klíčového spojence? Netanjahu riskuje otevřený konflikt s Trumpem
před 6 hodinami
Teherán předložil seznam podmínek pro otevření Hormuzského průlivu. Ceny ropy rostou
před 7 hodinami
Netanjahu: Izrael odmítl Trumpův mírový plán pro Pásmo Gazy
před 8 hodinami
Předpověď počasí na nový týden. Orámují ho tropy
včera
Problém číst či soustředit se. Princezna Kate zavzpomínala na boj s rakovinou
včera
Vedra a sucho dál sužují zemi. Stát se snaží pomoci se zadržováním vody v krajině
včera
Knihovna bez Havla. Začne nová éra, dohoda s Havlovou nevyšla
včera
Důchody se v lednu zvýší. Juchelka představil první odhady
včera
Ještě letos vyprší platnost téměř 300 tisíc řidičáků. Na úřad kvůli výměně nemusíte
včera
EU prověřuje podezřelé IT dotace na Slovensku. Sousedům hrozí sankce
Evropská komise potvrdila, že ví o možných nesrovnalostech u projektů digitalizace financovaných ze slovenského plánu obnovy. Slovensko bude muset u závěrečné deváté žádosti o platbu prokázat, že sporné investice splnily stanovené cíle, přičemž Brusel zohlední i výsledky auditů. Pokud se potvrdí podvod, korupce nebo střet zájmů, které slovenské úřady nenapraví, může Komise krátit evropskou podporu a požadovat vrácení peněz.
Zdroj: Lucie Podzimková