Babiš: Zákaz kávy s sebou je nesmysl, děti by do škol měly jít naposledy 18. prosince

Premiér Andrej Babiš (ANO) předpokládá, že vláda v pondělí některá opatření kvůli epidemii koronaviru zpřísní, s návrhy přijde na pondělní vládu ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Babiš například míní, že děti by měly jít před Vánoci naposledy do škol v pátek 18. prosince nebo, že by obchody měly zůstat otevřené i o zlaté neděli.

Andrej Babiš
doporučujeme

V rozhovoru pro Českou televizi dnes také řekl, že na jednání kabinetu bude požadovat úpravu nařízení o zákazu prodeje všech nápojů s sebou.

Zákaz prodeje kávy s sebou je podle předsedy vlády "totální nesmysl". "To se nedá pochopit, byla to chyba," řekl. "Já se za to omlouvám a budu trvat na tom, aby se to změnilo, protože není možné, aby si lidi nemohli brát kelímek s kávou," uvedl.

Epidemie koronaviru v Česku opět sílí, o víkendu rizikové skóre stouplo na 71 bodů. Blatný již v pátek na tiskové konferenci avizoval, že v pondělí navrhne vládě, aby se Česko vrátilo do čtvrtého stupně protiepidemického systému PES. Podle jeho vyjádření by ale obchody měly i nadále zůstat otevřeny. Pokud se tak stane, měly by podle Babiše zůstat otevřené i o zlaté neděli.

Opětovné uzavření by se mělo týkat restaurací a ubytovacích zařízení. "Pokud by došlo k uzavření, tak musí dostat stoprocentní kompenzace," podotkl Babiš. "Tento rok je strašidelný, je to neuvěřitelně špatný rok pro nás pro všechny a zkrátka my musíme jako stát jim pomoci," dodal. O kompenzacích podle něj celý víkend vyjednává s dotčenými obory ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

STAN navrhuje, aby postup policie u Bečvy prošetřila GIBS

19.01.2021 13:34 Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) chce, aby postup policie v případu loňské otravy řeky Bečvy…

Starostové jsou ochotni prodloužit nouzový stav o dny

19.01.2021 11:41 Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) je ochotné podpořit prodloužení nouzového stavu v řádu dnů.…

Zástupci koalice Spolu chtějí od vlády informace o očkování

19.01.2021 11:19 Expertní tým opozičních ODS, KDU-ČSL a TOP 09 chce od vlády informace o termínech očkování…

GLOSA: „Musíme to opravit.“ Realitu Babišovy vlády nejlépe odráží slogan…

19.01.2021 11:10 Kdyby řešení palčivých problémů Česka bylo tak jednoduché, jak si to Andrej Babiš (ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama