Jednání o toleranci vlády mezi ANO a KSČM budou pokračovat

Jednání o toleranci vlády ze strany KSČM mají pokračovat do března. Podle informací ČTK to vyplynulo z dnešního zasedání širšího vedení strany, které o toleranci jako takové nehlasovalo.

Andrej Babiš (ANO)
doporučujeme

Až v případě krachu jednání by mohlo začít případné dohodovací řízení, se kterým počítá dohoda o toleranci mezi komunisty a hnutím ANO. Představitelé KSČM v poslední době kritizovali naplňování dohody například v souvislosti s rozpočtem armády.

O toleranční dohodě jednají zástupci ANO a KSČM v posledních týdnech. Předseda KSČM Vojtěch Filip ve středu řekl, že se lídři obou stran shodli na sloučení Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra (ZPMV) a Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP). Shoda je podle něj i na pětitýdenní dovolené. Filip avizoval, že bude následovat další jednání.

Středeční schůzka se týkala i ministerstva obrany, které v prosinci při schvalování rozpočtu přišlo v souladu s požadavky KSČM o deset miliard korun. Kabinet slíbil peníze ministerstvu vrátit na začátku ledna, nakonec obraně převedl zpět polovinu koncem měsíce a o dalších pěti miliardách chce rozhodnout později. Komunisté s navrácením peněz nesouhlasí, určeny by podle nich neměly být na investice, ale na výdaje související s covidem-19.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČSSD navrhne uzavření méně důležitých podniků

27.02.2021 22:01 Aktualizováno Předsednictvo ČSSD pověřilo svoje ministry, aby ve vládě navrhli uzavření průmyslových podniků,…

Novináři vyzvali Hamáčka, aby mohli cestovat díky svým průkazům

27.02.2021 21:03 Český národní výbor Mezinárodního tiskového institutu dnes vyzval ministra vnitra Jana Hamáčka …

Maláčová se dohaduje se Schillerovou na twitteru. Lidé nechápavě kroutí…

27.02.2021 16:56 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) dnes na twitteru nabídla ministryni práce Janě…

Hejtmani: Opatření jsou odpovídající, plní se nemocnice, musíme virus…

27.02.2021 13:17 Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) považuje poslední zpřísnění protiepidemických…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama