Kandidáti za Lepší Sever nesmí do ČSSD. Nebudu platit kampaň expravičáků, řekl Hamáček

Kandidáti, kteří přerušili svá členství v ČSSD, aby mohli do krajských voleb jít za koalici Lepší Sever, je podle předsedy strany a vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) nemohou obnovit. Řekl to dnes novinářům. Hamáček je přesvědčen o tom, že metoda, kterou někteří politici v Ústeckém kraji zvolili, je proti stanovám sociální demokracie.

ČSSD
doporučujeme

"Už teď nejsou členy sociální demokracie," uvedl Hamáček.

"Automaticky tam naskočilo příslušné ustanovení, že pokud někdo kandiduje za jiný subjekt než sociální demokracii, tak mu zaniká členství, a to přerušení členství na to dle mého názoru a dle názoru našich právníků nemá vliv," řekl. Dotčení politici zatím informaci oficiálně nemají, Hamáček řekl, že strana se věnuje kampani. "Technické věci vyřešíme poté," dodal.

ČSSD byla nejprve v trojkoalici Lepší Sever s Ústeckým fórem občanů (UFO) a mosteckým ProMost v čele se sociálnědemokratickým hejtmanovým náměstkem Martinem Klikou. Předsednictvo ČSSD však kandidátku neschválilo a podalo vlastní v čele s Jaroslavem Krákorou. Lepší Sever kandiduje jako dvojkoalice. Kandidáti uskupení, kteří byli členové ČSSD, své členství ve straně přerušili, lídrem Klika zůstává.

"Rozhodli se spojit s uskupením, které z hlediska politiky nemá k sociální demokracii nijak blízko. A já jako předseda sociální demokracie nebudu platit kampaň expravičáků," řekl Hamáček. Dodal, že jako sociální demokrat a předseda strany má povinnost zajistit, aby strana byla reprezentována co nejlépe.

Na kandidátce ČSSD je na čtvrté pozici Petr Benda (BEZPP), bývalý předseda krajské ČSSD na Ústecku, který byl před lety donucen k odchodu. Benda po odchodu z ČSSD figuroval na společné kandidátce extremistické Dělnické straně sociální spravedlnosti (DSSS) a Paroubkových Národních socialistů Lev-21.

ČSSD chce v případě vítězství v krajských volbách kromě jiného zřídit v Ústeckém kraji fakultní nemocnici. Měla by vzniknout z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. V kraji je osm nemocnic, převážně spadají pod společnost Krajská zdravotní, do které patří i Masarykova nemocnice.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stát řídí stylem brzda-plyn, co předvádí Schillerová ani nemá cenu…

27.09.2020 11:25 ROZHOVOR - Odmítá mást voliče. Šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura nechce stranické krajské…

Sněmovna projedná zrychlení přípravy výstavby dálnic

27.09.2020 09:07 Sněmovna rozhodne příští týden o podobě vládní předlohy ke zrychlení přípravy výstavby dálnic a…

Vláda navrhne zrušení superhrubé mzdy jen na dva roky

26.09.2020 20:08 Vláda navrhne zrušení superhrubé mzdy pouze na dva roky. České televizi to dnes večer řekl premiér…

Jiří Pospíšil se nakazil koronavirem

26.09.2020 12:03 Europoslanec a šéf pražských zastupitelů koaličních Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil (TOP 09)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama