Loučení s Karlem Gottem v hromadě odpadků? Známé tváře jsou znechuceny

Páteční poslední rozloučení s Karlem Gottem i sobotní zádušní mše byly velmi důstojné a proběhly bez větších incidentů ve velmi poklidné atmosféře. Jenže některým známým osobnostem se nelíbí, co se s ostatky Karla Gotta dělo pak.

Přidejte svůj názor 29 komentářů

Ivana Gottová se před krematoriem loučí se svým mužem
doporučujeme

„Před českým bordelem jsme si rovni: vrcholem posledního rozloučení s Karlem Gottem bezesporu byla zádušní mše v katedrále sv. Víta. Důstojné, emotivní, lidské. O to větší šok museli zažít nejbližší pozůstalí na dvorku motolského krematoria. To skutečně poslední sbohem nejbližších pozůstalých ostatkům zemřelého se odehrávalo v odpudivých kulisách, které by směle mohly soutěžit s nějakými snad už opuštěnými ghetty, nebo skladem odpadků,“ postěžoval si bývalý český politik TOP 09, který aktuálně působí v Národním muzeu.

Kritizuje především vedení Pohřební služby hl.m Prahy, které podle jeho slov muselo o akci vědět. „Je otázkou, proč prostor nějak neupravilo? Nejde však jen o pohřeb Karla Gotta. Jak si vůbec někdo může dovolit takový binec na místech, která jsou poslední vstupní branou na konci fyzické existence člověka? Pokud chce někdo z vedení Prahy občanům vykládat, že město spravuje zodpovědně, tak zítra ředitel pohřební služby skončí,“ rýpnul si bývalý šéf poslanců TOP 09.

Podle něj měli lidé možnost vidět, jak funguje při pohřbu česká katolická církev a "veřejný" sektor. „Vážení, neštve už vás ten neuvěřitelný bordel v téhle zemi? A nebo už tenhle národ na víc nemá? V dobách, kdy ještě Václav Klaus starší byl ve formě, tak říkal: 'Prosím vás, začnete každý u sebe. Ukliďte si svoje pozemky, svůj domek, okolí, kde bydlíte'. Tak pánové z Motola: 'Ukliďte si svůj dvorek. Kšeft z pohřbů máte tak velký, že se o tom mnohým ani nezdá',“ vzkazuje Laudát.

Není zdaleka jediný, kdo si tohoto problému všiml a veřejně o něm promluvil. „'Státní pohřeb' K. Gotta vyvrcholil u smrdícího odpadkového kontejneru a špinavého neuklizeného dvorku krematoria v Motole, kde se s ním rodina rozloučila naposled...Kde soudruzi z Hradu a vlády udělali chybičku?“postěžoval si na sociálních sítích režisér, scenárista, producent, filmový organizátor, televizní a filmový podnikatel Fero Fenič.

Loading...
Vstupte do diskuze (29)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Podle Válkové mají za obsah internetu odpovídat provozovatelé

18.11.2019 18:37 Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková (ANO) míní, že je zapotřebí legislativně…

Vláda nezavede úhradu lékařům za vystavení e-neschopenky

18.11.2019 17:54 Vláda neplánuje zavést úhradu pro lékaře za vystavení e-neschopenky. Po dnešním zasedání kabinetu…

Růst minimální mzdy? Nastal nečekaný problém, musí zakročit vláda

18.11.2019 17:49 Aktualizováno Tripartita se dnes neshodla na zvýšení minimální mzdy pro příští rok. O růstu proto rozhodne vláda.…

Žádná ideologie, ale selský rozum. V4 chce v EU víc prosazovat své názory

18.11.2019 17:28 Země visegrádské skupiny (V4), tedy Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko, musí společně bojovat o to…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama