František Laudát

Markéta Pekarová Adamová

Dusno v TOP 09: Už se poprali? Tohle je cesta do pekel, varuje zasvěcený hlas

Dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil oznámil, že na podzim už svůj post obhajovat nebude. Už teď je jasné, že o jeho křeslo se poperou nejméně dva kandidáti – senátor Tomáš Czernin a poslankyně Markéta Pekarová Adamová. Právě její kandidatura přitom vyvolala pořádný rozruch. O situaci v TOP 09 promluvil i někdejší předseda poslaneckého klubu TOP 09 František Laudát.
Miloš Zeman, prezident ČR

Tohle už Zeman vážně přehnal? Senát by měl začít jednat o jeho odvolání, vzkazují politici

Český prezident Miloš Zeman tento týden poskytl rozhovor ruské televizi NTV. V něm označil protiruské sankce za zbytečné. Mluvil i o novičoku nebo o "silném" Vladimiru Putinovi a slabému vedení Evropské unie. Řada politiků se domnívá, že Zeman už překročil všechny hranice, někteří dokonce zmiňují, že by měl Senát zahájit proces vedoucí k odvolání Zemana z funkce prezidenta.
Taťána Malá

Malá jako šéfka spravedlnosti? Politici jsou zděšení. Nemá kvalifikaci, je to jen Babišova loutka

Praha - Poslankyně ANO Taťána Malá vystřídá ve funkci ministra spravedlnosti Roberta Pelikána. Podle Lidových novin je slabým místem Malé její právnický diplom z Panevropské vysoké školy v Bratislavě. S titulem z této instituce nemá uchazeč šanci stát se v Česku koncipientem či advokátem, uvedl list. Politici k ní mají také výhrady kvůli jejím slovům o Andreji Babišovi.
Volební sjezd TOP 09 (28. 11. 2015)

TOP 09 skončí v propadlišti dějin? Strana se dál propadá, Laudát to nevydržel a promluvil

Praha – Česká televize v neděli zveřejnila volební model agentury Kantar TNS. Z něj vyplývá, že by se do Sněmovny v tuto chvíli dostalo jen osm ze současných devíti stran. TOP 09 by získala jen 4 procenta a tudíž by nezískala žádné poslanecké křeslo. Na facebooku se k současné situaci strany vyjádřil i někdejší předseda Poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové a bývalý předseda pražské organizace TOP 09 František Laudát.
Prezident Miloš Zeman jmenoval Andreje Babiše premiérem

Andrej Babiš brzy padne a zemře? Z TOP 09 přichází varovná slova

Praha – Makám víc než ostatní a doplácí na to moje zdraví. Tak nějak by se dala shrnout vyjádření, které premiér v demisi Andrej Babiš zveřejnil na sociálních sítích. Postěžoval si, že kvůli svému dennímu režimu má zdravotní problémy, kvůli kterým musel zrušit i cestu do Německa. Na jeho slova na facebooku dost ostře zareagoval někdejší šéf poslanců TOP 09 František Laudát.
Čapí hnízdo je areál, který se nachází v části obce Dvůr Semtín v katastrálním území Tomice u Votic v obci Olbramovice ve Středočeském kraji, na okraji Přírodního parku Džbány-Žebrák. Areál staveb, určený k rekreačním a odpočinkovým účelům, vlastní podle zdrojů prostřednictvím několika firem politik a podnikatel Andrej Babiš.

Češi kvůli Babišovi zaplatí 50 milionů? Politici zuří, vypukla bouře nenávisti

Praha - Podle Evropské komise české úřady vyňaly farmu Čapí hnízdo z projektů spolufinancovaných z evropských fondů. Mluvčí komise uvedla, že EK posuzuje zprávu Evropského úřadu proti podvodům (OLAF) o financování farmy. Kvůli padesátimilionové dotaci na farmu bylo obviněno 11 lidí, mezi nimi i premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek. Na zprávu už reagují i čeští politici.

Aktuálně se děje

před 22 minutami

Únik plynu z poškozených plynovodů Nord Stream

Ukrajinská armáda tajně plánovala zničit Nord Stream, píše WP

Podle amerických zpravodajců plánoval v loňském roce tým ukrajinské armády zničit plynovod Nord Stream, kterým proudil plyn z Ruska do Německa a zbytku Evropy. Uvedl to server Washington Post s odkazem na informace CIA, které měl portál obdržet od zpravodajské agentury nejmenované evropské země.

Aktualizováno před 38 minutami

Ukrajinci tvrdí, že Rusové vyhodili do povětří Kachovskou přehradu. (6.6.2023) Prohlédněte si galerii

Mimořádná zpráva Rusko vyhodilo do vzduchu Kachovskou přehradu, řekl Kyjev. Začala evakuace

Přehrada Nová Kachovka v Chersonské oblasti je fatálně poškozená. Ukrajinské úřady nyní chystají nutná opatření, bude zasedat bezpečnostní rada. Lidé v ohrožené oblasti se evakuují. Ukrajinská armáda z jejího zničení obvinila Moskvu, ta se brání. EuroZprávy.cz situaci monitorují. Záporožská jaderná elektrárna, která se nachází výše po toku Dněpru, je podle na sobě nezávislých zdrojů zatím v bezpečí.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Aktualizováno před 2 hodinami

před 2 hodinami

Petr Pavel

Lidé nejvíce důvěřuji Pavlovi, Babišovi a Okamurovi. Propadla Pekarová Adamová, Černochová i Fiala

Jediným vrcholným českým politikem, kterému lidé více důvěřují než nedůvěřují, je prezident Petr Pavel. Velké důvěry se těší také předseda hnutí ANO Andrej Babiš a předseda SPD Tomio Okamura. Naopak největší nedůvěru lidé cítí k předsedkyni Poslanecké sněmovny za TOP 09 Markétě Pekarové Adamové a dobře si nevede ani premiér Petr Fiala (ODS). Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Aktualizováno před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Kachovskou přehradu zřejmě zničila ruská motostřelecká brigáda, řekl Podoljak

Kachovskou přehradu zřejmě vyhodila do vzduchu ruská 205. motostřelecká brigáda. Podle serveru BBC to dnes uvedl poradce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Mychajlo Podoljak s odvoláním na údaje od ukrajinské rozvědky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy