Klaus ml.: Na to nemáte právo! Naštval se na Mináře a jeho spolek

Češi si ve středu 21. srpna připomínali události let 1968 a 1969. Oběti demonstrací z roku 1969 si na Václavském náměstí připomněli i účastníci akce pořádané iniciativou Milion chvilek pro demokracii. To se ale příliš nezamlouvá poslanci Václavu Klausovi mladšímu.

Přidejte svůj názor 335 komentářů

Demonstrace za oběti srpna 1969
doporučujeme

Podle nejnovějších historických údajů v roce 1968 zemřelo v Československu při demonstracích 137 lidí. Při protestech o rok později jich zahynulo sedm, zabili je příslušníci Veřejné bezpečnosti a Lidových milic. Právě na tyto oběti se na mnoha akcích vzpomínalo.

Prahou ve středu mimo prošly tisíce lidí k připomínce obětí 21. srpna 1969. Podle pořadatelů ze spolku Milion chvilek pro demokracii jich bylo zhruba 10 tisíc. U sídla KSČM nechali rakev se jmény pěti zastřelených a jejich siluety namalované na zemi. Na Hrad pak donesli Ústavu ČR, kterou podle nich prezident porušuje.

Jenže právě to kritizuje poslanec a zakladatel Trikolory Václav Klaus mladší. „Včera uplynulo 50 let od krvavého potlačení demonstrací v Praze, Brně, Liberci ... Stejně tragické datum jako srpen 1968, protože v roce 1969 zasahovali Češi proti Čechům,“ připomněl na facebooku s tím, že právě tato data patří k nejtragičtějším dnům v historii naší země. Proto prý jeho Hnutí Trikolóra zásadně odmítá zpolitizování vzpomínkových shromáždění.

Navezl se také do spolku Milion chvilek. „Žádný politický ani nepolitický subjekt nemá právo uzurpovat si tato tragická výročí pro sebe a zneužívat je pro dosažení svých aktuálních cílů. Vzhledem k tehdejším obětem je něco takového minimálně neetické,“ zlobí se Klaus mladší.

Loading...
Vstupte do diskuze (335)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemana vyřeší příroda, doufá europoslanec. Ovčáček vypálil do protiútoku

20.09.2019 16:11 Prezident Miloš Zeman na sebe strhl pozornost slovy o případném udělení abolice premiéru Andreji…

Výrok o abolici otřásá Českem. O co Zemanovi opravdu jde? Politolog…

20.09.2019 16:04 Aktualizováno Na voliče hnutí ANO by případná prezidentova abolice pro premiéra Andreje Babiše (ANO) neměla…

Čínská ambasáda uspořádá recepci k výročí vztahů s Českem, Zeman účast…

20.09.2019 15:43 Čínské velvyslanectví uspořádá ve středu v paláci Žofín slavnostní recepci k 70. výročí navázání…

Ozval se Babiš. Podepsal by milost sám pro sebe? Zeman ho moc nepotěšil...

20.09.2019 14:18 Aktualizováno Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) se nechce vyjadřovat k výroku prezidenta Miloše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama