Piráti a STAN zahájili kampaň "Není nám to ukradený"

Přes instagram a další on-line platformy, které jsou mladým lidem blízké, je budou v následujícím měsíci zvát k volbám do Sněmovny Piráti a Starostové. Mobilizační kampaň "Není nám to ukradený" zahájili dnes na webu a v pražské kavárně Rock Café za účasti předsedů obou stran Ivana Bartoše (Piráti) a Víta Rakušana (STAN) představením programu.

Starostové a nezávislí (STAN)

Zahrnuje například zrychlení stavebního řízení, konec spalování uhlí nejpozději k roku 2033, vysoké školy bez školného, 20.000 odborníků z praxe ve školách a manželství pro stejnopohlavní páry. Oslovovat mladší generaci se chystají Piráti a Starostové i v ulicích. Mladým lidem, například na studiích, chtějí pomáhat s vyřizováním volebních průkazů.

"Nenechme o své budoucnosti rozhodovat jiné. Nechceme už huntování naší planety. Víme, že školství potřebuje změny," popisuje priority programu video. Dalšími pak jsou spravedlnost, boj se sexuálním násilím, digitalizovaný stát, dostupné bydlení, duševní zdraví, členství země v Evropské unii či rovná práva pro všechny, což zahrnuje i manželství pro stejnopohlavní páry.

Hlavní část koaliční kampaně směřované k mladým se odehraje na sociálních sítích."Na závěr nás bude čekat hodně silná mobilizační kampaň, kdy se budeme snažit přesvědčit mladé, že mají jít k volbám, že mohou rozhodnout výsledek voleb," řekla ČTK pražská manažerka kampaně Pirátů Höllge. Zároveň se budou zástupci Pirátů a STAN snažit mladé podpořit v tom, aby k volbám jít mohli. Ve studentských centrech - Praze, Brně, Plzni a v Olomouci - plánují pomáhat studentům s vyřizováním volebních průkazů, doplnila.

Prostřednictvím instagramu a hesla JdemeVolit oslovuje mladé voliče s výzvou, aby k urnám přišli, také koalice občanských demokratů, lidovců a TOP 09 Spolu. Kampaň zahájila počátkem srpna.

Volby se konají 8. a 9. října. Koalici Pirátů a Starostů dávají poslední volební modely na třetí místo za vládním hnutím ANO a koalicí Spolu.

Koalice Spolu představila Národní institut pro zvládnutí pandemie

28.10.2021 16:11 Koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) vytvořila osmadvacetičlennou odbornou skupinu pro řešení…

Babiš večer vystoupí s projevem ke státnímu svátku

28.10.2021 13:05 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes večer vystoupí s projevem, jeho tématem bude dnešní státní svátek…

Klaus: Česko stojí na křižovatce, začíná jít o všechno. Zkritizoval snahy…

28.10.2021 12:49 Česko opět stojí na klíčové křižovatce, na které začíná jít o všechno. V Míčovně na Pražském hradě…

Maláčová žádá Babiše o svolání vlády, jako řešení vidí dotace pro…

27.10.2021 20:35 Aktualizováno Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) požádala premiéra Andreje Babiše (ANO) o…

Nemáme nástroje k řešení dopadů cen energií, tvrdí ministerstvo práce

27.10.2021 16:53 Aktualizováno Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) oznámilo, že nemá žádné nástroje, s jejichž pomocí by…

Vláda by mohla o růstu minimální mzdy rozhodnout 5. listopadu

27.10.2021 15:49 Vláda by o zvýšení minimální mzdy pro příští rok mohla rozhodovat v pátek 5. listopadu.…

Česko se hodlá co nejaktivněji zapojit do přípravy nové Strategické…

27.10.2021 14:41 Česká republika se hodlá co nejaktivněji zapojit do přípravy nové Strategické koncepce…

NCOZ prověřuje okolí prezidenta Zemana ve dvou samostatných kauzách

27.10.2021 14:08 Aktualizováno Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) začali prověřovat okolí prezidenta…

Podle Babiše je rozhodnutí Senátu o zvýšení platů politiků podvod nové…

27.10.2021 12:49 Aktualizováno Rozhodnutí Senátu, který dnes zamítl návrh dosluhující vlády ANO a ČSSD na zmrazení platů ústavních…

Vystrčil jednal s tchajwanským ministrem o hospodářské spolupráci či…

27.10.2021 12:21 Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) dnes jednal s tchajwanským ministrem zahraničí Josephem Wuem o…

Související:

Právě se děje

reklama