Rakušan: Koalice s Piráty má šanci změnit poměry v Česku

Předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Vít Rakušan na sociálních sítích poděkoval členům Pirátů, že dali šanci koaliční spolupráci. Společná kandidatura obou subjektů ve sněmovních volbách, kterou Piráti definitivně schválili v dnes skončeném internetovém hlasování, má podle něj chuť a šanci změnit poměry v Česku a posunout ho do 21. století.

Vít Rakušan
doporučujeme

Koalice získala minulý týden 92 procent hlasů širšího vedení STAN, ve webové anketě Pirátů ji pak podpořilo téměř 79 procent hlasujících. Rakušan dnes na facebooku uvedl, že podle členů Starostů byli Piráti preferovaným partnerem. "Také si to myslím. Máme společnou chuť něco změnit, jsme pracovití, féroví. Chceme zastupovat lidi, ne sami sebe," uvedl.

Členům Pirátů poděkoval za odvahu, kterou podle něj při hlasování projevili. "Myslím, že společně máme šanci opravdu změnit poměry v naší zemi a posunout se do 21. století," uvedl. Koalici podle Rakušana nebude tížit minulost.

Zmínil v té souvislosti nedávnou fotografii ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO), na které je mimo jiné kamenem zatížený stoh papírů. "Člověk, který nechápe, že tenhle šutr symbolizuje starý svět mocné a lidi dusící byrokracie, už tady vládnout nemá. A s podporou naší koalice tenhle svět, tihle lidé, tohle zaseklé kolečko ve dvacátém století, počítat opravdu nemůže," napsal.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

KOMENTÁŘ: Komunisté zase velí zemi. I když se neoslovujeme soudruhu a…

23.01.2021 22:08 Aktualizováno KOMENTÁŘ – Po zemi se opět rozlila rudá barva, která diktuje, jak národ bude žít. Komunisté bohužel…

Zemřela pražská zastupitelka za ODS Jaroslava Janderová, bylo jí 70 let

23.01.2021 18:32 V Praze dnes dopoledne zemřela v 70 letech pražská zastupitelka a předsedkyně magistrátního…

Prioritou českého předsednictví v EU by podle Petříčka mělo být její…

23.01.2021 08:07 Prioritami českého předsednictví v Evropské unii (EU) v druhé polovině roku 2022 budou rozšíření…

ČSSD vede debaty o spolupráci ve volbách, ANO mezi možnostmi není

23.01.2021 08:03 Sociální demokracie vede diskusi o spolupráci pro podzimní sněmovní volby se Zelenými, odboráři i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama