Spolu v dubnu zahájí kampaň s heslem Dáme Česko dohromady

Koalice Spolu jde do kampaně před říjnovými sněmovními volbami s heslem Dáme Česko dohromady. Lídři ODS, TOP 09 a lidovců podepíšou koaliční smlouvu 11. dubna. Strany o tom dnes informovaly v tiskové zprávě.

Petr Fiala, Markéta Pekarová Adamová a Marian Jurečka.
doporučujeme

Připravovaná kampaň má podle Spolu poukázat na neutěšený stav země způsobený vládou pod vedením premiéra Andreje Babiše a koronavirovou pandemií a na kompetence středopravicové koalice. Kampaň se na jaře objeví na bigboardech i v on-line prostoru.

Volební program plánuje Spolu zveřejnit během jara, kandidátky do konce dubna. "Koaliční smlouvu jsme chtěli podepsat už v březnu, s ohledem na pandemickou situaci jsme to odložili. Lepšící se situace nám už teď umožní smlouvu oficiálně podepsat. V dalších týdnech představíme program a také naše kandidáty," uvedl předseda ODS Petr Fiala, který se bude za Spolu ucházet o post premiéra.

Podle šéfa lidovců Mariana Jurečky je cílem koalice "vybudovat sebevědomou zemi, která se umí postarat o své občany". Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová dodala, že koalice představí kandidáty, kteří jsou důvěryhodnými osobnostmi, zkušenými politiky, ale i zástupci mladé generace, kteří dodají jednotlivým kandidátkám potřebnou jiskru.

Volební modely kladou nyní koalici Spolu na třetí pozici za vládní hnutí ANO a koalici Pirátů a STAN. Podle v úterý zveřejněného modelu agentury Median by volby v březnu vyhrála koalice Pirátů a STAN se ziskem 27,5 procenta hlasů. ANO by získalo 24,5 procenta hlasů, preference mu proti únoru klesly o dva procentní body. Vítězství koalice Pirátů a STAN ukázal i volební model agentury Kantar CZ z přelomu ledna a února. Koalice Spolu by v březnu podle Medianu získala 17,5 procenta hlasů, v únoru měla podporu 18,5 procenta.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rektorka Mendelovy univerzity Nerudová zvažuje kandidaturu na Hrad

13.04.2021 08:53 Rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová přemýšlí o kandidatuře na prezidentskou funkci…

Vláda potvrdila opatření omezující setkávání, upravila i pravidla pro…

12.04.2021 22:18 Aktualizováno Vláda podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) dnes potvrdila sobotní mimořádné…

Další kulturní instituce žádají Babiše, ať nemění ministra kultury

12.04.2021 20:22 Aktualizováno Další instituce se přidaly k apelu na premiéra Andreje Babiše (ANO), aby nečinil změny na postu…

Piráti a STAN by podle modelu předběhli ANO o šest procent

12.04.2021 19:02 Sněmovní volby by v březnu vyhrála koalice Pirátů a STAN se ziskem 28,5 procenta hlasů. Druhému ANO…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama