Válka pozval Babiš k jednání o covidu, bude zástupcem formující se vlády

Předseda dosluhující vlády ANO a sociálních demokratů Andrej Babiš chce zástupce opozice zapojit do jednání o epidemii covidu. Opatření připravovaná odborníky by podle něj neměla skončit s jeho vládou. Na příští jednání Rady vlády pro zdravotní rizika hodlá pozvat Vlastimila Válka (TOP 09) jako představitele nové sněmovní většiny a možného kandidáta koalic Spolu a Starostů s Piráty na ministra zdravotnictví. Válkovo vyjádření ČTK zjišťuje.

Babiš potom, co dnes v Ústřední vojenské nemocnici přijal třetí dávku očkování proti covidu, novinářům řekl, že požádal ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), aby se s Válkem spojil. "Potkají se příští týden," uvedl.

Dříve podle Babiše opozice navrhovala některé nereálné věci. Nyní by se podle něj měla vyjádřit například k navrhovaným změnám v testování covidu, které by měly sloužit jako motivace k očkování. Označil to za "dost zásadní záležitost, u které bude potřeba vyjádření příští vládní koalice". Byl by podle něj nesmysl, kdyby ministerstvo přijalo nějaké opatření, nynější vláda je odsouhlasila, a za pár týdnů by se změnila. "To si nemůžeme dovolit, proto je důležitá součinnost," konstatoval.

Související

Vlastimil Válek (TOP 09)

Válek: Data o testech na covid se budou dál denně publikovat

Data o pozitivních testech na covid-19 bude ministerstvo zdravotnictví (MZd) dál denně sbírat a publikovat i po zrušení povinné izolace. Hlášení chce rozšířit i na jiné infekce. Na dotaz ČTK to dnes odpověděl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Vyhláška, která ruší povinnost zůstat sedm dní po pozitivním testu doma, aby nakažený virus nešířil, má být ve Sbírce zákonů zveřejněna ve středu. Změna v izolacích bude platit od čtvrtka 20. dubna.

Více souvisejících

Vlastimil Válek (TOP 09) Andrej Babiš Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 15 minutami

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Andrzej Duda

Duda podepsal vznik komise, která vyšetří vliv Ruska v Polsku

Polský prezident Andrzej Duda v pondělí podepsal zákon ustavující vyšetřovací komisi, která se má zabývat ruským vlivem v zemi mezi lety 2007 až 2022. Polsko patří k největším podporovatelům Ukrajiny, kterou Rusko napadlo na konci loňského února.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Turci dali přednost silnému vůdci před nevyzkoušeným demokratem, píše tisk

Ačkoliv tyto volby byly pro tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana největším ohrožením pro pokračování jeho dvacetileté hegemonie, znovu se potvrdilo, že je nejvýznamnějším lídrem Turecka od dob zakladatele republiky Mustafy Kemala Atatürka. Turci dali opět přednost silnému vůdci před nevyzkoušeným demokratem, navzdory potlačování svobody slova a zavírání novinářů a politických oponentů do vězení za Erdoganovy vlády. Jediné, co nemá Erdogan zcela pod kontrolou, je ekonomika, shodly se komentáře několika evropských médií.

Zdroj: ČTK

Další zprávy