Ve volbách se hraje o orientaci Česka, řekla po odevzdání hlasu Adamová

Ve sněmovních volbách se hraje o orientaci České republiky, řekla dnes po odevzdání hlasu v základní škole v Praze 9 novinářům předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Věří tomu, že opoziční koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) bude sestavovat vládu a postará se o změnu.

Volby jsou podle Adamové zásadní v tom, že rozhodnou o orientaci země. "Zda budeme dále součástí EU a NATO, zda se nevydáme na východ. Je to souboj o identitu České republiky, zda tu bude vládnout oligarcha podporovaný populisty a extremisty, nebo tu budeme vládnout slušnou politikou, která myslí na lidi," řekla. S odkazem na vládní hnutí ANO uvedla, že slovo ano by se mělo vrátit do slovníku ve svém původním významu.

Určitou komplikací pro povolební vyjednávání může podle Adamové být zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana. "Netušíme, jaký konkrétně je, kancelář prezidenta není úplně transparentní v informování," uvedla. Věří tomu, že se Zeman brzy uzdraví. Pražský hrad opakovaně odmítl, že by měl prezident vážné zdravotní potíže. Ovčáček dnes Rádiu Z řekl, že je Zeman 14 dnů ve stavu nemocných a současný stav ho neomezuje ve výkonu ústavních povinností.

Adamová hlasovala v základní škole Na Balabence a nechtěla říci, zda na koaliční kandidátce vyznačila preferenční hlasy. "Je to právo každého, nebudu to prozrazovat," uvedla.

Související

Markéta Pekarová Adamová na parlamentním summitu NATO ve Vilniusu.

Pekarová Adamová a Vystrčil na summitu NATO. Řešilo se ukrajinské členství

Předsedové parlamentních komor Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a Miloš Vystrčil (ODS) se zúčastnili parlamentního summitu NATO ve Vilniusu, jehož hlavními tématy byla perspektiva rozšíření aliance o Ukrajinu, proměna aliančních struktur v reakci na aktuální bezpečnostní situaci a zvyšování výdajů na kolektivní obranu. 

Více souvisejících

Markéta Pekarová Adamová volby 2021 top 09 Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09)

Aktuálně se děje

před 12 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Aktualizováno před 2 hodinami

Petr Fiala

Bankrot si vymýšlíte, řekl Babiš Fialovi. Úsporný balíček schválíme tak, jak je, tvrdí premiér

Vláda si za konsolidačním balíčkem stojí a nebude ustupovat tlakům zájmových skupin. Schválí ho v takové podobě, v jakém byl navržen, řekl premiér Petr Fiala na CNN Prima News. Předseda opozičního ANO Andrej Babiš si myslí, že si vláda bankrot vymýšlí a lidem bere peníze. Uvedl, že když už, tak by vláda měla usilovat o rušení dotací v celé Evropské unii, nejen v Česku.

před 2 hodinami

před 4 hodinami

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Boje u Bachmutu pokračují, Rusko utrpělo značné ztráty, tvrdí Kyjev

Navzdory nedávnému zmírnění bojů v Bachmutu pokračují střety mezi ruskou a ukrajinskou armádou. Moskva v nich utrpěla značné ztráty, uvedly v neděli kyjevské ozbrojené síly podle Reuters. Město přitom nemá žádný strategický význam, přesto v něm podle západních odhadů bylo zraněno nebo zabito na 60 tisíc ruských vojáků.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Heydrichův Mercedes těžce poškozený výbuchem bomby Jana Kubiše na místě atentátu

Před 81 lety zemřel po úspěšném atentátu Reinhard Heydrich

Před 81. lety došlo k úmrtí jedné z nejkontroverznějších postav druhé světové války - Reinharda Heydricha. Heydrich, známý také jako "Architekt konečného řešení židovské otázky" a jeden z nejmocnějších nacistických představitelů, zemřel po atentátu spáchaném československými parašutisty Jozefem Gabčíkem a Janem Kubišem 4. června 1942 v Praze. Jeho smrt zanechala významný otisk v historii a stala se symbolem odporu proti nacistickému režimu.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

Dovolená, ilustrační foto

Kam letos na dovolenou, aby se vyplatila kvůli kurzu koruny a inflaci? Budete překvapeni

Před blížícími se prázdninami se Češi nacházejí ve fázi rozhodování, kam letos vyrazit na dovolenou. Při výběru z oblíbených dovolenkových destinací se musí zaměřit na dva klíčové faktory: kurz české koruny vůči měně dané destinace a meziroční inflaci této destinace. Cílem je nalézt destinaci, kde se koruna po zohlednění inflace vůči tamní měně nejvíce posílila a letos je tak nejvýhodnější z hlediska nákladů.

včera

včera

Aktualizováno včera

Recep Tayyip Erdoğan

Erdogan složil přísahu. Potřetí se stal tureckým prezidentem

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan složil přísahu a stal se hlavou státu na další období. Do Ankary kvůli inauguraci přijely přes desítky lídrů států a vlád včetně šéfa NATO Jense Stoltenberga. Erdogan zemi vládne už dvacet let a dne oznámí i složení své nové vlády. Uvedl to server Washington Post.

včera

VIDEO Orbánovy vlády: Volá po míru na Ukrajině. Bez Krymu

Maďarský premiér Viktor Orbán skandálně vyzval k mírovým rozhovorům Kyjeva a Moskvy, když vláda k tomu připravila i video. V něm ale už Krym nepatří Ukrajině.

Zdroj: Martin Hájek

Další zprávy