Požár v Adamově: Hasiči zachraňovali obyvatele z plamenů, škoda jde do milionů

Jihomoravští hasiči ještě v sobotu řešili následky pátečního požáru bytu v Adamově. Nouzové ubytování nakonec potřebovalo od obce zajistit šest osob. Hasiči zachránili během zásahu celkem sedm lidí, čtyři z nich vyžadovali ošetření. 

Hasiči přijali informaci o požáru v bytovém domě v Družstevní ulici v pátek v 19 hodin. Jako první dorazili dobrovolní hasiči, kteří se pustili do boje s intenzivním požárem v pátém patře a současně zahájili záchranu osob. Plameny se přitom rozšířily i do chodby mimo byt.

V průběhu zásahu byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, na místo zamířilo celkem jedenáct hasičských jednotek včetně speciální techniky. Na místo vyrazil také protiplynový automobil a evakuační autobus. 

"Hasiči z domu zachránili sedm obyvatel. Dva z nich pomocí automobilového žebříku a ostatní ve vyváděcích maskách po schodišti. Záchranná služba se na místě postarala o čtyři osoby, které ovšem nebylo nutné transportovat do nemocnice," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Požár zcela zničil jeden z bytů a kouř poškodil další bytové jednotky. Výše škody je odhadována na miliony korun, bude však ještě upřesněna. Pod kontrolu se plameny podařilo dostat krátce po 20. hodině. Ve 21:01 ohlásil velitel likvidaci požáru. 

Související

Více souvisejících

Požáry Hasiči Jihomoravský kraj

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy