Požár v Plzni: Hořelo na střeše obchodního domu, evakuace se týkala stovek lidí

V Plzni se v úterý odpoledne uprostřed předvánoční nákupní horečky museli evakuovat zákazníci z obchodního centra. Na střeše totiž hořelo. Požár se podařilo rychle zlikvidovat, jedna nezletilá osoba skončila v péči záchranářů. 

O zásahu na místě události v městské části Slovany informovali policisté a krajští hasiči na sociálních sítích.

Hasičům se požár střešní části technologie vzduchotechniky podařilo dostat pod kontrolu za hodinu od příjezdu první jednotky. Na místě zasahovalo šest jednotek. Z obchodního centra bylo evakuováno několik stovek lidí. 

Policisté během zásahu záchranných složek zneprůjezdnili Francouzskou třídu, provoz na ní byl později obnoven. Nákupní centrum se už v úterý znovu neotevřelo. Jeden chlapec se nadýchal zplodinami, po ošetření zdravotníky byl předán rodině. 

Český statistický úřad (ČSÚ) loni evidoval 1 335 dopravních nehod v Plzeňském kraji. Bylo jich o více než tři stovky více než v předchozím roce. 

Související

Více souvisejících

Požáry Hasiči Plzeň Plzeňský kraj

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 1 minutou

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Živě Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

před 25 minutami

před 32 minutami

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Marian Jurečka

Důchody se dočkají změn. Jurečka představil reformu penzí

Ministerstvo práce dokončilo návrh zákona týkající se reformy penzí, který představuje důležité změny v systému penzijního zabezpečení. Tento návrh upravuje několik klíčových aspektů, včetně růstu důchodového věku v závislosti na očekávané délce života, stanovení minimálního důchodu na úrovni 20 procent průměrné mzdy a možnosti dřívějšího odchodu do penze pro osoby vykonávající náročné profese.

před 5 hodinami

Alexej Navalnyj

Postrach Kremlu a plamen demokracie v Rusku. Kdo byl Alexej Navalnyj?

Alexej Navalnyj, prominentní ruský opoziční politik a aktivista, byl známý svou nekompromisní kritikou ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho vlády. Jeho odvaha veřejně se postavit vůči autoritářskému režimu ho učinila klíčovou postavou v ruské politické scéně a zajistila mu obdiv, jak doma, tak i v zahraničí. Zároveň však byl vystaven nebezpečí a pronásledování ze strany ruských úřadů.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Trump vyzval Bidena k podstoupení kognitivního testu. Sám svým výsledkem ale vyvolal posměch

Bývalý americký prezident Donald Trump vyzval ve čtvrtek prezidenta Joea Bidena, aby podstoupil kognitivní test. Sám Trump se pravidelně chlubí svým výsledkem testu na zjištění demence, čímž ale vyvolává posměch kritiků.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy