Praha 11 bude letos hospodařit s příjmy 526 milionů Kč a výdaji 931 milionů Kč

Radnice Prahy 11 bude letos hospodařit s příjmy 526,08 milionu korun a výdaji 931,13 milionu korun. Rozdíl pokryje z rezerv. Na investice plánuje městská část vydat 385,88 milionu korun. Návrh rozpočtu dnes schválili zastupitelé, o rozpočtu na letošní rok jednali několik hodin.

Přeli se mimo jiné o to, kolik peněz vyčlenit na školství. Na loňský rok byl schválen rozpočet s příjmy 448,7 milionu Kč a výdaji 771,2 milionu Kč a rozdíl radnice kryla také z rezerv.

Z výdajů tvoří větší část běžné výdaje, které jsou navrženy na 545,25 milionu korun, z toho největší částka půjde na chod městské části. Zhruba 135,48 milionu korun vydá radnice na školství. Na ochranu životního prostředí pak půjde 58,35 milionu Kč.

Nejnákladnější částí investičních výdajů bude bydlení, komunální služby a územní rozvoj, do kterého Praha 11 investuje 275,7 milionu korun. Dále pak školství, kam radnice vloží 23,51 milionu Kč, nebo doprava, na kterou půjde 13,57 milionu korun. Peníze jsou určeny například na rekonstrukci lávky metro Háje nebo na výstavbu lávky přes Opatovskou ulici u zdravotního střediska.

Na straně příjmů získá městská část nejvíce peněz na tzv. transferech, které tvoří peníze od hlavního města a státu a které jsou naplánovány ve výši 447,4 milionu Kč. Další peníze získá mimo jiné na daňových a nedaňových příjmech nebo převody ze zdaňované činnosti.

Praha 11 zahrnuje Chodov a Háje a podle dat Českého statistického úřadu má zhruba 73.000 obyvatel. Od konce loňského prosince v městské části vládne koalice Hnutí pro Prahu 11 (HPP11), Prahy 11 Sobě a Pirátů, starostkou je Šárka Zdeňková (HPP11).

Související

Zbyněk Stanjura

Stanjurovo ministerstvo zatím nerozhodlo, kdy předloží novelu rozpočtu

Ministerstvo financí zatím nerozhodlo, zda novelu zákona o letošním státním rozpočtu předloží ještě před prázdninami nebo až po vládních prázdninách v druhé půlce srpna. Debata se totiž stále vede o tom, zda upřednostnit rychlost nebo přesnější data o vývoji rozpočtu. Vyplývá to z dnešního vyjádření ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) na tiskové konferenci k valorizaci plateb za státní pojištěnce.
Nejvyšší kontrolní úřad

Státu vyčinil NKÚ: Mělo by se více šetřit, tempo zadlužování roste

Česko se přes loňský rekordní schodek drží mezi nejméně zadluženými státy EU, tempo zadlužování ale roste. Sdělil to dnes Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) v každoročním stanovisku k návrhu Státního závěrečného účtu. NKÚ při kontrolách pravidelně odhaluje neefektivní využívání státních peněz, uvedl šéf úřadu Miloslav Kala. Stát by podle něj mohl najít další úspory v řádu až desítek miliard korun ročně.

Více souvisejících

rozpočet

Aktuálně se děje

před 37 minutami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

EU varuje sociální sítě kvůli volbám na Slovensku. Hrozí vysoké pokuty

Evropská komise varovala sociální sítě firem Alphabet, TikTok a Meta před potenciálním šířením lživých zpráv v rámci předvolební kampaně na Slovensku, kde se za pár dní odehrají volby do Národní rady. Zavedená pravidla vyžadují pravidelnou kontrolu obsahu ze strany technologických společností tak, aby se zde co nejméně vyskytoval nelegální obsah. 

včera

včera

včera

Vít Rakušan

Rakušan musí z vlády, jinak budeme hlasovat o nedůvěře, vzkazuje ANO

Nejsilnější sněmovní opoziční hnutí ANO hodlá do konce příštího týdne sesbírat podpisy pro případné hlasování o nedůvěře vládě, pokud z ní nebude odvolán ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) kvůli kauza kolem šifrovaného telefonu. Na úterní tiskové konferenci to řekla šéfka poslanců ANO Alena Schillerová.

včera

včera

Ursula von der Leyenová

Česko dostalo zelenou od von der Leyenové. EK schválila upravený plán obnovy

Evropská komise schválila Česku upravený Národní plán obnovy, který přinese dodatečných 2,2 miliardy eur (přes 56 miliard korun) na čistou energetiku a transformaci průmyslu. Praha může v rámci celého plánu využít 9,2 miliardy eur (přes 224 miliard korun). Šéfka EK Ursula von der Leyenová při té příležitosti navštívila českou metropoli.

včera

včera

včera

včera

Čečenský vůdce Kadyrov velebí syna, který na videu mlátí vězně

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov vyjádřil na sociální síti hrdost na dospívajícího syna Adama, který na zveřejněném videu mlátí vězně podezřelého ze spálení koránu. Chlapec podle svého otce udělal správnou věc. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy