Komise sleduje kroky ČR k integraci znevýhodněných dětí, řekla Jourová

Brusel – České eurokomisařka Věra Jourová se v Bruselu setkala s ministryní školství Kateřinou Valachovou. Političky spolu mluvily třeba o krocích, které by měly vést k lepší integraci dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí do systému českého školství. Toto téma prý bude Evropská komise pečlivě sledovat.

Eurokomisařka pro spravedlnost a rovné příležitosti Jourová se už v květnu dohodla s tehdejším šéfem rezortu školství Marcelem Chládkem na sérii kroků, které by se měly v českém školství zlepšit. S Valachovou chce na tato jednání navázat.

Do konce listopadu tak například evropská exekutiva bude chtít vidět konkrétní statistická čísla pro nový školní rok. Komisi bude také zajímat dění kolem nyní připravované nové prováděcí vyhlášky k novele školského zákona. Evropská komise, pro kterou je integrace znevýhodněných, především romských dětí, jednou z priorit, vývoj v České republice v této oblasti sleduje intenzivně už delší dobu.

„Kroky, které jsou v Česku činěny, hodnotím jako kroky dobrým směrem. Paní ministryně prokazuje, že to s inkluzí myslí velmi vážně," uvedla po schůzce eurokomisařka Věra Jourová. „Jsem ráda, že paní eurokomisařka ocenila opatření ministerstva školství ke společnému vzdělávání. Naším záměrem je, aby byly děti vzdělávané společně všude tam, kde to je v jejich nejlepším zájmu," komentovala setkání na Facebooku Valachová.

Dodala, že česká strana se pokusí ukázat, že slíbené kroky nezůstanou jen na papíře, ale že se projeví také v praxi. S eurokomisařkou se navíc domluvila na pravidelných setkáních na pracovní úrovni. „Osobně se domnívám, že by ministerstvo školství mělo být v komunikaci s Evropskou komisí aktivnější," přiznala Valachová.

Související

Věra Jourová

EU se chystá sankcionovat Voice of Europe, prozradila Jourová

Evropská unie zahrne do připravovaného balíku sankcí i mediální platformu Voice of Europe, řekla eurokomisařka Věra Jourová v nedělním vydání diskuzního pořadu Otázky Václava Moravce. Česko ji na svůj národní sankční seznam zařadilo již na konci března. 

Více souvisejících

Věra Jourová Postižené děti Školství

Aktuálně se děje

před 8 minutami

před 56 minutami

Letní počasí

WHO: Současná vlna veder si v Evropě vyžádala přes 1300 mrtvých

Evropou se prohnala bezprecedentní vlna veder, která si podle šéfa Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedrose Adhanoma Ghebreyesuse vyžádala od jednadvacátého června již více než 1 300 nadbytečných úmrtí. Extrémní teploty doprovázené takzvaným efektem tepelné kopule se o víkendu přesouvaly dále na východ kontinentu a na mnoha místech přepisovaly historické tabulky.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Letní počasí

Předpověď počasí na celý týden. Změna bude patrná

V Česku začíná nový týden, v jehož úvodu ještě bude pokračovat tropická epizoda. Nejdéle má být vedro na východě republiky. Očekává se nicméně ochlazení a návrat teplot k letnímu normálu. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

včera

včera

Patrik Schick

Reprezentace se po vyřazení z MS sype jak domeček z karet. Končí Schick i Holeš

Neúspěch českého mužstva na letošním fotbalovém mistrovství světa, kdy po nevýrazných výkonech skončilo s jedním bodem na posledním místě své skupiny, si vybírá první oběti. Ovšem z řad, ze kterých bychom to příliš nečekali. Krátce po vyřazení z MS totiž konec své reprezentační kariéry poněkud nečekaně oznámila jedna z největší opor české reprezentace, útočník Patrik Schick. Den poté ho následoval další reprezentant, když konec v národním týmu potvrdil i obránce Tomáš Holeš.

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Petr Macinka

Babiš povede českou delegaci na summitu NATO, tvrdí Macinka

Českou delegaci na červencovém summitu NATO, jejímž složením se musí zabývat i Ústavní soud, povede premiér Andrej Babiš (ANO). Tvrdí to ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé), který tak zjevně nesouhlasí s pohledem prezidenta Petra Pavla. 

včera

včera

Bouřka, ilustrační fotografie.

Tropické počasí ukončí bouřky. První udeří už dnes, varoval ČHMÚ

Česko zažívá nejteplejší den v historii, ale již dnes se může počasí na některých místech projevit i jinak než vedrem. Meteorologové v neděli územně upravili varování před velmi vysokými a extrémními teplotami a přidali varování před bouřkami, které hrozí v neděli i v pondělí. Nadále platná je i výstraha před požáry. 

včera

včera

včera

Přelomový krok britského krále. Karel III. jako první odhalil daňové přiznání

Britský král Karel III. splnil, co slíbil. Ve čtvrtek jako první panovník Spojeného království v historii zveřejnil daňové přiznání. Poddaní se tak dozvěděli, že monarcha odvádí do rozpočtu miliony liber. Informovala o tom BBC

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy