Praha - Vláda odložila projednání nových podmínek programu Ovoce a zelenina do škol. ČTK o tom dnes informovalo vládní tiskové oddělení.
Ministerstvo zemědělství v programu nakonec upustilo od povinnosti, aby 40 procent potravin bylo českého původu. Novela vládního nařízení by měla určit jednu porci ovoce nebo zeleniny.
Ministerstvo původně počítalo s tím, že by se podíl české zeleniny měl zvýšit. Nyní z tuzemska pochází 29 procent procent produktů, ministerstvo si přálo novelou nařízení zvednout tento podíl na 40 procent. Na základě připomínek ministerstva zahraničních věcí a úřadu vlády ale podmínku nakonec do materiálu nedalo. Podle ministerstva zemědělství měla podmínka původu z ČR smysl na začátku projektu, nyní se kloní k variantě podpory regionálních producentů.
V současném školním roce jde do projektu v ČR zhruba 200 milionů korun, většina z evropských peněz. V programu dostávají školáci prvního stupně základních škol zdarma ovoce, zeleninu a výrobky z nich. "Do projektu není možné v současné době zahrnout další žáky, nejsou na to finance," napsalo ministerstvo zemědělství.
17. prosince 2025 13:07
Ústavní soud zrušil oddělené termíny zápisů pro děti z Ukrajiny. Podle něj jsou diskriminační
Související
Babišova vláda se zabývala prevencí vzniku závislostí a zrušila několik orgánů
Igor Červený byl jmenován novým ministrem životního prostředí
Vláda ČR , Školství , Ministerstvo zemědělství
Aktuálně se děje
včera
Ajatolláh Alí Chameneí je po smrti
včera
TOI: Íránské revoluční gardy zřejmě zablokovaly jednu z nejdůležitějších námořních cest světa, Hormuzský průliv
Aktualizováno včera
Chameneí je po smrti, tvrdí izraelské úřady
včera
Útok na Írán byl největší leteckou operací v historii Izraele. Mrtvých jsou stovky
včera
Izraelské letectvo zahájilo další nálety na Írán. Exploze zní v Teheránu i u jaderné elektrárny
Aktualizováno včera
Írán zahájil novou vlnu raketových útoků po celém Blízkém východě. Zasáhl luxusní hotel v Dubaji
včera
Trump: Zaútočili jsme, protože Írán vyvíjí rakety schopné zasáhnout USA. Podle rozvědky to není pravda, tvrdí CNN
včera
Válka na Blízkém východě: Íránský ministr i šéf revolučních gard jsou po smrti. Britská letadla jsou ve vzduchu, zasedne RB OSN
včera
Chameneí mohl být při útoku na Írán zabit, tvrdí Izrael. Teherán to popírá
včera
Na dívčí školu v Íránu měly dopadnout tři rakety. Mrtvých je přes 50, tvrdí Teherán
včera
Blízký východ je útoky „zděšen“. Není to naše válka, vzkazuje
včera
Cílem útoků USA a Izraele se stala Chameneího kancelář i prezidentský palác
včera
První reakce na útoky v Íránu: Blízký východ se ocitá na pokraji katastrofy, varuje svět
včera
Blízký východ v plamenech. Íránské rakety dopadají na Katar, Kuvajt, SAE i Bahrajn, Izrael zahájil nové nálety
včera
Pákistán vyhlásil Afghánistánu válku. Spustil rozsáhlou operaci Spravedlivý hněv
včera
Armáda se připravuje na rozsáhlou operaci v Íránu. Teherán odmítli šance na ukončení jaderných ambicí, prohlásil Trump
včera
Izrael a Spojené státy zaútočily na Írán
včera
Počasí bude o víkendu kopírovat trend z posledních dní
27. února 2026 21:56
Expremiér Nečas se rozvedl s druhou manželkou
27. února 2026 21:08
Je nemocný a má nízké IQ. Trump se velmi ostře pustil do De Nira
Americký prezident Donald Trump se v souvislosti s kritikou političek, které si dovolily mu oponovat během úterního projevu, pustil do slavného herce Roberta De Nira. Filmovou hvězdu označil za člověka s nízkým IQ.
Zdroj: Lucie Podzimková