Brno – Kateřina Valachová se v Brně sešla s hejtmanem Jihomoravského kraje Michalem Haškem a primátorem Petrem Vokřálem. Mluvili spolu o podpoře Automotodromu a Velké ceny silničních motocyklů.
Brněnský primátor Petr Vokřál (ANO) dnes nechtěl odhadovat, jak bude v úterý hlasovat brněnské zastupitelstvo o podpoře konání Velké ceny silničních motocyklů, která se má jet letos v Brně. Cílem je podle něj, aby se k smlouvě s Automotodromem Brno mohl připojit stát i Jihomoravský kraj.
„Budeme hledat konsenzus tak, abychom projednali smlouvu a zároveň abychom nechali prostor přistoupení veřejnoprávních subjektů," uvedl po schůzce primátor Brna. Chtěl by, aby se závody v moravské metropoli jely i v dalších letech, prioritou tedy je najít řešení i do budoucnosti, ne jen pro letošní rok.
Podobně se na věc dívá i nová ministryně školství. „Přeji si pořádání tohoto úspěšného podniku i v následujících letech. Pokládám to za důležité pro město Brno, kraj i Českou republiku," komentovala situaci Valachová, které by ráda jedna i s organizátorem závodů, společností Dorna.
Zároveň ale upozornila na hrozící komplikace kvůli veřejné podpoře. Blíže ale toto nebezpečí nespecifikovala. Podle Haška krajští právníci upozorňovali v návrhu smlouvy o spolupráci města a Automotodromu Brno právě na nutné úpravy z hlediska veřejné podpory a veřejných zakázek. „Rádi bychom dali prostor městu Brno, aby s textem mohlo ještě pracovat," uvedl Hašek.
Město navrhuje podobný koncept, jaký vytvořil kraj, tedy spolupodílení se na pořadatelství letošní GP. Součástí je také návrh srpnový závod podpořit mimořádně 50 miliony korun z městské pokladny. Pokud by se však připojil kraj, částka by se o jeho příspěvek snížila. Kraj schválil v dubnu 20 milionů korun ze svého rozpočtu, k čemuž by se přidalo dalších 30 milionů, které má kraj k dispozici od ministerstva školství.
Zásadní bude zřejmě úterní jednání brněnského zastupitelstva. Vokřál už dříve uvedl, že pokud budou zastupitelé proti podpoře a smlouvě, považuje to za konec Velké ceny v Brně. "Žádný plán B neexistuje. To si akorát budeme moct jít sednout na okruh a dívat se, jak jezdí hobíci," uvedl minulý týden Vokřál.
Pro podporu závodů jsou podle všeho zastupitelé za hnutí ANO a pravděpodobně i lidovci, proti je pak TOP 09, Strana zelených, ODS a ČSSD. Rozhodne tak zřejmě to, jak se rozhodne hnutí Žít Brno a komunisté.
Související
Brněnské nádraží evakuovali kvůli munici. Dělníci ji našli na stavbě
OBRAZEM: Druhý den se sudetskými Němci v Brně. K jednomu stolu přišli i protestující
Brno , Petr Vokřál (primátor Brna) , grand prix
Aktuálně se děje
před 15 minutami
Dodržujte zásady fair play, vyzvala EU Trumpa po červené kartě USA
před 1 hodinou
Červená karta pro nejlepšího hráče USA se Trumpovi nelíbí. Chce, aby to FIFA prošetřila
před 1 hodinou
Britové vyslali stíhačky k ruskému letadlu. Otravovalo letadlovou loď
před 2 hodinami
Norská pohádka na fotbalovém MS pokračuje. Po přestřelce na Aztéce postupují Angličané
před 2 hodinami
Princ Harry měl možnost přespat v Buckinghamském paláci. Vše končí sporem
před 3 hodinami
Maroko přehrálo Kanadu, Francie přešla přes Paraguay. Řeší se výkony sudích
před 4 hodinami
Putin si bude s Trumpem volat i nadále, nastínil Kreml
před 4 hodinami
Ebola v Kongu stále neustupuje. Potvrdily se další případy i oběti
před 5 hodinami
Dluhopisy Republiky jsou žádané. Lidem zbývají poslední hodiny na úhradu
před 6 hodinami
Fiasko budou vykládat jako úspěch. Fico udeřil proti opozici
před 7 hodinami
Číňané provedli raketový test. Teď čelí kritice ostatních zemí
před 8 hodinami
Počasí projde v novém týdnu vývojem. Nejtepleji bude o víkendu
před 8 hodinami
Pravda o velké výluce metra. Praha vysvětlila, co se opravuje
před 9 hodinami
Babiš se těší na Trumpa. Na summitu NATO očekává kartáč kvůli závazkům
před 10 hodinami
Rusové podnikli další velký útok na Kyjev. Ukrajina hlásí oběti
před 11 hodinami
Počasí o víkendu: Do Česka se opět vrátí tropy
včera
Magyar zahájil boj o odvolání maďarského prezidenta Sulyoka
včera
Česká vláda se hlasitě vymezuje vůči Tchaj-wanu, na pozadí ale obchod čile pokračuje, píše prestižní asijský server
včera
Válku s USA ustál, režim nepadnul. Přesto Írán prochází zásadní vnitřní proměnou
včera
„Vražda Trumpa je naší povinností.“ Na pohřbu Chameneího zazněly výzvy k likvidaci prezidenta USA
Při nedělních smutečních modlitbách za zavražděného bývalého íránského nejvyššího vůdce Alího Chameneího v Teheránu zazněly otevřené výzvy k likvidaci amerického prezidenta Donalda Trumpa. Írán v současnosti pořádá týden masových pohřebních průvodů za Chameneího a další členy jeho rodiny, kteří zahynuli hned v první den americko-izraelského válečného konfliktu letos osmadvacátého února. Samotný pohřeb byl kvůli probíhajícím bojům odložen a nynější smuteční obřad ve velkolepé teheránské mešitě Imam Khomeini Grand Mosalla se proměnil v politickou manifestaci spojující hluboký zármutek s požadavky na odvetu.
Zdroj: Libor Novák