Praha - Bývalá tisková mluvčí hnutí ANO Radka Burketová si za čtyři měsíce působení v České inspekci životního prostředí přišla na odměnu 65 tisíc korun. Podle serveru Týden například za to, že jako tisková mluvčí zorganizovala tiskové konference.
Platy v této státní instituci se přitom pohybují na úplně jiné hranici. 65 tisíc korun odměn za několik měsíců práce je částka, o které se naprosté většině tamních zaměstnanců může jen zdát. Jeden vedoucí pracovník odborného útvaru, který řídí všech deset oblastních inspektorátů po celé republice, dostal podle serveru za stejné období odměnu ve výši 20 tisíc korun.
"Obě částky udělené paní Burketové považuji za zcela adekvátní," sdělil Tomáš Urban, ředitel sekce ekonomické, organizační a technické podpory. Podle ředitele Erika Geusse bývalé vedení inspekce loni vyplatilo odměnu dokonce až 195 tisíc korun. Podle serveru ale šlo o jednoho vysoce postaveného zaměstnance inspekce a bylo to několik prémií během celého roku.
Podle Urbana si tiková mluvčí vydělala na odměnách 40 tisíc za přípravu a kompletaci výroční zprávy za uplynulý rok, za přípravu takzvaného Jednotného vizuálního stylu inspekce a za školení vedoucích pracovníků. "Druhá odměna ve výši 25 tisíc korun byla za kompletní přípravu a realizaci deseti tiskových konferencí, které společně s ředitelem inspekce absolvovala na oblastních inspektorátech, a za další školení vedoucích pracovníků," řekl Týdnu Urban.
Burketová má navíc také slušný plat, bere 45 tisíc korun. Loni byla na ČOI průměrná mzda okolo 26 tisíc. Server opět přináší srovnání: "Jeden vedoucí oblastního inspektorátu s mnohaletou praxí a se zhruba 50 podřízenými má plat lehce přes 41 tisíc korun."
Související
Bezútěšný stav českých e-shopů. Ze 152 kontrolovaných porušila předpisy naprostá většina
Jsou ceny cukru v pořádku? ČOI provedla kontroly v obchodech
Aktuálně se děje
před 6 minutami
Na kancelář Ivana Bartoše zaútočil sekerou neznámý útočník
před 1 hodinou
Íránci režim kritizují za neschopnost ochránit obyvatelstvo. Celá situace se může změnit v krvavou lázeň, varuje Taterová
před 1 hodinou
Trump opět posunul hranice. Nová pravomoc agentů ICE děsí veřejnost, kdykoli mohou přijít ke komukoli domů
před 2 hodinami
K dosažení míru zbývá vyřešit zásadní bod. Proč je Donbas pro Rusko i Ukrajinu tak důležitý?
před 3 hodinami
Policie zadržela Číňana podezřelého ze špionáže. Měl sbírat informace k vydírání politiků
před 4 hodinami
Situace se zhoršuje. Proud vypadává na většině Ukrajiny, s kritickou situací se potýkají firmy i domácnosti
před 5 hodinami
Ve škole se střílí, nahlásil učitel policii. Chtěl vyzkoušet, jaká bude reakce
před 6 hodinami
Michal Strnad přepsal žebříček miliardářů. Stal se nejbohatším Čechem v historii
před 7 hodinami
K Íránu míří armáda amerických válečných lodí, oznámil Trump
před 7 hodinami
Miliony Ukrajinců čelí bezprostřední hrozbě umrznutí. Evropa obratem posílá stovky generátorů
před 8 hodinami
Jak uspokojit Trumpa? Stačila mu 70 let stará dohoda
před 9 hodinami
Ledovka způsobila hromadnou nehodu na D1. Záchranáři vyhlásili traumaplán
před 9 hodinami
"Odporné. Zvedá se mi z toho žaludek." Trump vyvolal v Británii výroky o Afghánistánu politickou bouři
před 10 hodinami
Pokrok v mírových rozhovorech závisí na tom, jestli ukrajinské síly opustí celý Donbas, prohlásil Peskov
před 11 hodinami
Kličko vyzval po posledních útocích obyvatele Kyjeva k evakuaci
před 12 hodinami
Nežijeme díky milosti USA, prohlásil v Davosu Carney. Trump se mu pomstil zrušením pozvání do Rady míru
před 12 hodinami
Historický zlom nastal. Éra spoléhání se na USA definitivně skončila, shodli se v tichosti evropští lídři
před 13 hodinami
Ledovka pokryla část Česka. Policie kvůli nehodám uzavřela dálnice
před 13 hodinami
Ve Spojených arabských emirátech se chystá historicky první trojstranné jednání o Ukrajině
před 14 hodinami