Zeman nařknul ČT ze lži. Jenže se spletl

Nové Veselí (Vysočina) – Prezident Miloš Zeman se omluvil, ne kvůli Peroutkově článku, ale kvůli tomu, že si zaměnil Českou televizi za televizi Nova. Při své dovolené na Vysočině se totiž ostře pustil do ČT kvůli reportáži, kterou veřejnoprávní médium nikdy nenatočilo.

Zeman z Vysočiny obvinil Českou televizi ze lži. Ta se měla týkat informace o tom, že už několik dnů nevytáhl paty z domu. „Česká televize nedávno uveřejnila zprávu, že jsem čtyři dny nevylezl z baráku. Přitom v neděli jsem se setkal s 30 přáteli na rybníku Rendlíček a včera, tedy ve středu s dalšími 20 přáteli na srubu jednoho známého," cituje server Novinky.cz prezidenta.

„Je vidět, že Česká televize jako vždy lže," rýpnul si. Problém ale je, že ČT podobnou reportáž nikdy neodvysílala, Zeman si ji spletl se zprávou televize Nova. Na tento fakt upozornil mezi jinými i moderátor politických diskuzí Václav Moravec.

„Když prezident obviňuje ČT ze lži za reportáž, kterou odvysílá TV Nova, měl by vědět, že vše, co mu hraje v televizi, není ČT. Pochopí to?" napsal novinář na Twitteru. Zeman se totiž do České televize naváží dlouhodobě.

Kdyz prezident obvinuje CT ze lzi za reportaz, kterou odvysila TV Nova, mel by vedet, ze vse, co mu hraje v televizi, neni CT. Pochopi to?

— Václav Moravec (@vaclavmoravec) 2. Červenec 2015

Vzápětí proto hradní mluvčí na Twitteru zveřejnil omluvu. „Pan prezident se omlouvá, že v případě reportáže o dovolené na Vysočině zaměnil ČT1 za TV NOVA," napsal Jiří Ovčáček.

Pan prezident se omlouvá, že v případě reportáže o dovolené na Vysočině zaměnil ČT1 za TV NOVA.

— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) 3. Červenec 2015

Tento incident ale znovu vyvolal debatu na sociálních sítích. Tam se probírá, že pokud si Zeman mohl snadno zaměnit televize, mohl se splést i v případě Peroutkova článku. Ačkoliv to hlava státu zřejmě nikdy nepřipustí.

Související

Petr Pavel Glosa

Události Petra Nutila: Rok Petra Pavla, znovuzvolený Babiš a Debaty bez cenzury

Máme za sebou rok od chvíle, kdy se prezidentem stal Petr Pavel. Přes některá drobná škobrtnutí se dá s jistotou říct jedno – Petr Pavel naplnil očekávání pozitivní změny v nejvyšším úřadě, vrátil na Hrad důstojnost, slušnost a hodnotovou politiku. A to je přesně to, co po desetiletém kralování Miloše Zemana tahle země potřebovala jako sůl.  
Miloš Zeman

Miloš Zeman ve Sněmovně zepsul Fialovu vládu. Poslouchali ho poslanci SPD

Exprezident Miloš Zeman ve středu absolvoval jedno z mála veřejných vystoupení od loňského konce ve funkci hlavy státu. Konkrétně promluvil na sněmovní konferenci, kterou pořádali poslanci opozičního hnutí SPD. Ústředním tématem Zemanovy řeči byla kritika vlády premiéra Petra Fialy (ODS). 

Více souvisejících

Miloš Zeman Václav Moravec Česká televize

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec Králové mění podruhé v sezóně trenéra. Kotal rezignoval kvůli zdravotním problémům

Podruhé v tomto týdnu se uskutečnila trenérská změna v tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna lize a podruhé v této sezóně 2023/24 se trenérská změna uskutečnila v Hradci Králové. Zatímco na podzim si musel balit kufry kvůli nevýrazným výsledkům Jozef Weber, aby ho nahradil velezkušený Václav Kotal, tentokrát končí poněkud nečekaně právě on. Jednasedmdesátiletý stratég, jenž byl po Miroslavu Koubkovi druhým nejstarším trenérem v lize, svůj konec odůvodnil zdravotními problémy. Nástupcem se stal David Horejš.

včera

včera

Timothée Chalamet v pokračování Duny.

RECENZE: Duna: Část druhá je přeceňovaná a emočně vyprahlá. Velkofilm století se nekoná

Všeobecné nadšení, pověst nejspektakulárnější sci-fi naší doby, hlasy opěvující nedosažitelnou audiovizuální formu. Očekávaný velkofilm sklízí jednu nadšenou reakci za druhou. Je však pokračování Duny skutečně tak revolučním blockbusterem? Nebo jde jen o líbivými a epickými motivy pokrytou, v jádru však vyprázdněnou nádobu? Film se ukájí sebou samotným a sklouzává k midcultu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajina hlásí těžké boje západně od města Avdijivka

Západně od ukrajinského města Avdijivka, které je pod ruskou kontrolou, probíhají těžké boje a ukrajinská armáda má potíže se stabilizací své obranné linie, uvedl ve čtvrtek hlavní velitel ukrajinské armády Olexandr Syrskyj. 

včera

včera

včera

včera

včera

Putin Západu opět vyhrožuje jadernou válkou

Většina ruských občanů podporuje "speciální vojenskou operaci" ruských sil na Ukrajině, uvedl prezident Vladimir Putin při svém projevu o stavu země před poslanci obou komor parlamentu a dalšími hosty. Země Severoatlantické aliance podle něj riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy