Praha – Lidé z iniciativy Blok proti islámu dnes podali trestní oznámení na ministra vnitra Milana Chovance. Viní ho z toho, že umožnil šíření nakažlivé nemoci.
„Předseda Bloku proti islámu doc. Mgr. Martin Konvička a Ph.D. a místopředsedkyně Mgr. Jana Volfová podali dnes na Městské státní zastupitelství v Praze trestní oznámení na ministra vnitra České republiky Milana Chovance pro podezření ze spáchání trestného činu šíření nakažlivé nemoci z nedbalosti podle § 153 odst. 1, 2 písm. a) trestního zákona," píše se v tiskové zprávě iniciativy.
V trestním oznámení je prý podrobně zdůvodněno, jakému nebezpečí Chovanec české občany vystavil. Nechrání prý „zdraví a životy lidí před nemocemi, které mohou do České republiky zavléci nelegální migranti."
„Čeští občané, kteří chtějí vycestovat do zemí, z nichž se k nám v současnosti valí tisíce neregistrovaných a nelegálních migrantů, musí být očkováni proti celé škále nemoci, např. proti žluté zimnici a dále proti dalším nemocem, zejména virové hepatitidě A a B, břišnímu tyfu, meningokokové meningitidě typu A a C, vzteklině, choleře a onemocnění enterotoxigenním E.coli a dalším nemocem," píše se v prohlášení.
Státní zdravotnický ústav při výjezdech českých občanů vše kontroluje, proto je prý trestuhodné, že ministerstvo vnitra i sám Chovanec „ignoruje rizika šíření těchto smrtelných nemocí a ohrožuje zdraví i životy občanů České republiky, kteří přicházejí do kontaktu s osobami potenciálně nebezpečnými kvůli možnému zavlečení nakažlivých chorob".
Volfová pak dodává, že slepá víra ve všemocnost moderního evropského systému se může šeredně vymstít. „Příliš rychle jsme zapomněli na to, že před sto lety zkosila španělská chřipka více lidí, než kolik jich zemřelo v zákopech První světové války, stejně jako jsme zapomněli na statisíce obětí skvrnitého tyfu, který ještě dlouhé měsíce po skončení druhé světové války kosil ty, kteří přežili v německých lágrech," dodala Volfová.
Prezident Fóra infekční, tropické a cestovní medicíny Rastislav Maďar už dříve médiím řekl, že v zemích jako Německo, Francie, Británie či Švédsko, kam míří velké množství běženců, žádné problémy nenastaly. Lékař připustil, že uprchlíci sice mohou určité riziko nákazy představovat, větší hrozbou ale mohou být čeští cestovatelé. Pokud se před cestou do exotických krajů dostatečně nepřipraví, nenechají se očkovat a na místě podceňují prevenci, mohou znamenat po návratu nebezpečí šíření infekce.
Související
Muslimy do masokostní moučky? Žalobce dal Konvičkovy výroky k ledu
Zeman by si pražskou kavárnu musel vymyslet, i kdyby neexistovala, míní politolog
Martin Konvička , Blok proti islámu , Milan Chovanec
Aktuálně se děje
před 22 minutami
Kim Čong-un a Alexandr Lukašenko podepsali v Pchjongjangu smlouvu o přátelství
před 1 hodinou
Izrael zlikvidoval velitele íránského námořnictva, který stál za blokádou Hormuzského průlivu
před 1 hodinou
Chladné počasí umocní silný vítr. Meteorologové vydali varování
před 2 hodinami
Írán je šílený národ a vy jste absolutně nic neudělali, naštval se Trump na NATO
před 2 hodinami
AfD má plán, jak uspět ve volbách. Distancuje se od Trumpa
před 3 hodinami
Trump trvá na svém: Írán chce dohodu, i když to popírá. Pokud se nevzdá, rozpoutáme peklo
před 4 hodinami
Mír není na dohled. Cesta k ukončení války mezi USA a Íránem naráží na zásadní překážky
před 5 hodinami
Vance pojede do Maďarska. Osobně podpoří Orbána před volbami
před 7 hodinami
Počasí bude do konce března chladné. Teploty citelně klesnou
včera
Revoluční verdikt: Facebook, Instagram a YouTube škodí zdraví. Způsobují závislost dětí na sociálních sítích
včera
Nevíme, co Trump vlastně chce, spolupráce uvízla na mrtvém bodě, říkají evropští lídři
včera
HRW: Izraelská armáda použila v obydlených oblastech jižního Libanonu bílý fosfor
včera
Nejmladší premiérka v historii Dánska končí. Mette Frederiksenová podala demisi
včera
Teherán zveřejnil svůj mírový plán. USA poslal podmínky, za jakých ukončí válku
včera
Fotbal v Karviné nad propastí. Primátor a šéf klubu zmizel, sponzor končí spolupráci
včera
Evropě hrozí v dubnu vážný nedostatek pohonných hmot a energií, varuje šéf Shell
včera
Narušení dopravy v Hormuzském průlivu může mít pro globální obchod hluboké následky, varují experti
včera
Podezřelí v případu z Pardubic. Kolují první informace o identitě zadržených
včera
Hormuzským průlivem proplouvají první tankery. Nepřátelské státy musí za průjezd zaplatit
včera
Novinky o počasí. Nového sněhu bude až 30 centimetrů, platí varování
Až 30 centimetrů nového sněhu může místy spadnout na východě republiky, vyplývá z nové výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Ve čtvrtek a v pátek je tak třeba počítat s komplikacemi v dopravě.
Zdroj: Jan Hrabě