Praha – Za necelý rok proběhnou letní Olympijské hry v Brazilském Riu de Janeiru. Ve středu byla na Hradě za účasti prezidenta, ministryně školství a sportu a některých sportovců oficiálně podepsána česká přihláška. Přestože šlo o velkou událost, jeden z pozvaných sportovců odmítl přijít. A jeho důvod byl poněkud neobvyklý.
Už 5. srpna 2016 vypukne další sportovní svátek, kterého se zúčastní také české výprava. V Riu bude Česká republika obhajovat 10 medailí z Londýna. Stříbro ve vodním slalomu bude obhajovat také Vavřinec Hradílek.
Pan prezident se zúčastnil slavnostního ceremoniálu podpisu přihlášky ČR na letní olympiádu v Riu de Janeiru. pic.twitter.com/AoCUpAPH70
— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) 7. Říjen 2015
Hradílek se měl také akce na Hradě účastnit, přesto se rozhodl, že tento slavnostní akt vynechá. „Moc si vážím pozvánky od Českého olympijského týmu na slavnostní podepsání přihlášky našeho týmu na OH do Ria 2016, která se právě odehrává na Pražském Hradě s účastí prezidenta ČR. Bohužel na to, abych tam jako minule seděl v zakouřeném prostředí, nemám sílu a tak si užívám krásného sychravě podzimního dne, venku na vodě!" vzkázal všem na Facebooku sportovec.
//
Moc si vážím pozvánky od Český olympijský tým na slavnostní podepsání přihlášky našeho týmu na OH do Ria 2016, která se...
Posted by Vávra Hradilek on 7. říjen 2015Za svoje slova v komentářích sklidil především pozitivní reakce, asi 2500 lidí mu také vyjádřilo podporu „olajkováním" jeho příspěvku.
Související
Ve StarDance se rozhodlo o finalistech, dotancovala Iva Kubelková
Celá sestava StarDance 2023 odhalena. Partnery už znají Krajčo či Kubelková
Aktuálně se děje
před 44 minutami
Víkendové počasí přinese změnu. Teploty opět poletí nahoru
včera
Páral nebude mít veřejný pohřeb. Rodina se chce rozloučit jinak
včera
Situace se stabilizuje, hlásí ministerstvo. Jde o důležitý lék na rakovinu
včera
Bývalý šéf České pošty Knap podlehl vážné nemoci
včera
Policie vyšetřuje pondělní tragickou zkoušku potrubí v Praze
včera
Houbaři už pamatují lepší časy. Zelená místa na mapě vesměs chybějí
včera
Padlo obvinění kvůli útoku v Tanvaldu. Útočníka poslal soud do vazby
včera
Podporovat Trumpa už se v Evropě nenosí. Pro politiky se stal přítěží
včera
Britové po 10 letech brexitu litují. Přijala by je EU zpátky?
včera
Trump označuje globální oteplování za podvod. Američané mu to ale vůbec nevěří
včera
36 hodin po ničivém zemětřesení v Kolumbii záchranáři stále nachází živé
včera
Vance potají jednal se Zelenským. Požaduje, aby se Ukrajina vyhnula útokům na klíčovou trasu pro vývoz ropy
včera
MAPA: Kde pozorovat zatmění Slunce? Najděte si místo přímo ve vašem okolí
včera
Zatmění Slunce nás v příštích letech čeká ještě několikrát. Z Česka jej opět uvidíme už za rok
včera
Zatmění Slunce vám může poškodit oči i zničit mobil. Jak jej sledovat a fotit bez speciálních brýlí?
včera
Počasí se zde zhoršuje dvakrát rychleji než kdekoliv jinde. Proč se Evropa otepluje nejrychleji na světě?
včera
Zákaz sociálních sítí nefunguje. Většina mladých jej už obešla
včera
Zelenskyj: Ukrajina předala USA konkrétní návrhy na ukončení války
včera
Trump potvrdil, že ze summitu NATO odjel v kontejneru na jídlo. Rubio a Bessent zůstali v ohroženém letadle
včera
Počasí dnes bude na pozorování zatmění Slunce a Perseid ideální
Česko se připravuje na mimořádné astronomické úkazy. Už dnes v podvečerních hodinách zasáhne region velmi výrazné částečné zatmění Slunce, které nabídne skvělé pozorovací podmínky díky zcela jasné obloze. Unikátní podívaná bude k vidění nízko nad západním až severozápadním horizontem přibližně hodinu před západem slunečního kotouče a v průběhu samotného západu. V tuzemsku zprostředkuje sledování veřejnosti řada hvězdáren, zatímco za úplným zatměním v pásu totality zamířily výpravy do Grónska, na Island či do Španělska.
Zdroj: Libor Novák