Ve StarDance se rozhodlo o finalistech, dotancovala Iva Kubelková

Ve StarDance se v sobotu večer rozhodlo o tom, kdo postoupí do finále, kterým letošní řada soutěže vyvrcholí za týden, kdy budou vyhlášeni vítězové, tedy král a královna tanečního parketu. Dnes tančily ještě čtyři soutěžní páry, postupujícími jsou Eva Adamczyková, Darija Pavlovičová a Vavřinec Hradilek.

Dvanáctou řadu StarDance prozatím opustili herec David Prachař a Zuzana Dvořáková Šťastná, jeho kolegyně Ivana Chýlková a dřívější porotce Jan Tománek, zpěvák a muzikant Richard Krajčo a jeho slovenská taneční partnerka Dominika Rošková, zpěvačka Tereza Mašková a tanečník Daniel Kecskeméti, herec Marek Adamczyk s Lenkou Norou Návorkovou a naposledy cukrář Josef Maršálek a Adriana Mašková.

Letošní ročník soutěže stejně jako v minulosti moderují Marek Eben a Tereza Kostková, výkony celebrit a jejich tanečních partnerů však letos hodnotí pouze tři porotci, a sice Zdeněk Chlopčík, Richard Genzer a Tatiana Drexler.

Jako první sledovali úvodní výkon moderátorky a modelky Ivy Kubelkové a Martina Prágra, kteří zatančili valčík. Podle hodnocení byl velmi dobrý, ačkoliv došlo i na výtky. Výsledkem byly tři devítky a celkových 27 bodů.

Navázali olympionik a kajakář Vavřinec Hradilek a Kateřina Bartuněk Hrstková s temperamentním tangem. Drexler ho označilo za sportovcův nejlepší tanec v soutěži, což se odrazilo na bodech. Pár jich dostal 26.

Třetí dvojicí sobotního večera byli herečka Darija Pavlovičová a Dominik Vodička s druhým valčíkem během prvních tří tanců. Podle Chlopčíka chybělo jen málo k zisku nejvyšší známky. Bylo z toho 27 bodů.

Úvodní kolo zakončili olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Adamczyková a Jakub Mazůch, kteří předvedli televizním divákům sambu. Oceněna byla náročná choreografie. Porotci udělili páru 26 bodů.

Druhou rundu odstartovalo paso doble Kubelkové a Prágra, ale slovní hodnocení bylo poměrně dost kritické. Známky ale daly dohromady slušných 24 bodů. Následovali Hradilek a Bartuněk Hrstková, kteří zatančili rumbu. Chlopčíkovi chyběl prožitek, bylo z toho opět 24 bodů.

Paso doble zbývalo také Pavlovičové a Vodičkovi, kteří si vyslechli překvapivou výtku na příliš krutou choreografii. Výsledkem bylo 27 bodů. Vydařeným waltzem za 29 bodů uzavřeli druhé tance Adamczyková a Mazůch. Šlo o nejlépe hodnocený výkon večera.

Následovalo první rozhodnutí, při němž moderátoři oznámili jména dvou postupujících do finále, jak bylo předem avizováno. Finálovou účast si jako první zajistili Adamczyková a Mazúch, brzy je následovali Pavlovičová a Vodička. Další dva páry čekalo ještě jedno představení na tanečním parketu. 

Cha-chu si pro rozstřel zvolili Kubelková a Prágr, Hradilek a Bartuněk Hrstková se spolehli na waltz. Tance se už obešly bez bodové hodnocení ze strany poroty, rozhodovali pouze diváci. Do finále postoupili druzí jmenovaní, před jeho branami skončila moderátorka a modelka Iva Kubelková. 

Související

StarDance

Na prahu semifinále StarDance opustil Josef Maršálek

Dnes poprvé v letošní řadě StarDance páry tančily dvakrát. V minulém díle nikdo nevypadl, naopak se taneční páry rozrostly o vozíčkáře, kterým byl přenos věnován. Během večera se vybralo více než 25 milionů korun a padala i velmi vysoká hodnocení od poroty, která se promítla do dnešního hodnocení. Nečekaně také nastala změna ve složení poroty. Soutěž dnes nakonec opustil Josef Maršálek s Adrianou Maškovou.

Více souvisejících

StarDance Česká televize Iva Kubelková Eva Samková (snowboardistka) Vavřinec Hradilek (kajakář)

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy