Praha - Praha – V sobotu se v Praze sešli demonstraci, aby vyjádřili podporu hlavě státu, zároveň však provolávali ostrá hesla proti Evropské unii či muslimům. Podle Miloše Zemana však žijeme ve svobodné společnosti, kde si může každý říkat, co chce.
Předseda ODS Petr Fiala se do Zemana pustil kvůli tomu, že se od akce svolané krajně pravicovou stranou Ne Bruselu – Národní demokracie a Hnutím Za naši kulturu a bezpečnou zem.
Psali jsme: Chraňme svou vlast. V Praze se demonstrovalo na podporu prezidenta i proti EU„Kdyby byl Miloš Zeman demokrat, distancoval by se od demonstrace, kde na jeho podporu vystupuje výkvět extremistické scény. Je ostuda, ze to neudělá," uvedl na twitteru Fiala.
Kdyby byl M.Zeman demokrat, distancoval by se od demonstr., kde na jeho podporu vystupuje vykvět extremist.scény. Je ostuda, ze to neudělá.
— Petr Fiala (@P_Fiala) 12. Prosinec 2015
Účastníci demonstrace se sešli na Václavském náměstí, kde měl proslov třeba bývalý předseda republikánů Miroslav Sládek. Pak se vydali cestou na Hrad za skandování hesel "Čechy Čechům", "Nic než národ" či "Multi-kulti nechceme". Někteří z nich dokonce provolávali hesla o spálení mešit a potírání islámu: "Jebat Alláha, pálit mešity".
„Žijeme ve svobodné společnosti, kde každý občan může demonstrovat, jak ve prospěch někoho, tak proti někomu. Já přeji panu předsedovi Fialovi, aby se našel dostatečný počet demonstrantů, kteří budou demonstrovat na jeho podporu," reagoval dnes na kritická slova předsedy ODS. Zeman.
Související
Zeman popřál Orbánovi úspěch, protože brání evropské hodnoty
Macinkovy zprávy Hradu nejsou normální, prezident může odmítnout jmenovat ministra, zastal se Zeman Pavla
Miloš Zeman , Petr Fiala (ODS) , Demonstrace
Aktuálně se děje
před 51 minutami
Policie dopadla zloděje lebky svaté Zdislavy. Vzácnou relikvii zalil do betonu
před 1 hodinou
Trump změnil světový řád. Evropa poprvé v historii zůstala úplně sama, varuje Draghi
před 1 hodinou
Víkendové počasí přinese potíže. Moravu a Slezsko zasáhne vydatný déšť
před 2 hodinami
Zelenskyj miluje drogy, prohlašuje Ficův ministr. Z Kyjeva přišla obratem reakce
před 3 hodinami
Kuba se pod náporem americké blokády hroutí. Ředitel CIA přijel nabídnout řešení
před 4 hodinami
Trump pobouřil Američany. Finanční problémy obyčejných lidí ho nezajímají
před 4 hodinami
U dánských břehů našli mrtvou velrybu. Může jít o Timmyho
před 5 hodinami
Trump odletěl z Číny. Ostře sledovaná cesta žádný průlom nepřinesla
před 7 hodinami
El Niño ovlivní i počasí v Evropě, předpokládají meteorologové
včera
Princezna Kate září na návštěvě Itálie. Poradce vysvětlil, čím je důležitá
včera
Policie zadržela podezřelého z krádeže lebky svaté Zdislavy. Plán prý nedokončil
včera
Zelenského dlouholetý spolupracovník Jermak míří do vazby
včera
Slavia typicky českým přehlížením vrazila fotbalu dýku do zad. A ani disciplinárka nepomohla
včera
Tunelbus vyjede v létě. Praha představila novinku v hromadné dopravě
včera
Mladík chtěl ukrást batoh, teď mu hrozí 10 let za mřížemi. Napadl dvě ženy
včera
Krize na Kubě se prohlubuje. Ministr přiznal zásadní problém
včera
Předpověď počasí slibuje deštivý víkend v části Česka
včera
Nové video zachycuje útěk muže podezřelého z krádeže lebky svaté Zdislavy
včera
Data mluví jasně: Ruská dominance na Ukrajině končí, Moskva přestává válku zvládat
včera
V Rusku se něco děje, upozorňují odborníci. Putin chce naléhavě obnovit kontakt s Washingtonem
Geopolitická scéna řeší zásadní otázku: Je Rusko skutečně připraveno znovu jednat o ukončení války na Ukrajině? Podle analýzy Thomase Grahama z Rady pro mezinárodní vztahy (CFR) vykazuje Kreml v posledních týdnech neobvyklý zájem. Zatímco po vypuknutí války v Íránu koncem února ruská diplomacie vyčkávala, nyní se Vladimir Putin i ministr zahraničí Sergej Lavrov aktivně snaží obnovit kontakt s Washingtonem.
Zdroj: Libor Novák