Praha - Večeři s prezidentským párem, výlet nebo lístky na koncert Karla Gotta. Tak vypadaly ceny na dnešním reprezentačním plese Ivany a Miloše Zemanových, které vyhrát hradní hosté.
Za vstupenku na ples do Španělského sálu, která je zároveň lístkem do tomboly, museli zaplatit 8000 korun. Sál byl i přesto zcela zaplněn. Mezi hosty nechyběla řada současných ministrů.
Pozvánku na ples dostalo kolem 500 hostů. Zeman se při zahájení omluvil, těm, kteří se dovnitř nedostali. "Museli jsme více než 100 lidí odmítnout z toho prostého důvodu, že se přihlásili pozdě a že Hrad není nafukovací," řekl Zeman. Dodal, že doufá v to, že příště se přihlásí včas.
U jednoho ze stolů se sešli ministři Milan Chovanec, Miloslav Ludvík (oba ČSSD) a Karla Šlechtová (za ANO) a policejní prezident Tomáš Tuhý. U dalšího stolu seděli ministři Andrej Babiš, Martin Stropnický (oba ANO), starosta první pražské městské části Oldřich Lomecký (TOP 09) nebo šéf Fotbalové asociace Miroslav Pelta. Mezi hosty byl i kancléř Vratislav Mynář, Zemanův poradce Martin Nejedlý, jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) nebo bývalý středočeský hejtman Miloš Petera (ČSSD).
Charitativní ples prezidentského páru se letos uskutečnil potřetí. Tradičně začal tancem hostitelského páru na skladbu od Johanna Strausse Na krásném modrém Dunaji, což sál ocenil potleskem. Zeman si večer zatancoval také s ministryní Šlechtovou a manželkou ministra obrany Veronikou Stropnickou. "Milé dámy, po tanci se mnou budete každého svého budoucího partnera považovat za vynikajícího tanečníka," rozesmál sál Zeman, když svůj záměr oznámil.
Související
Miloš Zeman i Pan Nikdo. Poslanci poslali na Hrad návrhy vyznamenání
Zeman popřál Orbánovi úspěch, protože brání evropské hodnoty
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Jedna výhra, tři drtivé porážky. Soud rozhodoval v Trumpových kauzách
před 2 hodinami
Počasí příští víkend: Vedra se opakovat nebudou, nehrozí ani tropické teploty
včera
Ukrajinské Flamingo slaví úspěch. Tři z pěti střel zasáhly v Rusku svůj cíl
včera
Co způsobilo extrémní počasí v Evropě? Na vině je hned několik faktorů
Aktualizováno včera
Vláda jedná v rozporu s rozhodnutím ÚS, výzvu k neodjetí do Ankary nemohu splnit, řekl Pavel
včera
Bylo to nešťastné, řekl Babiš k vystoupení ve Strážnici. Macinka se překvapivě omluvil
včera
Pavel by měl zvážit přehodnocení své cesty do Turecka, vyzval Babiš
včera
Zázrak ve Venezuele: Muž byl po zemětřesení uvězněný 106 hodin, jeho záchrana trvala dva dny
včera
Střelba na severu Německa: Po útoku ve Stade je pět mrtvých
včera
Konec levných zásilek z Číny. EU zavádí bič na Temu a Shein
včera
Vlna veder končí, za pár dní ale může dorazit další. A mnohem horší, varují meteorologové
včera
Francie čelí po vlně veder další krizi. Márnice jsou přeplněné
včera
V Česku hrozí velmi silné bouřky. Meteorologové nastínili, kde budou nejintenzivnější
včera
Putin kvůli "katastrofálnímu nedostatku lidských zdrojů" odmítl ukrajinský návrh na omezení úderů
včera
USA a Írán se stáhnou z Hormuzského průlivu. Nechtějí situaci eskalovat
včera
"Vždyť v zimě u vás umírá víc lidí." V USA zlehčují extrémně horké počasí v Evropě
včera
WHO: Současná vlna veder si v Evropě vyžádala přes 1300 mrtvých
včera
Počasí v noci přineslo další extrémy. Meteorologové naměřili až 27 stupňů
včera
Po zemětřesení ve Venezuele už téměř 1500 mrtvých. Záchranáři dodnes nacházejí živé
včera