Známá herečka se nevybíravě pustila do Babiše: Nedržela jsem hubu a krok za komunistů, takže nemusím ani dneska + VIDEO

Praha – Herečka Bára Štěpánová patří k těm osobnostem české kultury, které opakovaně a velmi hlasitě kritizují ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Na začátku dubna se například jako jedna z mála lidí zúčastnila demonstrace nazvané „Oslava Babišových daní” před Generálním finančním ředitelstvím. Další kritiku teď přidává prostřednictvím videa na Youtube.

Štěpánová se například účastnila natáčení velmi kontroverzního dílu pořadu Show Jana Krause, ve kterém se známé osobnosti vyjadřovali proti prezidentovi Miloši Zemanovi. Šlo o reakci na neudělení státního vyznamenání pamětníkovi holocaustu Jiřímu Bradymu.

Velký rozruch tehdy vzbudil fakt, že pořad nebyl odvysílán v řádném čase, televize Prima byla nařčena z cenzury. Pořad diváci v televizi nakonec viděli o den později, některá prohlášení z něj ale i i tak byla vystřižena. Mezi ně patří také právě slova Štěpánové, která se pustila nejen do Zemana, ale i do Babiše.

„Bylo kdysi takové heslo: Republiku si rozvracet nedáme. Tak prosím pěkně: Naši zemi si ukrást nedáme. Ani tím monstrem na Hradě, ani tím pánem ze Slovenska,“ uvedla v show Štěpánová. Její řeč se objevila alespoň v záznamu pořadu, který byl zveřejněn na internetu.

A na internetu se objevilo i další video, na kterém se herečka rozhodla vyjádřit svůj názor. „Ahoj, nebála jsem se za komunistů, nebojím se tuplem dneska. A tak se v Bárometru budu vyjadřovat k politice u nás, protože mám dojem, že už zase nastal ten čas. Bára,“ uvedla k němu v popisu Štěpánová.

„Nemůžu si odpustit jednu poznámku. Pamatuji si doby, kdy v této zemi bylo pár disidentů a pak strašně moc lidí, kteří takzvaně drželi hubu a krok. Říkali: vždyť my si myslíme to samý, ale máme důvody, proč se nebudeme angažovat,“ uvedla.

„A dneska se tyhle lidi – nechci říkat vy, protože vy to určitě nejste – protože je zatím svoboda, vyjadřují ke všemu. A já si říkám, že já to právo mám, protože jsem se nebála tehdy, nedržela jsem hubu a krok tehdy, takže nemusím ani dneska,“ vysvětluje na úvod.

„Normální tradiční strany mají šanci se nějakým způsobem obměnit. Prostě podle mě je ódeeska dneska jiná, protože jsou tam jiný lidi. Určitě se taky poučili z toho, čím ta strana prošla. Ale hnutí ANO je majetek, to je prostě firma Andreje Babiše. Umíte si představit, že by se stal předsedou někdo jiný? Když on si to platí, když ti lidi jsou opravdu jeho zaměstnanci. Vždyť to přece není v pořádku! Ať to zkusí, ať mají ANO bez Babiše. To nikdo neudělá,“ je přesvědčena Štěpánová.

Připomněla, že nedávno mělo hnutí sjezd. „A zkusil někdo kandidovat na předsedu? Samozřejmě, že ne, prostě nikdo nemůže. Nemůže to fungovat bez Babiše a to vám přece musí být divný, to už o něčem svědčí. Takže ano – Bohouše zvolili, protože před volbama nechtěli dělat nějaký veletoče, ale nebylo to proto, že by to s Bohoušem stálo a padalo. A bůh ví, co s ním bude za pár měsíců. Ale umíte si představit, že by ANO bylo bez Babiše?“ dodala.

Související

Více souvisejících

Bára Štěpánová Andrej Babiš Hnutí ANO

Aktuálně se děje

před 14 minutami

před 32 minutami

Aktualizováno před 1 hodinou

včera

Seismograf, ilustrační fotografie

Východ Slovenska zasáhlo zemětřesení

Východní Slovensko zasáhlo ve čtvrtek zemětřesení, uvedl Kristián Csicsay, vedoucí oddělení seismologie Slovenské akademie věd (SAV), pro agenturu TASR. Jednalo se o otřesy loňského říjnového zemětřesení, které pocítili lidé v okresech Vranov nad Topľou a Humenné.

včera

včera

Mark Rutte

Boj o šéfa NATO finišuje. Žhavým kandidátem je nizozemský lídr

Americký prezident Joe Biden podporuje kandidaturu nizozemského premiéra Marka Rutteho na post generálního tajemníka NATO. Pro agenturu Reuters to ve čtvrtek uvedl nejmenovaný zdroj z prostředí americké administrativy. Jeho kandidaturu podporují i další státníci včetně Británie.

včera

důchody

Bude na důchody? Nová zpráva ukázala, jak stát hospodaří s penězi důchodců

Loni skončil systém důchodového pojištění se schodkem ve výši 72,8 miliardy korun, což je dosud největší propad. Celkové výdaje na penze a správu dosáhly přes 692,3 miliardy korun. Na starobní, invalidní a pozůstalostní důchody bylo vyplaceno o 97,2 miliardy korun více než v roce 2022, čímž se penzijní výdaje zvýšily téměř o 17 procent. 

včera

včera

včera

Rusko, Kreml

Navalého tým chce potrestat Kreml. Vyzval Západ k radikálnímu kroku

Leonid Volkov, člen ruské exilové opozice, ve čtvrtek vyzval Západ, aby reagoval na smrt Alexeje Navalného zmrazením majetku osob blízkých ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Dále žádal, aby Západ zvážil neuznání výsledků březnových prezidentských voleb v Rusku a posílení pomoci ruským občanům v jejich boji proti putinovskému režimu.

včera

včera

včera

Ukrajinská armáda, ilustrační fotografie.

Ukrajinci opět zasáhli cvičící ruské vojáky. Obětí mají být desítky

Ukrajinci se pochlubili dalším zásahem ruského výcvikového prostoru. Kyjev tvrdí, že jeho síly zasáhly cvičiště nedaleko vesnice Podo-Kalynivka na levém břehu Dněpru na jihu Ukrajiny. Při úderu zemřelo přibližně 60 ruských vojáků, uvedla mluvčí ukrajinské armády Natalija Humeňuková ve čtvrtek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Tři jídla denně jsou luxus? V jedné zemi světa lidé nemají ani jedno za den

Ve středu vyhlásil šéf súdánské pobočky Světového potravinového programu OSN (WFP) Eddie Rowe, že přes 95 procent obyvatel Súdánu si nemůže dovolit ani jedno jídlo denně a země čelí hrozící humanitární katastrofě. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy