Horáčkova výzva se šíří jako lavina. Jsou činy, které nelze promlčet, vzkázala Ondráčkovi Kubišová

Praha - Po Zdeňku Svěrákovi, Vavřinci Hradílkovi či Pavlu Pafkovi se k výzvě Michala Horáčka #kdomlcisouhlasi připojila další známá tvář - zpěvačka a jeden ze symbolů sametové revoluce Marta Kubišová. České osobnosti v čele s prezidentským kandidátem protestují proti jmenování komunisty Zdeňka Ondráčka do čela komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů. Poukazují přitom na jeho minulost.

„K mé výzvě #kdomlcisouhlasi proti jmenování předrevoluční mlátičky Zdeňka Ondráčka do čela komise pro kontrolu GIBS, se přidávají další a další lidé. Nesmírně mě dnes potěšilo, že se přidala i dáma, na kterou můžeme být hrdí. Marta Kubišová,“ oznámil Horáček na sociálních sítích. Zveřejnil také video, na kterém zpěvačka mluví o Ondráčkovi i o mravní integritě.

Kubišová na videu odpovídá například na otázku, co pro naši budoucnost znamená jmenování Zdeňka Ondráčka do čela komise. „Ze zkušenosti vím, že za jedno špatný rozhodnutí v životě, může někdy člověk pykat celej život. Ale tady si u nás na tuhle věc ještě nikdo nezvykl. Takže takové to mlžení té minulosti, nepřiznat se prostě k něčemu včas, tak to si myslím, že o to teď budeme zakopávat každý den,“ upozornila Kubišová.

Argument, že se to stalo už dávno, ale nepřijímá. „Jsou prostě věci, který se nepromlčujou. Jsou činy, který nelze promlčet. A jenom třeba… Tomu člověku by se nic nedělo, kdyby zůstal tam, kde je,“ uvedla k Ondráčkovi zpěvačka.

Přišla také řeč na to, jak důležité je zachovat mravní integritu. „Jo, ale je vám to v tomhle světě houby platný,“ povzdechla si. „Musíte to brát tak, jak to na vás padá. Ale i v tom málu si musíte nějakým způsobem najít svoji existenci," dodala. 

Související

Michal Horáček

Horáček: Je důležité, že Pavel vítězí s výrazným odstupem

Je důležité, že prezidentský kandidát Petr Pavel vítězí s výrazným odstupem, řekl ČTK textař Michal Horáček, který dnes přišel Pavla podpořit do jeho štábu v pražském Foru Karlín. Věří tomu, že Pavel projeví respekt vůči všem občanům České republiky. Senátor Pavel Fischer ocenil zvolení člověka, "za kterého se nebudeme muset stydět". 

Více souvisejících

Michal Horáček Marta Kubišová Zdeněk Ondráček

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 8 minutami

Sjezd ODS v Ostravě Prohlédněte si galerii

Sjezd ODS: Fiala obhájil post předsedy strany, Stanjura je prvním místopředsedou

Politolog Petr Fiala byl dnes zvolen do čela ODS již pošesté. Devětapadesátiletý premiér získal podporu 80 procent delegátů ostravského kongresu, aniž by měl protikandidáta. Považuje svůj mandát za silný a plánuje s ním příští rok obhájit pozici ODS v čele vládních stran během sněmovních voleb. 

před 51 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Tomio Okamura

Okamura zůstavá nadále předsedou opozičního hnutí SPD

Tomio Okamura zůstane nadále předsedou opozičního hnutí SPD poté, co na celostátní konferenci získal 195 hlasů z 216 odevzdaných hlasů. Neměl žádného protikandidáta. Tuto informaci oznámil šéf volební komise Tomáš Doležal na konferenci. Delegáti budou ještě volit zbývající čtyři členy předsednictva, a výsledky budou oznámeny před 17:00.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Policie Austrálie

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

před 12 hodinami

před 13 hodinami

Petr Fiala

Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu ODS obhajovat mandát předsedy

Premiér Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu Občanských demokratů popáté obhajovat mandát předsedy ODS. Před nedělním odletem do Spojených států, kde ho čeká návštěva Bílého domu, delegátům slíbí, že bude pokračovat v prosazování tradičních priorit strany, jako jsou zdravé veřejné finance či efektivní stát.

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

V Německu chtěli útočit teenageři inspirovaní Islámským státem. Policie zakročila

Německá policie zadržela trojici teenagerů, které podezřívá z toho, že motivováni islámským extremismem plánovali teroristický útok. Dospívající děti měli glorifikovat organizaci Islámský stát, podle DW chtěli útočit na křesťany a strážce zákona. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy