Praha - Herečka Jenovéfa Boková, dcera aktivisty Johna Boka a malířky a sochařky Jitky Bokové, se na sociálních sítích velmi emotivně vyjádřila k výsledku prezidentských voleb. pokukazuje například na to, že se její otec, který celý život bojuje za svobodu, musí dívat na ty, kteří byli už v době komunismu na koni.
„Stejně je to můj Drahoušek!“ ocenila Jiřího Drahoše po volbách Jenovéfa Boková, dcera aktivisty Johna Boka. „Miloušovi nabobtnalo ego, zase uráží už hned po zvolení a vypadá, že se každou chvíli pozvrací....Ale víte co mě nejvíc mrzí? Že tohle musí zažívat moji rodiče, můj otec, kterej celej život bojoval za svobodu a teď kouká na televizi, ve který jsou všichni ti ha*zlové, kteří za komoušů byli na koni. A teď jsou zpět!“ dodala naštvaně herečka, kterou diváci znají třeba z filmů Občanský průkaz, Hořící keř nebo Bezva ženská na krku.
K jejím slovům se na následně vyjádřil i její otec. „Jenůfko, já opravdu netrpím, snad mi bylo chvilku smutno, ale už je to pryč a jedním Zemanem nic nekončí. Ba naopak, panem profesorem by mohlo něco nového začínat. Malomyslnost je to nejhorší, a té jsme nepodléhali ani za husákysmu, ač to bylo někdy tvrdé a o hubu,“ vzkázal jí John Bok.
„Je nás, z 8,5 mil voličů, 31,35, oportunistu 35,35 % a těch za bolšanů bylo mnohem víc. No a pohrobků komunismu ( i Zeman byl na skok v KSČ a odtud ta bolšanská nastydlost), různých estebáckých zmetků, nomenklaturních kádrů všech kategorií, převtělených do zemanovců, socanů, babišovců, okamoruvců, českomoravských komunistů a jak se ta verbež jmenuje, je 33,57,“ vypočítává aktivista.
Díky těmto číslům zůstává optimistou. „Nezapomeň však, že je nás s dětmi přes 10 milionu, tj. 1,5 mil. budoucnosti a tudíž naděje. Zeman dostal v druhém kole, ke svým z prvního, něco kolem 867 tis. hlasů. Pan profesor k těm svým z prvního, 1 mil. a 431605 hlasů, tj. o 563 tis. hlasů víc, takže přírůst v druhém kole byl v poměru skoro 1:2, takže neviděl bych to příště tak černě a to nemusí ani trvat dlouho,“ vzkázal své dceři.
Poukázal ale také na to, že se z 1,7 mil. hlasů těch pěti kandidátu z prvého kola 300 tisíc hlasů ztratilo. „I tak to byl úspěch, neboť ztráta o pouhých 2,63 % je dobrý výsledek,“ dodává Bok.
Související
RECENZE: Sladký život nabízí kadenci nelogičností, výrobu marmelád a zkouší, na co všechno publikum ještě přistoupí
RECENZE: Velká premiéra je velkým zklamáním s několika dobrými frky
Jenovéfa Boková (herečka) , John Bok , Miloš Zeman
Aktuálně se děje
před 26 minutami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 1 hodinou
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 1 hodinou
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 3 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
včera
Macron tajně varoval evropské lídry: Existuje šance, že USA zradí Ukrajinu a Evropu
včera
Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá
včera
Král Karel III. pronesl vzácné prohlášení k Ukrajině. Odsoudil Rusko
včera
Zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk
včera
Co si myslí Evropané? Bojí se války a Trumpa vnímají jako nepřítele
včera
Eurovize čelí nejtěžšímu rozhodnutí v historii: Rozhodne, zda vyhodí Izrael
včera
Putin nezahálí. Po neúspěšném jednání o Ukrajině míří do Indie
včera
Cesta k míru na Ukrajině je nejistá, varuje Trump. Američtí vyslanci chystají setkání s kyjevským představitelem
včera
Proč rozhovory dosud nic nepřinesly? Putin na mír nespěchá, užívá si pocit, že se ho svět doprošuje
Ruský prezident Vladimir Putin se nejeví jako člověk, který by toužil po rychlé dohodě, spíše si užívá pocit, že je prosí o zvážení mírového návrhu. Pětihodinové setkání, které proběhlo mezi hlavou Kremlu a americkým vyslancem Donaldem Trumpem, jehož zástupcem byl zeť Jared Kushner, nepřineslo navenek žádné významné výsledky. Pro pochopení současné situace a konfliktu na Ukrajině je podle CNN užitečné podívat se na věc Putinovýma očima.
Zdroj: Libor Novák