Pojďme. Opravdu pojďme! Mádl láká Čechy na demonstrace za ČT. Jste joudík, vzkázal svému kritikovi

Praha - V Praze a dalších městech České republiky by se dnes měly konat demonstrace na podporu České televize. Organizátoři poukazují na to, že je veřejnoprávní stanice terčem útoků politiků v čele s prezidentem Milošem Zemanem. k tomu, aby Češi vyšli do ulic, vyzval i herec a režisér Jiří Mádl.

„Pojďme. Opravdu pojďme!“ láká Mádl Čechy na demonstraci „Zemane-ČT nedáme! Demonstrace za zachování svobody slova a médií“, kterou pořádá skupina aktivistů AUVA.

Lidé ho ale za jeho „aktivismus“ spíše kritizovali. „Copak? Chcete udržet 'Fanklub Angely Merkel' nadále u ČT korýtka? Klidně, ale ČT přejmenujeme na 'Pražská televize', povinná platba koncesionářských poplatků téhle televizi bude platit jen pro Pražáky a všechny technické prostředky, včetně budov a přenosových cest si tahle organizace může od tohoto státu pronajmout. Pak už jí její těžkou nevyváženost, zakrývání nepohodlných informací a extrémní verbální agresivitu proti lidem s jiným názorem nebude nikdo zazlívat. Prostě ji vypne bez hořkého pocitu, že živí manipulační zvířátko,“ pustil se do herce jeden z diskutujících.

Mádl se ale nedal a na jeho slova zareagoval. „Ale dyť jste joudík, pane Sýkoro,“ vzkázal mu.

„A co jste vy Mádle, někdo koho musíme přes ČT nedobrovolně platit? Kolik vám ČT ročně vyplatí? Nehájíte náhodou spíš své prebendy než cokoliv jiného, vy 'umělci'?“ zajímalo dalšího uživatele.

Jiní se ale ČT a Mádla zastali. „Já z Moravy budu ráda platit české televizi. Nejen za vyvážené zpravodajství, ale také za podporu českých filmů a pořadů,“ zapojila se do diskuze jedna z divaček.

Související

Více souvisejících

Jiří Mádl Demonstrace Česká televize

Aktuálně se děje

před 31 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Policie na severu Kosova obklíčila nejméně 30 ozbrojenců

Během útoku "zelených mužíčků" zemřeli čtyři lidé. Útočníky podle Kosova podporuje Srbsko

Během ozbrojených střetů v obci Banjska na severu Kosova zemřeli čtyři lidé, včetně jednoho kosovského policisty a tří útočníků. Uvedla to kosovská policie. Úřady později uvedly, že mají pod kontrolou areál kláštera pravoslavné církve, který byl předtím obsazen přibližně 30 ozbrojenci. Kosovští představitelé tvrdí, že útočníci jsou profesionálové podporovaní Srbskem, což však Srbsko popírá.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Robert Fico

Fico má strach ze zhoršení vztahů s ČR, kritizoval Pavla za prohlášení v OSN

Předseda slovenské strany SMER-SD Robert Fico kritizoval českého prezidenta Petra Pavla za jeho prohlášení na Valném shromáždění Organizace spojených národů. Český lídr totiž řekl, že by návrat Fica do premiérského křesla mohl znamenat narušení česko-slovenských vztahů kvůli výrazně odlišným názorům na zahraniční politiku. Vztahy mezi oběma zeměmi jsou přitom dlouhodobě nadstandardní, stojí za tím i exkluzivní vztah mezi Pavlem a slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Rusko většinu své ropy vyváží bez cenového stropu

Analýza dat o námořní dopravě a pojištění ukazuje, že Rusko dokázalo obejít omezení G7 týkající se vývozu ropy. Tento krok bude mít výrazně kladný dopad na příjmy Kremlu, neboť se předpokládá, že ceny ropy vzrostou na 100 dolarů za barel. O této situaci informuje Financial Times s odkazem na zmíněnou analýzu.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Íránský dron Šáhid-136

Rusko se mstí za útok na velitelství černomořské flotily. Na Ukrajinu poslalo rakety i drony

V noci na dnešek došlo k ruskému útoku na Oděskou oblast na jihu Ukrajiny, při kterém byly použity drony a řízené střely. Ukrajinské protivzdušné jednotky dokázaly sestřelit všechny drony a většinu střel, i přesto však byla přístavní infrastruktura poškozena. V důsledku tohoto útoku došlo v Oděse také k zranění jedné ženy, která byla hospitalizována, uvedl šéf oblastní správy Oleh Kiper. Informovala o tom Ukrajinska pravda.

před 9 hodinami

Londýnští policisté se po zabití mladíka houfně vzdávají střelných zbraní

V reakci na obvinění jednoho z londýnských policistů z vraždy 24letého černocha Chrise Kaby se řada dalších policistů rozhodla odevzdat svá povolení k nošení zbraně. Informaci zveřejnil mluvčí londýnské Metropolitní policie (MPS). Informuje Sky News.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy