Strakonicím došla trpělivost, město zasáhlo proti problematické ubytovně

Strakonice - Strakonice chtějí prodat areál Bažantnice s budovami a pozemky o rozloze 26.629 metrů čtverečních.

V místě byla ubytovna pro sociálně slabé, radnice kvůli tomu opakovaně řešila problémy. Zastupitelé dnes schválili záměr prodeje, prodejní cenu dosud nestanovili. ČTK to řekl starosta Břetislav Hrdlička (Strakonická Veřejnost).

Areál zahrnuje čističku odpadních vod, budovy určené k bydlení, dílny, sklady a garáže. Součástí jsou pozemky. V Bažantnici byla ubytovna pro sociálně slabé. Radnice dalo nájemci výpověď.

"Přicházeli nám tudy lidé z cizích měst a putovali rovnou na pracák. Nebyl jeden užitečný člověk, který by něco chtěl, mohl, ale přišli do Bažantnice a hned se šli hlásit na sociálku. Tyhle případy nám přibývaly a bylo jich tam už spousta, takže jsme řekli, proč máme dělat ubytovnu pro jiná města - tak to radši zavřeme," řekl starosta.

Radnice čeká na nabídku, podle Hrdličky je možné, že město Bažantnici vůbec neprodá. Část prostorů pronajímá. "Kdybychom to pronajali, tak nám to stačí. Nechceme ten majetek spravovat, chceme šetřit peníze. Pokud bychom to měli prodat, bude tam určitě právo zpětné koupě v případě, že by tam zase dělali (noví majitelé) sociální ubytovnu," řekl Hrdlička.

Opozice na zastupitelstvu upozornila, že když se areál prodá, může tam opět vzniknout problematická ubytovna. "Myslím, že je to dost reálné, protože je tam (v areálu) plno objektů, které jsou k tomu účelu vhodné, a když to někdo koupí na takový kšeftík," řekl dnes ČTK opoziční zastupitel a bývalý starosta Pavel Vondrys (Jihočeši 2012).

Strakonice, kde žije 24.000 lidí, mají letos schodkový rozpočet. Počítá s příjmy 503,6 milionu Kč a výdaji 565,6 milionu. Schodek 62 milionů pokryje město z přebytků minulých let.

Související

Ve Strakonicích se dnes odehrál protestní pochod odborářů proti vládnímu konsolidačnímu balíčku. V průvodu zhruba 70 lidí. Protest trval hodinu (20. července, Strakonice). Prohlédněte si galerii

Demonstrace: Ve Strakonicích odboráři ostře vyjádřili, co si myslí o vládním balíčku

Ve Strakonicích se dnes odehrál protestní pochod odborářů proti vládnímu konsolidačnímu balíčku. Podle zpravodaje ČTK šlo v průvodu zhruba 70 lidí. Protest trval hodinu. Odboráři nesli transparenty s nápisy "Vláda proti lidem, lidé proti vládě" nebo "Stop reformám proti důchodcům, rodinám s dětmi, zdravotně postiženým, nejchudším domácnostem" a skandovali "Demisi, demisi" nebo "Pryč s touto vládou!". Někteří demonstranti měli české vlajky, troubili na modré trumpetky. Protest doprovázel i hřmot řehtaček, píšťalek a megafonů. Byla to první protestní akce odborářů v ČR namířená proti vládnímu balíčku. Ten míří proti zaměstnancům a důchodcům, řekli odboráři.

Více souvisejících

strakonice nezaměstnanost / nezaměstnaní ubytovny sociálně vyloučení chudoba Lidé

Aktuálně se děje

před 10 minutami

před 34 minutami

před 55 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Estonsko, ilustrační foto

Pobaltí končí s Ruskem. Odpojí se od jeho elektřiny

Provozovatelé elektrických sítí tří pobaltských zemí v úterý oficiálně oznámili Rusku a Bělorusku, že ukončí dohodu z roku 2001, která spojuje Estonsko, Lotyšsko a Litvu s elektrickou přenosovou soustavou kontrolovanou Moskvou.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj chce sebrat státní vyznamenání "zrádcům" podporujícím Rusko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v úterý vyzval parlament, aby schválil zákon umožňující odebrání státních vyznamenání osobám označeným jako "zrádci". Podle serveru Ukrajinska pravda by se to týkalo těch, kteří podporují Rusko nebo se zapojili do jiných trestných činů proti Ukrajině.  

před 5 hodinami

před 7 hodinami

včera

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

CNN: Tajné služby věděly o atentátu na Trumpa, měl ho spáchat Írán

Americké úřady v posledních týdnech získaly informace o plánovaném atentátu na bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa ze strany Íránu. Tajné služby proto zvýšily bezpečnostní opatření pro republikánského kandidáta na prezidenta. Tuto informaci přinesla v úterý americká televize CNN.

včera

včera

zbraně, ilustrační fotografie (Foto: @ripster8)

Část munice, kterou Česko doručilo Ukrajině, se už používá na frontě

Část z první zásilky munice, kterou Česká republika doručila Ukrajině v červnu v rámci muniční iniciativy, už je podle ukrajinského premiéra Denyse Šmyhala používána na bojišti. Šmyhal to uvedl po společném jednání české a ukrajinské vlády v Praze. Také oznámil, že na Ukrajině vznikne nový závod na výrobu munice ve spolupráci s českou firmou Sellier & Bellot.

včera

Volodymyr Zelenskyj na mírovém summitu. (16.6.2024)

Rusko a USA zareagovaly na návrh Zelenského na další mírový summit

Spojené státy podporují návrh ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského na účast ruských zástupců na další mírové konferenci o Ukrajině. Rusko uvedlo, že nejdřív musí pochopit, co ukrajinský prezident Zelenskyj myslí druhým mírovým summitem, než případně přijme pozvání k jednání, uvedl v úterý mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

včera

včera

včera

Studenti snědli chipsy s příchutí chilli. Skončili v nemocnici

V Tokiu bylo v úterý hospitalizováno 14 středoškoláků po konzumaci extrémně pálivých chipsů, informuje server Japan Times.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy