Přerov - V centru Přerova se dnes kolem poledne promenádovali tři sloni hostujícího cirkusu. Při cestě na náměstí a zpět zablokovali kruhový objezd a způsobili podle strážníků chaos v dopravě. Vycházka mohutných chobotnatců, které navolno doprovázeli ošetřovatelé, však bude mít dohru u státních orgánů. Zástupce velitele přerovské městské policie Miroslav Komínek ČTK řekl, že se tím zabývá již Státní veterinární správa.
Slony chovatelé na procházce doprovodili z parku Michalov až na centrální náměstí TGM, kde zvířata uprostřed pila z kašny. Dělo se tak přímo pod okny městské policie. "Ačkoliv netradiční pohled upoutal pozornost kolemjdoucích s malými dětmi, vyhodnotili strážníci situaci jinak. Sloni se volně procházeli mezi přihlížejícími lidmi, příležitostně usměrňováni skupinou zmatených ošetřovatelů," uvedl Komínek.
Podle strážníků šlo o nehlášenou a nezodpovědnou akci hostujícího cirkusu, kterou hlídka kvůli bezpečnosti okamžitě ukončila. Vůz městské policie poté slony doprovodil zpět k cirkusu.
Pracovníci cirkusu vyvedli slony do města zřejmě proto, aby si udělali reklamu na svá představení. Promenáda okamžitě vyvolala velký ohlas i kritické debaty na sociální síti. Vycházka se však cirkusu zřejmě podraží. "Zabývá se tím již Státní veterinární správa, může jít i o podezření z týrání zvířat. Kroutíme nad tím hlavou doteďka. Někdo by to mohl řešit i jako obecné ohrožení, slon není kočka nebo pes," doplnil Komínek.
Související
Tajemství, které zasáhlo celý svět, rozluštěno. Vědci už ví, co zabilo stovky slonů v deltě Okavango
Botswana hrozí Německu: Pošleme vám 20 tisíc slonů, ať vidíte, jaké to je
Aktuálně se děje
před 21 minutami
Babiš v Rakousku a na Slovensku. S Ficem a Stockerem řešil evropské priority
před 1 hodinou
Extrémní počasí ve Španělsku. Padají rekordy, zemi trápí povodně
před 1 hodinou
Dobrá zpráva z Milána. Sáblíková se rozhodla nastoupit do příštího závodu
před 2 hodinami
Zapsaly se do historie. Ženy, které obětovaly život pro vědu
před 2 hodinami
Fiala prozradil, jak bude pokračovat jeho politická kariéra
před 3 hodinami
Klempíř se s umělci na ničem neshodl. Cibulka a Jagelka s ním uzavřeli sázku
před 4 hodinami
Pavel odhalil svůj program na Mnichovské konferenci. Jede tam i Macinka
před 5 hodinami
Napadení v Chrudimi. Osoby se znaly, kriminalisté vyšetřují případ jako vraždu
před 6 hodinami
Trump před lety mluvil s policií o Epsteinovi, odhalil dokument FBI
před 6 hodinami
Poslední rozloučení s Brejchovou má termín. Bude bez státních poct
před 7 hodinami
Lyžařskou kombinaci vyhrály Rakušanky, vrátila se Vlhová. V boulích se představil Kroupa
před 7 hodinami
Tragická střelba v Kanadě. Terčem se stala škola, devět mrtvých
před 9 hodinami
K zimnímu počasí patří sníh. Meteorologové řekli, jaká je aktuální situace
včera
Tragickou nehodu na Šumpersku nepřežil důchodce. Žena utrpěla zranění
včera
Po potyčce cizinců v Chebu panuje podezření z pokusu o vraždu
včera
Klempíř na debatu s umělci nedorazil. Vymluvil se na jednání vlády
včera
České hokejistky s Kanadou zopakovaly stejně vysokou prohru jako s USA
včera
Pavel popíchl Motoristy po setkání s legendárním formulovým pilotem
včera
Běžec na lyžích Tuž se překvapivě postaral o nejlepší český úterní výsledek
včera
První informace o rozloučení s Brejchovou. Dva ministři přišli s návrhem
Česko se s Janou Brejchovou rozloučilo již bezprostředně poté, co v pátek večer vyšlo najevo, že ve věku 86 let zemřela. Veřejnost ale očekává, že se ještě uskuteční smuteční obřad. Ve věci se dokonce chopila iniciativy vláda.
Zdroj: Jan Hrabě