Praha - Většina dětí (67 procent) skrývá před rodiči historii navštívených webových stránek, 39 procent dětí pak opakovaně navštěvuje internetové stránky a služby, s jejichž použitím by jejich rodiče určitě nesouhlasili. Vyplývá to z ankety softwarové společnosti Microsoft zveřejněné v úterý.
Z průzkumu, který byl proveden na portálu MSN v 11 zemích světa a je výsledkem odpovědí osmi tisíc respondentů, také vyplývá, že na druhé straně pouze 36 procent rodičů aktivně zajišťuje ochranu dětí před nebezpečným obsahem a filtruje například webové stránky, které smí děti navštěvovat. "Tato statistika je stále alarmující, nicméně oproti roku 2010 je vidět zlepšení o 50 procent, poznamenal Vladimír Komjati z českého zastoupení společnosti Microsoft.S cílem zvýšit povědomí o rizicích spojených s používáním internetu a pobytem na sociálních sítích, Microsoft spolu se svými partnery (Policií ČR, Českou spořitelnou a Seznamem.cz) už v srpnu 2010 představil portál Bezpečnýinternet.cz. Děti, rodiče a učitelé zde najdou zajímavé informace, testy a například také anonymní poradnu.V rámci Dne bezpečného internetu navíc zaměstnanci Microsoftu vyrazí do českých škol šířit osvětu o bezpečí na internetu a rozdají stovky dětských časopisů s komiksy, upozorňujícími na rizika spojená s online aktivitami.
Související
OSN: V roce 2024 zemřelo po celém světě 5 milionů dětí. Většině úmrtí se dalo zabránit
Krásný příběh z Brna. Školačky vrátily peněženku, chválí je strážníci
Aktuálně se děje
včera
Norská princezna v dokumentech o Epsteinovi. Zmanipuloval mě, tvrdí
včera
Velikonoce i letos ovlivní důchody. Tři výplatní termíny budou jiné
včera
Norrise poctil prezident Trump. Byl to skvělý chlap, ocenil herce
včera
Česko má po osmi letech medaili z halového MS. Lurdes Gloria Manuel ovládla čtvrtku
včera
Smrtelná nehoda ve středních Čechách. Zasahoval vrtulník
včera
Írán oplácí stejnou mincí. Varoval Trumpa, ceny ropy mohou ještě vzrůst
včera
Sparta odvetu osmifinále s Alkmaarem nezvládla. Olomouc nestačila na Mohuč
včera
Paříž či Londýn v ohrožení. Írán představuje globální hrozbu, zní z Izraele
včera
Policie apeluje na média. Jde o dopadení pachatelů útoku v Pardubicích
včera
Ochlazení v Česku potvrzeno. Meteorologové naznačili, co přinese příští týden
včera
ANO je suverénní, do Sněmovny by proniklo jen pět stran
včera
Novinky z vyšetřování požáru v Pardubicích. Policie opustila místo činu
včera
Jsme mimořádně oslabení a ohrožení, říká Fico po unijním summitu
včera
Evakuace žižkovské věže v Praze. Na místě zasahovali hasiči
včera
Češi či Poláci stáhli vojáky z Iráku. Důvodem je situace na Blízkém východě
včera
Incident s airsoftovou zbraní na Letné. Policie upřesnila, co se stalo
včera
Trump vyhrožuje Íránu. Dal mu ultimátum ohledně Hormuzského průlivu
včera
Zemřel bývalý šéf FBI a vyšetřovatel Mueller. Trump se svěřil, že je rád
včera
Výhled počasí na příští víkend. Bude poměrně chladno
21. března 2026 22:02
Epstein neměl kontakty jen s Andrewem. Pomohl také exmanželce bývalého prince
Židle už se nekýve, ale spadla s ním. Bývalý princ Andrew přišel prakticky o veškerá privilegia v souvislosti s kauzou finančníka a sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina. Jeden z předních britských deníků se nyní rozhodl připomenout, jak se vztah obou mužů vyvíjel.
Zdroj: Lucie Podzimková