Karlovy Vary - Tragická událost přerušila v úterý dopoledne jednání zastupitelstva v Karlových Varech, kdy primátor Petr Kulhánek hned v úvodu oznámil, že zemřel Josef Malý z TOP 09, jeden ze současných radních. Okolnosti úmrtí zatím nejsou známé.
"Radní Josef Malý se měl už v pondělí vpodvečer zúčastnit podpisu nové koaliční smlouvy a programového prohlášení nově vzniklé koalice na karlovarském magistrátu, kterou se podařilo po čtyřech měsících vyjednávání sestavit. U podpisu smlouvy však chyběl, nikdo nevěděl, kde se nachází. Předpokládalo se, že dokument podepíše na dnešním jednání zastupitelstva," uvedl v úterý pro Mediafax mluvčí karlovarského magistrátu Jan Kopál.Podle jeho slov primátor Kulhánek dostal ráno před začátkem jednání zastupitelstva zprávu, že radní Malý za blíže neznámých okolností zemřel.
"V současné době nevíme bližší podrobnosti k úmrtí. Jednání zastupitelstva jsme ukončili minutou ticha a přesunuli na příští středu," dodal mluvčí magistrátu Jan Kopál.
"Předsednictvo TOP 09 přijalo zprávu o tragickém úmrtí zakládající osobnosti TOP 09, pana Josefa Malého. V tuto těžkou chvíli předsednictvo vyjadřuje upřímnou soustrast jeho rodině a pozůstalým," sdělila agentuře Mediafax mluvčí strany Alžběta Plívová.
Podle neoficiálních zpráv měl radní Malý spáchat sebevraždu. Už dva dny nebyl k zastižení a nezvedal ani telefon. Záchranná služba pouze potvrdila, že záchranáři zasahovali u jednoho případu v obytném domu, kde byl nalezen mrtvý dvaapadesátiletý muž, který zemřel na následky intoxikace výfukovými plyny.
V nově sestavené koalici na karlovarském magistrátu už neměl Malý vykonávat post radního. Za TOP 09 jsou ve funkci radních jen Roman Maleček a Libor Šembera.
Radní Josef Malý stál u zrodu TOP 09 a druhým obdobím byl předsedou krajské organizace TOP 09 v Karlovarském kraji. Zároveň byl i členem výkonného výboru TOP 09. Jeho spolupracovníci z TOP 09 jsou tragédií šokováni a nechtějí ji komentovat vzhledem k tomu, že nemají dosud oficiální stanovisko od policie, co se vlastně stalo.Předsednictvo TOP 09 dnes vyjádřilo nad smrtí jednoho ze svých zakládajících členů hluboké politování. "Byl to člověk, který se výrazně zasadil o vznik TOP 09," uvedl předseda strany Karel Schwarzenberg.
Loni v listopadu se pokusil o sebevraždu zastupitel Karlových Varů za ODS Vladimír Hůrka, který si podřezal žíly na rukou a skončil v péči lékařů. Dnes již bývalého zastupitele Hůrku prověřovala policie v souvislosti s vytunelovaným občanským sdružením AC Start, kde působil jako prezident tohoto sdružení. Jednatele AC Start Víta Hořejše už měsíc před tím zadržela policie. Byl obviněn z několika závažných hospodářských zločinů a soud ho poslal do vazby. Bezprostředně po činu Hůrka rezignoval na post zastupitele.
Související
Školní podzimní prázdniny se mohou změnit. TOP 09 navrhuje fixních pět dnů
ODS chce vyhrát volby v Praze spolu s TOP 09. Primátorem má být Portlík
Aktuálně se děje
před 36 minutami
Zákaz sociálních sítí nefunguje. Většina mladých jej už obešla
před 1 hodinou
Zelenskyj: Ukrajina předala USA konkrétní návrhy na ukončení války
před 2 hodinami
Trump potvrdil, že ze summitu NATO odjel v kontejneru na jídlo. Rubio a Bessent zůstali v ohroženém letadle
před 3 hodinami
Počasí dnes bude na pozorování zatmění Slunce a Perseid ideální
včera
Trump změnil názor. Licenci k výrobě raket systému Patriot Ukrajině neudělí
včera
Exšéf Mossadu: Izraelští špioni opakovaně pronikli do íránského jaderného zařízení ve Fordo
včera
Evropa se chystá na zatmění. Přímý pohled do Slunce vám zničí oči dřív, než to pocítíte, varují lékaři
včera
Trump se v Íránu spletl. Nové vedení jmenované Chámeneím prosazuje agresivní přístup
včera
Počet mrtvých v Kolumbii překročil 200. Pohřešují se tisíce lidí
včera
Libanon jako první arabský stát zrušil trest smrti. Zavádí těžké doživotní nucené práce
včera
Orbánova pravá ruka skončila. Novým maďarským prezidentem bude András Baka
včera
Trumpa kvůli hrozbě atentátu odvezli v kontejneru na jídlo
včera
Česká televize představila náhradu za Moravce. Zveřejnila podzimní program
včera
Zelenskyj: Rusko při nejnovější vlně nočních útoků použilo balistické rakety ze Severní Koreje
včera
Přes 130 mrtvých a 500 zraněných. Kolumbie svádí závod s časem, pod troskami zůstávají další lidé
včera
Evropa shání rakety Patriot kde se dá. Ukrajina jich za týden vystřelí víc, než kolik dostane za měsíc
včera
Svržený syrský prezident Bašár Asad byl odsouzen k trestu smrti
včera
Trumpova sít Truth Social prodělává stamiliony. Nový nástroj slibující přednostní informace čelí kritice
včera
Trump si zahrává se zdravím. Doporučil snížit očkování, místo studie se odkázal na názory okolí
včera
13 mrtvých a přes 70 zraněných. Ukrajina podnikla nejničivější útok na Rusko za poslední roky
Ukrajinské bezpilotní letouny, které zasáhly město Nižněkamsk v ruské republice Tatarstán, podle místních úřadů způsobily úmrtí nejméně 13 lidí a zranění dalších 75 osob. Podle webu CNN je o nejničivější útok na ruském území za poslední dva roky. Vzhledem k rozsahu následků si vyžádal okamžitou pozornost regionálních i státních orgánů.
Zdroj: Libor Novák