Havlova milenka Obermannová: Byla jsem prezidentův elexír života. Dáša o nás věděla

Praha – Spisovatelka Irena Obermannová, která před rokem přišla se zprávou, že měla intimní poměr s Václavem Havlem, o sobě tvrdí, že byla elixírem zdraví Havlova života. Řekla to v rozhovoru pro Blesk magazín.

Přestože Havel v posledních letech života vypadal velmi unaveně a nemocně, Obrmannová na to má jiný pohled. „A víte, že na mě tak vůbec nepůsobil? V době, kdy jsme se scházeli, takový nebyl. Na fotografiích, které s ním mám, vypadal zcela jinak. Dodávala jsem mu energii a radost a vrátila mu na chvíli mládí!" pochlubila se Obermannová bulvárnímu magazínu.

Ten se jí zeptal také na to, zda prezidentova manželka Dáša o milostném poměru věděla. „Pokud vím, dozvěděla se o tom až po roce naší známosti. Ale možná už dříve něco tušila, protože jsem se od různých lidí dozvídala, že se na mě vyptávala," reagovala na dotaz Havlova milenka.

Obermannová s informací, že měla poměr s někdejším prezidentem, vyšla na světlo před rokem ve své knize. V něm prezidenta nazývala „Největším Čechem." Zprvu zapírala, že by šlo o Václava Havla, nakonec ale vyšla s pravdou ven. To způsobilo obrovský poprask.

Mnoho lidí ji odsoudilo, že se chce přiživit na jménu Václava Havla a knihu s názvem Tajná kniha rozcupovala kritika. Ona si s tím ale hlavu neláme. Stal se z ní totiž bestseller.

Objevily se také spekulace, že vydání knihy přitížilo Václavu Havlovi, který byl v té době již těžce nemocný. Zemřel necelé tři měsíce po vypuknutí aféry.

Související

Věznice, ilustrační fotografie.

Největší vězeňská vzpoura v Československu. Vyvolalo ji rozhodnutí Václava Havla

Před 35 lety, dne 15. března roku 1990, zahájily stovky vězňů v Leopoldově největší vzpouru v dějinách Československa. Trestanci tak protestovali proti tomu, že se na ně nevztahovala amnestie prezidenta Václava Havla. Vzpoura byla potlačena až po několika dnech a vyžádala si jednu oběť, desítky zraněných a škody v řádech milionů korun.

Více souvisejících

Václav Havel Irena Obermannová

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Vladimir Putin

Rusové předložili údajný důkaz ukrajinského útoku na Putina

Rusové se nadále snaží svět přesvědčit, že opravdu došlo k útoku na rezidenci prezidenta Vladimira Putina. Ministerstvo obrany zveřejnily záběry dronu, jenž se měl na ukrajinské operaci podílet. Zahraniční média ale nedokážou ověřit, zda není video pouze zinscenované.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Silvestrovské oslavy, ilustrační fotografie.

Policie se připravuje na Silvestra. O konkrétní hrozbě ale neví

Česko se připravuje na silvestrovské a novoroční oslavy. Ve střehu jsou samozřejmě i policisté, kteří již zahájili příslušná bezpečnostní opatření. Policie nicméně nemá informace o jakékoliv konkrétní hrozbě. Strážci zákona zároveň vyzvali řidiče k obezřetnosti na silnicích.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 10 hodinami

včera

Ilustrační fotografie.

Záchranná služba posiluje na silvestrovskou noc a novoroční oslavy svůj provoz

Tři desítky zdravotníků nad rámec běžného provozu nasadí záchranná služba v hlavním městě po dobu silvestrovských oslav – tradičně nejvytíženějšího dne roku. V ulicích bude vyšší počet posádek i speciální techniky. Nepřehlédnutelný modul Golem bude umístěn stejně jako loni na Staroměstském náměstí.

včera

včera

Vlaky

Vlaky na Silvestra a Nový rok. Zájem cestujících se bude rychle měnit

Oslava příchodu nového roku znamená tradiční menší zájem o cestování. Provoz na železnici se proto utlumí už ve večerních hodinách. Sváteční klid na železnici se však během Nového roku rychle změní a odpoledne se již očekává ve vlacích rušno. České dráhy jsou připraveny posílit vlaky na nejvíce vytížených dálkových linkách a doporučují zákazníkům rezervaci míst. 

včera

včera

včera

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Rusové momentálně nechtějí prozradit, kde je Putin

Kreml nadále rozvíjí tvrzení o ukrajinském dronovém útoku na prezidentovu rezidenci v Novgorodské oblasti. Rusové teď nechtějí informovat o tom, kde se prezident Vladimir Putin nachází. Kyjev již dříve obvinění ze strany Moskvy odmítl. 

včera

včera

včera

Počasí v Česku si žádá novou výstrahu. Napadne až 15 centimetrů sněhu

Dalších až 15 centimetrů sněhu může ve středu a ve čtvrtek napadnout v Česku, upozornili meteorologové. Varovali také před sněhovými jazyky či závějemi a silným větrem. V nárazech dosáhne rychlosti až 70 kilometrů za hodinu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy