Praha - Bývalá šéfka kabinetu Jana Nagyová se podle tvrzení policie nestyděla zaúkolovat sledováním dvou nepohodlných zaměstnanců šéfa Úřadu vlády Lubomíra Poula a jednu z asistentek. Ti na úkol podle informací serveru iDnes.cz nestačili, a tak tuto práci následně svěřila profesionálům.
Nagyová byla březnu loňského roku podle policie znepokojena údajným mileneckým vztahem svého řidiče Jiřího Pertla se správkyní Hrzánského paláce Alenou Hegrovou. Údajně se obávala, že se přes ně prozradí její poměr s tehdejším premiérem Petrem Nečasem.
"Nagyová dochází mimo jiné k závěru, že v případě sledování jejího služebního vozu novináři by tito mohli dojít k mylnému závěru, že se Nagyová často vyskytuje v Hrzánském paláci, momentálním bydlišti premiéra Nečase, což by potvrzovalo informace o jejich vztahu," cituje server policejní verzi.
Advokát Nagyové Eduard Bruna to označuje za nesmysl. "Lidi tam neplnili svoje povinnosti a někdo jí poradil, že by si měla odkontrolovat, jestli je to správný poznatek. Tak si o tom dělala obrázek," řekl serveru.
V úterý 5. března 2013 se prý Nagyová svěřila Poulovi a sekretářkám, že Pertl vozí Hegrovou do práce. Následující den k domu Hegrové vyrazil Poul, který se podle policie snažil najít Pertlovo zaparkované služební auto. Neúspěšně.
Druhý den odpoledne měla sledovat Pertla asistentka s kamarádem taxikářem. Policisté si poznamenali zachycené SMS zprávy, kdy Nagyová psala: "Dávejte mi průběžně vědět, co se děje na vaší cestě." Asistentka reagovala: "Ano, už mám maskovací šátek od Marie."
Její akce však také nebyla úspěšná, a Nagyová usoudila, že sami to nezvládnou. "Nagyová říká, že to bude muset vymyslet přes umělého psa (šéfa zpravodajců Kovandu), přes nějaké jiné lidi," cituje iDnes.cz policisty, podle kterých se pak snažila „dostat" Pertla s Hegrovou na to, že zneužívají služební vůz.
Nagyová o pár dní později řekla Nečasovi, že měla zásadní rozhovor s generálem Páleníkem a pověřila jej, aby tyto osoby sledoval on. Zpravodajci si na práci následně najali soukromou agenturu a poté, co Nagyová a Poul získali výsledky ze sledování, poslal Poul Pertlovi anonymní textovou zprávu o údajném vztahu Hegrové s dalším mužem. na tu však neodpověděl.
Související
Nagyová dostala za kauzu Čapí hnízdo podmínku. Selhání justice, opáčil Babiš
Čapí hnízdo stále není u konce. Spis je zpátky u městského soudu
Jana Nagyová , Policie ČR , kauza Nagygate (od 13.6.2013)
Aktuálně se děje
včera
Miss Czech Republic 2026 se stala Lucie Pisková
včera
Zelenskyj: Rusko chystá rozsáhlý útok na území Ukrajiny i na Kyjev, může použít raketu Orešnik
včera
Uzavřeme dohodu, nebo Írán totálně zničíme. Rozhodnu se do zítřka, prohlásil Trump
včera
Napínavý bratrský souboj. Česko-slovenské derby na MS v hokeji rozhodl svou bruslí kapitán Červenka
včera
Evropa se intenzivně chystá na situaci, kdy bude Trump pro NATO hrozbou
včera
Američané jsou na hraně nepostupu do čtvrtfinále. Dánové slaví první výhru na MS
včera
Trump stupňuje tlak vůči Kubě. Co tím sleduje a co je jeho cílem?
včera
Žádné podávání rukou ani pohřby, mrtvé odváželi v pytlích. Přeživší vzpomínají na dosud nejhorší epidemii eboly
včera
V Číně došlo k nejhoršímu důlnímu neštěstí za patnáct let. Po výbuchu více než 90 mrtvých
včera
Soud poslal vraha studentky v Pardubicích do vazby
včera
Pavel v rozhovoru pro zahraniční tisk vyzval NATO, aby Rusku ukázalo zuby a začalo konečně reagovat
včera
Brněnský pochod smrti provází komplikace. Vandal poničil památník, policie zasahuje proti odpůrcům
včera
Vztah Pavla s Babišem už se rozebírá i ve světě. Prezident je připraven podniknout právní kroky, píše Politico
včera
Proč se ebolu nedaří zastavit? Na vině je hned několik faktorů
včera
Rusku se na Ukrajině nedaří. Putinovi dochází čas, varuje rozvědka
včera
Počasí se po víkendu zásadně nezmění. Teplá epizoda bude pokračovat
22. května 2026 22:01
Princ William odložil dekorum. Záběry z fotbalu obletěly celý svět
22. května 2026 21:07
Politici zareagovali na tragédii v Pardubicích. Ozval se i premiér Babiš
22. května 2026 20:18
Recidivista míří k soudu. Policie navrhla jeho obžalobu za vraždu v Mírově
22. května 2026 19:32
Moravec představil pořady nového projektu. Otázky oprášil a přejmenoval
Nová kapitola novinářské kariéry Václava Moravce po jeho odchodu z České televize oficiálně začíná. Moderátor se například rozhodl, že s nynějším projektem bude přímo konkurovat nedělní politické debatě veřejnoprávní televize.
Zdroj: Jan Hrabě