Teplice - Na Teplicku vzniká nová česká církev. Nese jméno Církev husistká Jana Žižky z Trocnova. Má to ale háček. Oficiální zástupce hustické církve o ní nic neví a navíc jí byla již několikrát zrušena žádost o registraci. Informuje o tom Týden.cz.
jméno Církev husistká Jana Žižky dosud nebyla zaevidována, jelikož se politicky angažuje. Chválí Rusko, mávají na akcích sovětskou vlajkou a kritiky ruské politiky označují za fašisty, píše server.
Teplická farářka oficiální Církve československé hustiské Daniela Klimešová pak uvedla, že rozhodně nejde o skupinu, která by byla s její církví nějak spojena.
Když si článek přečetl komunistický poslanec Jiří Dolejš, rozhodně na novou "církev" nepěl chválu. "Prostě sekta. Myslím, že hejtman Žižka by s takovými magory byl se svým vojáckým uvažováním rychle hotov," napsal na svém Twitteru.
Související
Konečná přežila volební debakl. Komunisté nic měnit nebudou
KSČM bude muset po konci ve Sněmovně šetřit, myslí si Dolejš
Aktuálně se děje
před 11 minutami
IEA varuje před největším narušením dodávek ropy v historii. Zabránění Íránu v získání jaderných zbraní je důležitější, reagoval Trump
před 1 hodinou
První prohlášení íránského vůdce: Chámeneí požaduje od USA kompenzace, nařídil blokaci Hormuzského průlivu
před 1 hodinou
Válka v Íránu nahrává Putinovi. Pomáhá financovat jeho invazi na Ukrajinu
před 2 hodinami
Válka v Íránu stojí USA miliardy dolarů. Námořnictvo není připraveno eskortovat tankery přes Hormuzský průliv
před 3 hodinami
Tlačte na Putina, ne na nás, vyzval Zelenskyj Trumpa
před 3 hodinami
Šichtařová úplně končí v politice. Nezmění ji ani volby, prohlásila
před 4 hodinami
Ukrajinci plánují útoky na mou rodinu, prohlásil Orbán
před 6 hodinami
Írán označil Trumpa za Satana: Je to nejhloupější prezident v dějinách USA
před 7 hodinami
Cena za barel ropy opět překonala hranici 100 dolarů. Rusko jedná o dodávkách paliv s USA
před 8 hodinami
Počasí o víkendu: Teploty budou pozvolna klesat
včera
Co udělá rekordní uvolnění 400 milionů barelů ropy s cenami pohonných hmot?
včera
Trump opět otočil: Válka s Íránem ani zdaleka neskončila
včera
Provizorium míří ke konci. Poslanci schválili státní rozpočet na letošní rok
včera
Šichtařová avizuje konec v Poslanecké sněmovně. Změna se nepodaří, vysvětlila
včera
Moravec zatím nesmí moderovat u konkurence. ČT ho může platit ještě půl roku
včera
Armádou otřásla tragédie. Při cvičení zemřel voják
včera
Írán oznámil změnu strategie útoků. Chce vyšroubovat cenu ropy na 200 dolarů za barel
včera
Hamás slaví jmenování íránského lídra. USA a Izraeli přeje porážku
včera
Evropa kvůli růstu cen ropy plánuje historický krok
včera
USA se z Íránu brzy stáhnou, růst cen ropy kazí Trumpův veřejný obraz, myslí si experti
Prezident Donald Trump se snaží Američany přesvědčit, že současný dramatický nárůst cen pohonných hmot je pouze nezbytnou, ale krátkodobou obětí. Podle jeho slov i vyjádření Bílého domu ceny benzínu „velmi rychle klesnou“, jakmile skončí vojenská operace v Íránu. Energetický poradce Chris Wright dokonce mluví o týdnech, nikoliv měsících. Analytici z Wall Street jsou však k tomuto optimismu skeptičtí a upozorňují, že realita ropného trhu je mnohem složitější než politický marketing.
Zdroj: Libor Novák