Praha - Čas dovolených se blíží a pro mnohé z nás to bývá čas kruté reality, kdy svá těla odhalíme v plavkách. Pokud jste během zimy přibrali a ještě nestihli zhubnout, tak nezoufejte, podobný problém mají i naši ministři.
Jezdí hlavně autem, nepravidelně jedí a málo se hýbou. Tak bilancují ministři své půlroční úřadování. Ručička na váze šla proto u mnohých nekompromisně nahoru a do plavek se tedy zrovna dvakrát nehrnou.
"To je jenom dobře kryto oblekem. Skutečnost je strašná," směje se ministr životního prostředí Richard Brabec. "Pro mě letos budou jednodílné plavky. Takové ty, co se nosily dřív, co kryjí celé tělo," dodává.
"Určitě jsem nezhubnul, snažím se na to myslet, ale jsem takový trošku žírný," usmívá se ministr kultury Daniel Herman.
A figuru v plavkách neřeší ani prezident Miloš Zeman. "Do plavek není nutné hubnout, stačí si pořídit větší plavky," vymyslel fintu prezident.
Zatímco někteří se s kilogramy pro letošní sezónu smířili, jiní stále věří, že dietami a cvičením ještě zhubnou. "Plavková sezona je výstražný ukazatel a snažím se do těch plavek něco shodit," řekla ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová. "Ještě bych potřeboval shodit nějaká tři až čtyři kila," prozradil ministr školství Marcel Chládek.
Jen málo ministrů si tak letos vyjde na pláž či koupaliště v plavkách bez výčitek. Pár jich ale přece jen zhublo. "Od minulého léta je to u mě spíše úbytek. Mám rozdělené plavky i v celku, takže si mohu vybrat, co chci ukazovat a co ne," usmívá se ministryně práce Michaela Marksová.
Zda budou ale ve svých modelech natolik odvážní, jako kdysi bývalý ministr práce Zdeněk Škromach nebo někdejší premiér Jiří Paroubek, není jisté.
Související
Kam se poděla národní hrdost? Ceremoniál na Hradě ukázal, jak se politici vzdálili od občanů – a užívají si to
ANKETA: Zákaz srpu a kladiva? Vládní politici ho vítají jako obranu demokracie, opozice varuje před cenzurou
politici , Miloš Zeman , obezita, nadváha, hubnutí
Aktuálně se děje
před 35 minutami
Předpověď počasí na víkend. Léto bude tentokrát příjemné
včera
Klempíře očekávají na festivalu ve Varech. Ministr potvrdil účast
včera
Prvním osmifinalistou fotbalového MS je Kanada. Jihoafričany pokořila gólem v nastavení
včera
Ministerstvo naznačilo, kolik budou stát dálniční známky pro příští rok
včera
Chmurný návrat fotbalistů do Prahy. Krejčí přednesl svůj pohled na český fotbal
včera
ANO by vyhrálo, ale přišlo by o Motoristy, ukázal květnový průzkum
včera
Extrémně silné bouřky na východě Česka. Nebezpečně tam stoupají i hladiny řek
včera
Trenér Miroslav Koubek nakonec skončil u české fotbalové reprezentace
včera
Červencové počasí může být teplejší, než je obvyklé, tvrdí meteorologové
včera
Politico: EU se potýká s hlubokou průmyslovou krizí. Neví, jak ji řešit
včera
Záhada v Číně: Čtyři dny po nárazu letadla do nejvyšší budovy v Pekingu mlčí média i úřady
včera
Poslanecká sněmovna schválila omezení pravomocí prezidenta u stálých misí
včera
Vláda dál háže Pavlovi klacky pod nohy. Nedala mu mandát a sama rozhodla, kdo s ním poletí do Ankary
včera
V Praze roste počet lidí nakažených svrabem. Problémem není MHD
včera
Teherán chystá rozsáhlé obřady za Chameneího, konat se budou i mimo Írán. Proč až po čtvrt roce, ptají se kritici
včera
Středeční počasí: Českem otřesou další bouřky, mohou být i velmi silné
včera
Venezuela má největší zásoby ropy, lidé ale vyhrabávají oběti zemětřesení ručně. Chybí benzín do rypadel
včera
Putin nařídil armádě vypracovat plány na obsazení Kyjeva
včera
Babiš dostal od Agrofertu více než 4 miliardy
včera
Na extrémy počasí v Česku začíná upozorňovat nový výstražný systém
Právě dnes přechází Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na inovovaný výstražný systém. Oproti současnému systému integrované výstražné služby (SIVS) založenému na převážně klimatologicky stanovených kritériích bude nový SIVS zaměřený na dopady nebezpečných meteorologických a hydrologických jevů. Změna nastane také ve struktuře a pojmenování skupin jevů, na které budou výstrahy vydávány.
Zdroj: Jan Hrabě